Akci pro rakovnické mateřinky uspořádal zmíněný Dům dětí a mládeže v rámci projektu Neseďme doma a konala se v dopoledních hodinách celý měsíc a půl.
Za tu dobu se zde vystřídalo 142 dětí z Mateřských škol Klicperova - dvě skupiny; V Hradbách - tři skupiny; Speciální Mateřská škola Rakovník – dvě skupiny a Mateřská škola V Parku, jež sem vyslala dvě skupiny předškoláků.

Pracovnice DDM Marie Círová popsala: „Děti měly za úkol samostatně nebo kolektivně postavit co nejhezčí a největší věž." Každý přistupoval ke stavění „náročného projektu" dle svého věku a ve finále nakonec dokázali postavit neuvěřitelně montované věže. „Dva chlapci nám dokonce předvedli, že stavět se dá i od střechy," upozornila Marie Círová.

Pro děti i paní učitelky to prý byla příjemná změna. Všichni si odnesli z kouzelné krabice dárek a sladkou odměnu. „Po domluvě se mohou přihlásit i ostatní školky a také si mohou vyzkoušet, jak se staví, třeba i zoologická zahrada se zvířátky. Všichni zájemci jsou srdečně zváni," upozornila Marie Círová. Tvůrčí chvíle v klubu se mohly uskutečnit díky grantu Města Rakovníka. ⋌