VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

22.3.2018

Město finančně podpoří botanickou zahradu. Přispěje na platy zaměstnanců

Rakovník – Střední zemědělská škola v Rakovníku obdrží dotaci z městského rozpočtu na zabezpečení finančních prostředků na management Botanické zahrady. Rakovničtí zastupitelé schválili přidělení dotace ve výši 177 400 korun, kterou škola použije na platy zaměstnanců zahrady.

21.3.2018

V Rakovníku děti přivítaly jaro

Rakovník – V Rakovníku přivítali jaro a vynesli Moranu. Na Husově náměstí před rakovnickou radnicí a také před kostelem svatého Bartoloměje se v den jarní rovnodennosti tančilo a zpívalo. Podle tradice a zvyků se v tento den vítá jaro a vynáší Morana z měst a vesnic pomocí písní a závěrem se vhodí do potoka, nebo řeky smrtka Morana.

21.3.2018

Dům s pečovatelskou službou rozšíří kapacity

Rakovník - V těchto dnech se dokončuje projekt, který rozšíří kapacity sociálních služeb Pečovatelské služby Rakovník, a to v pečovatelském domě na Wintrově náměstí. Ze skladních prostor se udělala odpočinková a relaxační místnost, nové toalety a také dílna. 

20.3.2018

Město rozdělí dotace na kulturu a zájmové spolky

Rakovník – Zastupitelé města rozhodli na svém posledním zasedání o tom, že rozdělí dotace z městského rozpočtu také na oblast kultury a na činnost zájmových spolků. Na kulturu dá město ze svého rozpočtu celkem 453 tisíc korun a na zájmové spolky rozdělí celkem 200 tisíc korun.

19.3.2018

V Křivoklátě mohou konečně začít se stavbou páteřní kanalizace a vodovodu

Křivoklát – V Křivoklátě začnou s výstavbou páteřní kanalizace a vodovodu. V plánu to měli už dříve, ale na stavební úřad byly doručeny připomínky od některých občanů. Minulý týden však dostal městys povolení.

18.3.2018

OBRAZEM: Kulturní zařízení ve Mšeci obsadili nejen malí indiáni

Mšec – Ve Mšeci se uskutečnil tradiční karneval pro děti. Letos ho organizátoři připravili v indiánském stylu. V kulturním zařízení se sešlo více jak dvacet nejrůznějších masek. „Letos máme indiánský karneval, na kterém je pro děti připraveno spoustu soutěží, her a dárků,“ sdělila Rakovnickému deníku organizátorka akce, Lucie Zítková. Děti soutěžily například v indiánských dovednostech, jako namotávání provázků, ale nechyběla ani balónková show nebo malování na obličej.

18.3.2018

OBRAZEM: Děti vyráběly velikonoční ozdoby na jarmarku

Nové Strašecí – V sobotu se v novostrašeckém kulturním centru konal velikonoční jarmark. Ale nešlo pouze o prodej velikonočních výrobků a dekorací. Organizátoři si připravili pro děti rukodělné dílny. Všechny děti si tak mohly vyzkoušet zdobení perníčků, malování keramiky, zdobení cukroví, vyrábění dekorací nebo také paličkování. Hasiči zase pomáhali nejmenším s pletením pomlázek.

16.3.2018

V Kněževsi se uskutečnila prodejní velikonoční výstava

Kněževes – Celý tento týden se v Kněževsi konala velikonoční výstava. „Je to už asi dvacátý ročník. Vystavujeme nejen velikonoční věci, ale i jarní dekorace, které jsou krásně barevné,” sdělila Rakovnickému deníku pracovnice kulturní komise, Zdeňka Malafová.

16.3.2018

Kvůli rozhodnutí úřadu napadl vedoucí odboru

Rakovník – V úterý 14. března napadl pětačtyřicetiletý muž v budově Okresní správy sociálního zabezpečení v Rakovníku úřední osobu.

16.3.2018

Parkovací místa chybí ve městech i na vesnicích

Rakovnicko – Nedostatek parkovacích míst je problém všech třech měst na Rakovnicku a potýkají se s ním i někteří obyvatelé obcí. Dobrá zpráva pro občany je, že města mají v plánu parkoviště rozšiřovat.

15.3.2018

OBRAZEM: V obci Mšec se konal Velikonoční jarmark

Mšec – V obci Mšec se konal Velikonoční jarmark, kam se návštěvníci mohli přijít podívat a nakoupit nejen krásné velikonoční dekorace, ozdoby, ale také háčkované plyšáky, keramické dekorace, zvířátka a v neposlední řadě i pomlázky a pletené košíky.

15.3.2018

Oslava Mezinárodního dne žen s kuchařskou soutěží

Krakov – Mezinárodní den žen oslavili v Krakově již tradiční kuchařskou soutěží, kterou pořádal Sbor dobrovolných hasičů Krakov společně s obecním úřadem.

15.3.2018

Krajský úřad se na půl dne stane dějištěm velikonočního trhu

Střední Čechy – Nazdobená vajíčka v nejrůznějších úpravách, pomlázky, perníčky, beránci, mazance, rozmanitá jarní výzdoba, ale i spousta dalších výrobků, které dokážou vykouzlit jarní atmosféru. To vše bude nejen k vidění, ale i k mání na Josefa během celého dopoledne na chodbách středočeského krajského úřadu. Na pondělí 19. března se chystá prodejní výstava velikonočních předmětů, pochoutek i dekorací, kterou hejtmanství tradičně připravuje společně s poskytovateli sociálních služeb.

15.3.2018

České pošty mizí z obcí. Nahrazují je Partneři

Rakovník /INFOGRAFIKA/ – Už v devíti obcích na Rakovnicku provozují služby České pošty jejich Partneři. Je to Spotřební družstvo Jednota, nebo samotné obce. Jedná se zejména o menší vesnice, kde je malá poptávaných po poštovních službách a samotný provoz pobočky se tu nevyplácí.

14.3.2018

Předválečné napětí dodnes připomínají bunkry. Či jejich trosky

Střední Čechy – S 15. březnem si události roku 1939 a období okupace připomínají nejenom zájemci o vojenskou historii. Nové podněty třeba k zájmu o to, jak se region připravoval na možný příchod německých vojsk, lze najít v unikátně sepisovaných pojednáních o středočeské historii uplynulého století, která se stanou součástí reprezentativní publikace, již kraj vydá v rámci oslav výročí vzniku Československé republiky v roce 1918.

14.3.2018

Únorové mrazy negativně ovlivní letošní úrodu

Začátek roku vypadal pro zemědělce příznivě. Díky mírné zimě se rostlinám lépe utvářel kořenový systém a byly tak připraveny i na to, kdyby přišlo suché jaro. Jenže konec února sebou přinesl holomrazy, které růst plodin výrazně zpomalily.

13.3.2018

Rakovničané podepisují petici na ochranu médií

Rakovník – Minulý týden se stala rakovnická kavárna Adolf Engel třetím petičním místem v České republice, kde je možné podepsat petici na ochranu veřejnoprávních médií. S nápadem vytvořit podpisové místo i v Rakovníku, přišel Petr Popelka z občanského sdružení Společně to dáme.

13.3.2018

Šamotka by se měla v nejbližších letech rozrůst, město sídliště revitalizuje

Rakovník - Sídliště na Šamotce bylo postaveno kvůli rakovnickým keramickým závodům, a to hlavně proto, aby mohli zaměstnanci bydlet co nejblíže továrně. Po jejím zániku ale sídliště na okraji města zůstalo podle místních obyvatel mimo hledáček městského úřadu a ptají se, jaké plány se sídlištěm Šamotka město má.

12.3.2018

Hrady a zámky v okolí: knížecí Velikonoce i benefice pro medvědy

Rakovnicko /INFOGRAFIKA/– Knížecí Velikonoce, benefice pro točnické medvědy, nové prohlídkové okruhy. To je jenom část událostí, které plánují hrady a zámky na Berounsku, Rakovnicku a blízkém okolí na brzy startující sezonu. Co vše se chystá? Připravují hrady a zámky nové akce, nebo se spoléhají na osvědčenou nabídku z minulých let?

10.3.2018

Zastupitelé dostali dopis se žádostí na doplacení platů volebním komisím

Rakovník – Rakovničtí zastupitelé, stejně jako ostatní zastupitelé v České republice, obdrželi dopis se žádostí na doplacení mezd členům volebních komisí, kteří se účastnili prezidentských voleb. Při prezidentských volbách dostali členové volebních komisí za první kolo mzdu ve výši 1300 korun a za druhé kolo pak příplatek 200 korun.

10.3.2018

Obec zajistí do každé domácnosti kompostér zcela zdarma

Lužná – V Lužné našli řešení na stále se zvyšující náklady za komunální odpad. Toho rok od roku přibývá. Obec to chce vyřešit zavedením kompostérů. Plánuje, že tímto krokem ročně ušetří až několik desítek tisíc korun.

9.3.2018

Rakovnicko zažívá street workoutový boom

Rakovník – Street workout – sport s vlastní váhou těla, se vyvinul v New Yorku na začátku tohoto tisíciletí. Brzy po svém vzniku se rozšířil po celém světě, hlavně pak do zemí bývalého východního bloku. Populární je tento venkovní sport i v Česku a od roku 2014, kdy se v Čermákových sadech postavilo první workoutové hřiště, můžete workout spatřit i v Rakovníku.

9.3.2018

Územní plán počítá s vyvlastněním soukromých pozemků. Majitelé o tom nevědí

Rakovník – Město připravuje nový územní plán. Hotový by měl být přibližně do jednoho roku. Už teď s ním nesouhlasí ale spousta rakovnických občanů i zastupitelů města. Nelíbí se jim především to, že se nové komunikace a veřejná prostranství plánují na soukromých pozemcích. A mnozí ani o takovém plánu nevědí.

8.3.2018

Dnes se slaví Mezinárodní den žen. Jeho obliba i na Rakovnicku rok od roku roste

Rakovník /ANKETA/ – Dnes se slaví Mezinárodní den žen. Mnoho dam a dívek tak dostane dnes od svého milého kytičku. Tento svátek je u nás jeden z nejoblíbenějších a je populárnější, než třeba americký svátek svatého Valentina. Zjišťovali jsme, jakou má Mezinárodní den žen oblibu u rakovnických občanů.

7.3.2018

Konala se prezentace knihy Výchova kněží v Čechách

Rakovník – Rakovník přivítal mezi své knižní tituly další dílo s názvem Výchova kněží v Čechách, jejímž autorem je rakovnický rodák Tomáš W. Pavlíček, který je doktorem filozofie. Dne 5. března se konala prezentace této knihy v dětském oddělení Městské knihovny Rakovník.

7.3.2018

Zastupitelé schválili rozdělení sportovních dotací podle nového modelu

Rakovník /INFOGRAFIKA/ - Město rozdělí z rozpočtu částku ve výše 2 762 600 korun na podporu rakovnického sportu. To schválili zastupitelé města na pondělním zasedání. Výši jednotlivých příspěvků určovala, dle nových kritérií zvolená sportovní komise. A částky, které některým klubům přidělila, rozvířily emoce v Domě osvěty, kde se konalo jednadvacáté zasedání rakovnických zastupitelů.

6.3.2018

Václav Klaus ml. diskutoval se studenty

Rakovník - Vždycky se snažte být v něčem áčka. Takovou radu dal studentům Masarykovy obchodní akademie v Rakovníku Václav Klaus ml., který přijel v pondělí do zcela zaplněné auly diskutovat s mladými ekonomy i zájemci z řad veřejnosti o českém školství. „Hlavní je, aby vás něco zajímalo, abyste byli v něčem lepší než ostatní a uměli něco, co jiní neumí,“ řekl studentům Klaus na přednášce předsedy parlamentního školského výboru.

6.3.2018

Firmy z Rakovnicka mají o vězně zájem. Jsou levní a chtějí pracovat

Rakovnicko – S poklesem nezaměstnanosti chybí v mnoha firmách pracovní síla. Proto i některé společnosti na Rakovnicku zaměstnávají vězně. Jsou levní a o práci mají ve většině případů zájem.

5.3.2018

Obce z Rakovnicka se opět utkají o titul Vesnice roku

Rakovnicko – Před několika dny byl zahájen čtyřiadvacátý ročník soutěže Vesnice roku. V minulých letech si stuhu ze soutěže odnesly i některé obce z Rakovnicka. A i letos se několik z nich bude ucházet o titul Vesnice roku.

3.3.2018

Starosta předal ocenění Pečovatelka roku 2017

Rakovník – Rakovnický starosta Pavel Jenšovský předal ve čtvrtek 1. března v Obřadní síni na rakovnické radnici ocenění Pečovatelka roku 2017. Klienti pečovatelských služeb na Rakovnicku vybírali favoritky ze dvou kategorií. V kategorii pečovatelka v pobytových službách a pečovatelka v terénních službách.

3.3.2018

Podařilo se zmapovat už přes tisíc stromů svobody

Rakovnicko – Na mapu Stromů svobody se podařilo zařadit už tisíc stromů, které byly vysazeny, jako symbol svobody a demokracie v naší zemi, tím byl překonán první milník. A na mapu přibývají i stromy z Rakovnicka. Tím posledním je lípa srdčitá ze Senomat. Ta byla v obci vysazena v roce 1968.

3.3.2018

Firmám chybí kvalifikovaní pracovníci. Nabízejí jim vyšší platy a mnoho benefitů

Rakovnicko – Nezaměstnanost na Rakovnicku je nejnižší za poslední roky. Firmy jen těžko hledají nové lidi a snaží si udržet schopné zaměstnance. V celé České republice je zhruba sto dvacet tisíc nezaměstnaných lidí, na Rakovnicku pouhých čtrnáct set.

2.3.2018

V Lubné mají umělou ledovou plochu

Lubná - V Lubné připravila obec pro své občany i pro ostatní veřejnost umělou ledovou plochu, aby si občané mohli pohodlně a bezpečně užívat zimní radovánky. „Pro návštěvníky jsme připravili ledovou plochu na asfaltovém sportovním hřišti.

2.3.2018

Mrazy jsou nebezpečné pro seniory a malé děti, ale trápí i zvířata

Rakovnicko - V posledních dnech padlo několik teplotních rekordů. Velké mrazy, které v tomto týdnu zasáhly Českou republiku, nezpůsobují problémy jen lidem bez domova nebo motoristům. V ohrožení jsou senioři a malé děti, ale také lesní zvěř a i domácí mazlíčci.

1.3.2018

Rakovník má nového turistického průvodce

Rakovník – Rakovník má nového turistického průvodce s názvem Rakovnická mozaika, jeho autorem je Roman Hartl. Rakovnická mozaika je už nyní k dispozici pro veřejnost v rakovnickém informačním centru, v Rabasově galerii Rakovník a městském muzeum.

1.3.2018

V lánském muzeu se uskuteční vernisáž výstavy Masaryk a Svatá země

Lány - Muzeum T. G. Masaryka v Lánech společně s Velvyslanectvím státu Izrael pořádá výstavu nazvanou Masaryk a Svatá země. Vernisáž výstavy se uskuteční 7. března od 11 hodin v prostorách lánského muzea a výstava tu potrvá až do 7. dubna.

1.3.2018

Bezdomovcům v mrazech pomáhají hlavně jídlem a oblečením

Rakovník – V posledních dnech udeřily silné mrazy. Noční teploty padly až k minus dvaceti stupňům Celsia. Nejhůře jsou na tom lidé bez domova. Rakovnický deník zjišťoval, kam se mohou vydat pro pomoc.

28.2.2018

Z fotbalgolfového hřiště v Pavlíkově mizí dřevo

Pavlíkov - Majitelům vznikajícího fotbalgolfového areálu už dochází trpělivost. Kdosi jim totiž krade dřevo, které by následně využili nejen pro vybavení v areálu, ale také na vytvoření přírodních překážek na vznikajícím hřišti.

28.2.2018

Příští čtvrtek začínají tradiční trhy

Rakovník – Už za týden ve čtvrtek 8. března se uskuteční na Husově náměstí v Rakovníku tradiční trhy.

28.2.2018

Rakovník letos opraví několik památek

Rakovník - Město Rakovník uvolní peníze na opravu některých památek. Z městského rozpočtu bude financována oprava tří budov v Rakovníku a restaurovat se bude i sloup se sochou Panny Marie Bolestné u rakovnického fotbalového stadionu. Rada města také vybrala památky, které se opraví i z peněz Programu památkových rezervací a městských památkových zón.

28.2.2018

Rakovničané zapálili svíčky za zavražděného novináře

Rakovník – V Rakovníku na Husově náměstí uctili památku zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové. Novinář a jeho přítelkyně byli zavražděni nejspíš proto, že se Kuciak zajímal o daňové podvody.

27.2.2018

Hasiči z obcí se stali specialisty na krizové situace

Střední Čechy – Lavice před školní tabulí i představní obsahu kontejneru nouzového přežití a sprchy pro dekontaminaci z vybavení profesionálních jednotek. To všechno čekalo zástupce dobrovolných hasičských sborů, kteří se v sobotu sjeli z celého kraje na stanici hasičů v Rakovníku, aby absolvovali odborný kurz pro techniky ochrany obyvatelstva.

27.2.2018

Rekonstrukce senomatské sokolovny pokračuje. Nyní se plánuje sanace budovy

Senomaty – Rekonstrukce senomatské sokolovny stále pokračuje a v současné době se začíná se s další etapou. Na posledním zasedání zastupitelů obce, které se konalo minulý týden, vybírali zastupitelé dodavatele nových oken. Nyní se řeší sanace budovy.

26.2.2018

Jaký byl únor 1948 v Rakovníku? Plný změn a komunistického vlivu

Rakovnicko – Na historické události naší země bychom neměli zapomínat. K těm významným patří jistě i únor 1948. Ten je označován jako Únorový puč a komunisté mu říkají Vítězný únor. Rakovnický deník pro čtenáře zjišťoval, co se dělo na Rakovnicku ve dnech mezi 17. a 25. únorem před sedmdesáti lety.

25.2.2018

OBRAZEM: Muzeum T.G.M. Rakovník uspořádalo maškarní ples

Rakovník – Tradiční maškarní ples zahájila v sobotu krátce po dvacáté hodině ředitelka Muzea T.G.M. Rakovník Magdalena Elznicová Mikesková. Ples pořádalo městské muzeum s Muzejním spolkem král. m. Rakovníka v prostorách Domova dětí a mládeže Rakovník v Čermákových sadech.

25.2.2018

Nejen hasiči roztančili václavský Kačabár

Václavy – Sbor dobrovolných hasičů Václavy uspořádal v sobotu ve václavském Kačabáru hasičský ples. Přestože v obci trvale žije devětašedesát obyvatel, tak na plese se sešlo skoro osmdesát lidí.

25.2.2018

OBRAZEM: Kolešovicemi prošel masopustní průvod

Kolešovice – V Kolešovicích se v sobotu místní veselili nejen při masopustním průvodu. Na cestu obcí se vydalo zhruba dvacet masek. Doprovázela je kapela na povoze. Průvod se zastavoval u domů a vybíral příspěvky do kasiček.

25.2.2018

Fröhlichová: Chtěla bych, aby se v Krušovicích lidem hlavně dobře žilo.

Markéta Fröhlichová vykonává funkci starostky Krušovic od září 2016. Na starostku obce nekandidovala, funkci přijala, jako členka zastupitelstva. Letos kandidovat určitě bude. Sama říká, že má spoustu nápadů, které by chtěla realizovat.

24.2.2018

U požáru v Mochově hasiči zrušili zvláštní stupeň poplachu

Střední Čechy – K vítězství nad obřím požárem se v sobotu přiblížili hasiči, kteří v bývalém areálu mrazíren v Mochově bojují s obřím požárem plechové haly. Ta naposledy sloužila k uložení brambor uskladněných v dřevěných bednách. Objekt i se zbožím a veškerým zázemím skrývajícím se uvnitř plameny zcela zničily. Škoda by se mohla vyšplhat až ke 100 milionům korun.

24.2.2018

Rakovničané fandí českým hokejistům

Rakovník – Rakovničané fandili v pátek ráno v několika restauracích českým hokejistům při jejich semifinálovém utkání s Ruskem na zimních olympijských hrách. Společně se opět chystají na dálku podpořit národní tým i v dnešním souboji o bronzové medaile proti Kanadě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT