VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

23.6.2017

Voda mizí, některé obce ji musí dovážet

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Na Rakovnicku už téměř tři týdny pořádně nezapršelo a tropické teploty situaci ještě zhoršují. V některých obcích jsou už nyní lidé téměř bez vody. Kvůli nízkému průtoku vydalo město Rakovník 21 .června na základě rozhodnutí Povodí Vltavy až do odvolání zákaz odběru povrchových vod z toků a nádrží pro účely mytí aut, zalévání hřišť, trávníků, napouštění nádrží a bazénů.

22.6.2017

Postihy za účast na demostraci studentům nehrozí. Nutností je ale omluva absence

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Za účast v protestním pochodu studentů Masarykovi obchodní akademie Rakovník hrozí neomluvené hodiny, a to v případě, že si nezajistí řádnou omluvu.

21.6.2017

OBRAZEM: Řeka ožila prvními vodáky

Roztoky /FOTOGALERIE/ – Horké letní počasí přilákalo k řece Berounce první milovníky sluníčka a pohody. I když je nyní v řece málo vody, protože na Rakovnicku už nezapršelo nejméně čtrnáct dní, do vln se vrhli také první vodáci. Chaty kolem řeky už navštívili chataři.

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE
21.6.2017

SLEDUJEME: Studenti v Rakovníku protestovali proti propouštění učitelů

Rakovník /FOTOGALERIE/ -  Rakovničtí studenti ve středu veřejně protestovali proti personálním změnám na místní obchodní akademii. Už od rána se před školou scházeli nejen studenti, ale i absolventi školy. Někteří z nich nejprve pronesli projevy týkající se napjaté situace na škole.   

21.6.2017

Nejlepší sedlák Miloš Šedivý produkuje maso, mléko i obiloviny v biokvalitě

Slabce /FOTOGALERIE/ – Bio sýr a biomléko. Toto označení potravin má dnes mezi spotřebiteli čím dál větší zvuk. Ale potraviny jsou takto často jen svévolně označené, protože získat platný certifikát nebývá jednoduché. Hospodařenív v režimu ekologického zemědělství předchází zkušební období a několik kontrol.

20.6.2017

Vandalové poničili květinové záhony ve městě

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Konec květinových záhonů v Rakovníku? Možná ano. Zatím neznámí vandalové totiž poničili záhony kvetoucích letniček, které byly ozdobou parku Na Sekyře. Aby se podobné případy dále nestávaly, zvažuje nyní vedení města pro příští rok jejich úplné zrušení.

19.6.2017

Opravené sportoviště v Rakovníku by sportovci mohli využít už v neděli

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Na dokončení rekonstrukce vstupního oplocení a zděné kasy nyní netrpělivě čekají sportovci z klubu SK Rakovník. Úpravy sportovního areálu za více než 414 tisíc korun totiž měly být hotovy do konce tohoto května. Na to, proč ještě není vše na svém místě, jsme se zeptali mluvčí radnice Alidy Štulajterové.

19.6.2017

Krajská opozice chce řešit vyhrocenou situaci na škole

Rakovníkv/FOTOGALERIE, ANKETA/  – Dost vyhrocenou situací na Masarykově obchodní akademii Rakovník, kde se studenti bouří a chystají protestní akce proti vedení školy, se budou zabývat nejspíše i krajští zastupitelé.

18.6.2017

Do Křivoklátu se sjeli kytaroví virtuosové

Křivoklát /FOTOGALERIE/ – V prostorách starobylého hradu Křivoklát se uskutečnil 14.ročník Mistrovských kytarových kurzů. Kytarové kurzy zahrnují výuku předních pedagogů v oboru a renomovaných českých a zahraničních kytaristů a profesorů z konzervatoří, kteří přes den vyučují studenty a večer zahrají na koncertech.

18.6.2017

Výtvarnice pozvala veřejnost do zahrady

Ruda /FOTOGALERIE/ - Výtvarnice Marcela Braunnová Regaiolliová v sobotu a v neděli zpřístupnila svoji netradiční zahradu veřejnosti. Ta tak mohla obdivovat nejen její výtvarná díla, ale i umění několika profesionálních i amatérských výtvarníků z Rakovnicka.

17.6.2017

Sgrafit na Samsonově domě se ujme restaurátor

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Jedna z nejstarších dochovaných staveb v Rakovníku, renesanční dům U Samsona, který dnes slouží jako galerie a kavárna, se dočká alespoň částečné opravy. Sgrafitovou omítkou se začne brzy zabývat akademický sochař a zkušený restaurátor Jan Turský. Město do opravy cenné výzdoby domu investuje přes 195 tisíc korun.

16.6.2017

Souboj o okresní titul vyvrcholí již v sobotu!

Rakovnicko – Souboj o krále okresního přeboru Rakovnicka nabízí nebývalé drama. O vítězi se totiž rozhodně až v posledním kole a šanci na triumf mají ještě tři týmy! Bodově nejhůř je na tom obhájce prvenství, rakovnická Olympie, jež ztrácí bod. Svěřence Antonína Sýkory čeká v posledním kole výjezd do Lišan, kde slavili titul již vloni.

16.6.2017

OBRAZEM: Místo koní stojí bagr

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Rekonstrukce prostoru Na Sekyře před budovou, kde sídlí například Městská knihovna Rakovník, pokračuje. Nejdřív zmizely sochy bronzových koní, pak přibyl bagr a kanalizační trubky.

16.6.2017

OBRAZEM: Stavba domu Na Sekyře pokračuje

Rakovník /FOTOGALERIE/ - V prostoru bývalého parkoviště vedle budovy rakovnického kulturního centra je výstavba v plném proudu. Soukromý investor, který zde staví bytovou jednotku, má v místě několik stavebních strojů. Ty nyní budují základy domu.

16.6.2017

Zuzana Jahodová: Není pravda, že starého psa novým kouskům nenaučíte

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Zuzana Jahodová je dlouholetá cvičitelka kynologie a členka Základní kynologické organizace (ZKO) v Rakovníku, která působí na Jilském kopci. Výcviku psů se věnuje už patnáct let. S tím, kdo ji k tomuto koníčku přivedl i jak to chodí se psy i jejich majiteli, se svěřila v následujícím rozhovoru.

16.6.2017

Kontejnery na tříděný odpad už nestačí

Rakovnicko - Obyvatelé Pecínova si stěžují na přeplněné kontejnery na tříděný odpad a na nepořádek kolem nich, protože se odpad do nich nevešel. To jsou důvody pro přidání kontejnerů na tříděný odpad ve městě. Přitom plasty se svážejí dvakrát a papír jednou týdně, ale to zřejmě nestačí.

15.6.2017

OBRAZEM: Čtvrteční trhy opět oživily centrum Rakovníka

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Rakovniční opět zavítali na  čtvrteční trhy na Husově náměstí. Od konce února se konají každý sudý týden, vždy ve čtvrtek. Stánky jsou zájemcům k dispozici od ranních hodin do pozdního odpoledne.

15.6.2017

Dominanta náměstí v Novém Strašecí: vodní prvek by měl hlavně sloužit lidem

Nové Strašecí – Kašna s brouzdalištěm, symbol písmene W nebo další dva návrhy by mohly v budoucnu vévodit Komenskému náměstí v Novém Strašecí. Rozhodli o tom obyvatelé města v anketě, ve které vybírali ten nejlepší z jednadvaceti návrhů od odborníků, laiků i dětí.

AKTUALIZOVÁNO
14.6.2017

Studenti pořádají protestní pochod městem

Rakovník /FOTOGALERIE/– Masarykova obchodní akademie v Rakovníku. Škola, která se na svých oficiálních webových stránkách prezentuje přátelskou atmosférou. Bohužel právě ta na škole poslední dny chybí.

14.6.2017

Dárce krve Štěpánka Fišerová: Chtěla jsem druhým nějak pomoci

Střední Čechy – Štěpánka Fišerová daruje krev už od 27 let. A v darování krve chce pokračovat i nadále. „Chci krev darovat, dokud mi to zdravotní stav dovolí," tvrdí.

13.6.2017

Studenti se bouří proti vedení školy

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Vypjatá situace panuje na Masarykově obchodní akademii v Rakovníku. Učitelé dostávají výpovědi, studenti se proti tomu bouří a pořádají protestní pochod jako výraz podpory a solidarity a zároveň nesouhlasu s kroky, které vedení školy podniká. Podle ředitelky školy Radky Soukupové je to ale nezbytný krok kvůli rozpočtu školy.

12.6.2017

Místo truhlíků v oknech budou letos radnici zdobit květinové věže

Rakovník - Vedení Rakovníku se letos rozhodlo, že tradiční dominantu Husova náměstí truhlíky s muškáty v oknech radnice vymění za novinku. Nakoupilo tedy tři květinové věže za celkovou cenu 154 tisíc korun, které mají klasickou výzdobu nahradit.

12.6.2017

Studenti připravovali sváteční menu o čtyřech chodech

Rakovník - Celkem čtrnáct studentů oboru kuchař číšník Integrované střední školy v Rakovníku skládalo v posledních dnech závěrečné zkoušky, které mají tři části: písemnou, praktickou a ústní. A samotná praktická byla rozdělena opět na tři části.

11.6.2017

Lidice si připomněly pětasedmdesát let od vyhlazení

Lidice /FOTOGALERIE/- V Lidicích se v sobotu konala pietní vzpomínka k výročí vyhlazení Lidic nacisty. Veřejnost si tak přesně po pětasedmdesáti letech od této tragédie připomněla hrůzný osud, který středočeskou obec v červnu roku 1942 potkal. Akce se zúčastnilo mnoho vzácných hostů, mezi kterými nechyběly například ani lidické ženy a děti, velvyslanci dvaadvaceti různých zemí, zástupci devíti velvyslanectví, starostové z ostatních vypálených obcí, ženy nesoucí jméno Lidice či zástupci britského města Stoke-on-Trent, kde vzniklo hnutí Lidice shall live.

9.6.2017

Komisi přivítali Krušovičtí pivem a domácími moučníky

Krušovice - O titul Vesnice roku Středočeského kraje letos za Rakovnicko bojují pouze obyvatelé Krušovic. A zabojovali opravdu všichni společně. Například ženy připravily občerstvení a napekly domácí moučníky. Ty dodala i místní pekárna Pomohli také hasiči, sokolové, myslivci a další obyvatelé.

9.6.2017

Muže usvědčili po čtrnácti letech z vraždy

Rakovník - Případ násilné vraždy, která se stala v Rakovníku v dubnu 2003, se podařilo objasnit středočeským policistům ve spolupráci se slovenskými kolegy. Ze smrti barmanky v herně podezírají šestatřicetiletého cizince. Hrozí mu až doživotní trest.

9.6.2017

V archivu nahlédli lidé do nejstarší rakovnické kroniky

Rakovník - Státní oblastní archiv v Rakovníku se připojil k Mezinárodnímu dni archivů. Ve čtvrtek pozval návštěvníky na komentované prohlídky i výstavu Tramping a region na Rakovnicku.

8.6.2017

První pomoc nejvíce zajímá děti a mladé lidi

Rakovník - Zdravotní kurzy pro děti od mateřské školy jsou jen jednou z mnoha náplní oblastního spolku Českého červeného kříže v Rakovníku. Dále jeho členové pořádají kurzy pro školy i firmy.

7.6.2017

Rakovničtí studenti získají certifikáty platné po celém světě

Rakovník - Střední průmyslová škola Emila Kolbena v Rakovníku získala akreditaci mezinárodního konceptu ECDl, což je nejrozšířenější vzdělávací a certifikační systém v oblasti digitální gramotnosti na světě. Pro školu je to prestižní záležitost, protože akreditaci má jako jediná na Rakovnicku.

7.6.2017

Kostel v Kněževsi postavil autor kostela v Klementinu

Kněževes - Výstavu Slavné stavby Maxmiliána Kaňky viděli i obyvatelé Kněževsi u Rakovníka. Pro městys trochu netradiční výstavu vlastně do Kněževsi přivedla dominantní stavba na Václavském náměstí kostel sv. Jakuba Většího s unikátními vodními příkopy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT