VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

6.11.2017

Bývalá knihovna by mohla sloužit handicapovaným

Jesenice - Už dlouhodobě se v Jesenici zabývají jedním problémem se zdánlivě jednoduchým řešením. Pro žáky speciální školy mají málo místa. Opodál však stojí nevyužitý objekt bývalé knihovny. Vzniknout by v něm mohl internát a speciální mateřská škola.  

5.11.2017

Lánská základní škola oslavila své 85. výročí

Lány /FOTOGALERIE/ - Už 85 let uplynulo od doby, kdy práh Základní školy Ch. G. Masarykové v Lánech poprvé překročili žáci. K oslavě jubilea si její vedení i školáci připravili Den otevřených dveří. Přijít se do prostor školy podívat a zavzpomínat na svá léta strávená v lavicích tak mohl každý.

5.11.2017

OBRAZEM: Jízdou na koních vzdali hold svatému Hubertovi

Olešná - I přes sobotní mlhavé počasí se v Olešné vydali na Hubertovu jízdu. Nejen „koňáci“, ale i místní tak společně oslavili svátek svatého Huberta, patrona lovu, který připadá na 3. listopad.

5.11.2017

Miniaturní svět za statisíce. Modeláři přivezli do Rakovníka opravdové unikáty

Rakovník – Hasičská zbrojnice s veškerým vybavením, sklad stavebnin včetně zaměstnanců či parkoviště kamionové dopravy. To všechno pěkně pospolu na sále rakovnického Kulturního centra. Jak je to možné? Snadno, když se skutečný svět zmenší na modelářské měřítko.

4.11.2017

OBRAZEM: Srbeč zažila branné odpoledne

Srbeč - Sobotní den se v areálu Společenství Dobromysl v Srbči konalo akční odpoledne pro děti i dospělé. Návštěvníci zábavného branného dne si mohli vyzkoušet střílení z různých zbraní na terč, seznámit se s výstrojí vojáků, naučit se základům maskování nebo si proběhnout překážkovou dráhu. Děti byly nadšené, ale zapojili se i dospělí.

4.11.2017

Uzamkli studánku a posvítili si na to lampiony

Krakov – Opět po roce se Krakovští rozhodli navázat na starý pohanský zvyk a za doprovodu světel lampionů uzamkly pramen místní studánky k zimnímu spánku. 

4.11.2017

KRÁTCE: Na Sekyře od úterý změní dopravní omezení

Rakovnicko - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Rakovnicka. 

4.11.2017

Rakovnický odbor dopravy je vylepšený za více než šest milionů

Rakovník - Rakovničané i přespolní si jistě všimli, že budova městského odboru dopravy doznává v posledních měsících výrazných změn. Její rozsáhlá rekonstrukce za více než šest milionů korun se právě v těchto dnech chýlí k závěru.

4.11.2017

Kouzlo Vánoc nemusí stát statisíce, dokazují obce na Rakovnicku

Rakovnicko - Začátek adventu kromě pohledu do kalendáře lidem každoročně připomíná také vánoční výzdoba. A i když se mezi sebou často velká města předhánějí v její okázalosti, na Rakovnicku vědí, že kouzlo Vánoc nespočívá ve statisícových částkách. Mnohé obce vánoční výzdobu využívají opakovaně a dokupují jen to nejnutnější.

3.11.2017

Na sníh i ledovku si města vyčlenila statisíce

Rakovnicko – Byť bývají poslední zimy mírné a na sníh poměrně chudé, podcenit zimní přípravu si města a obce dovolit nemohou. Ročně do údržby silnic a chodníků investují ze svých rozpočtů statisícové až milionové částky.

2.11.2017

Přispějte svou vzpomínkou na školní léta

Nové Strašecí – Už 120 let od svého založení za chvíli oslaví novostrašecká Základní škola J. A. Komenského. A do vzpomínkové výstavy, kterou škola spolu s muzeem pořádá, se můžete zapojit i vy.

2.11.2017

Protikuřácký zákon ignorují

Rakovník - Jak rakovničtí hospodští dodržují takzvaný protikuřácký zákon, který platí od letošního května? Z výsledků policejní akce, která se konala uplynulý víkend, vyplývá, že příliš zodpovědně ne. Policisté spolu s kriminalisty i hygieniky obešli celkem sedm provozoven. 

2.11.2017

Rakovnická nemocnice výrazně rozšiřuje ambulance, dětská však stále chybí

Rakovník – Rakovnická Masarykova nemocnice nabízí svým pacientům hned pět nových ambulantních oddělení a do týdne má přibýt šestá. K tomu navíc rozšiřuje akutní příjem a mluví se i o onkologické péči. Zajištění dětské ambulance, po které se rodiče z Rakovnicka marně ptají již několik let, však ve výčtu novinek stále chybí. 

1.11.2017

Hledáme redaktora zpravodajství

Region  - Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! Nástup možný ihned!

1.11.2017

Dostavba D6 dostala zelenou

Rakovnicko - Blíže k vytouženému začátku stavby mají stěžejní úseky dálnice D6 spojující Prahu a Karlovy Vary. Ministerstvo dopravy vydalo stavební povolení na hlavní trasu všech tří prioritních dálničních úseků. Už v polovině listopadu by tak mohla začít jejich výstavba v délce 14,6 kilometru.  

1.11.2017

O Facebook města roste mezi lidmi zájem

Nové Strašecí - Světově nejrozšířenější sociální síť Facebook jen v České republice denně využívá více než tři a půl milionu obyvatel. Vedení měst a vesnic prostřednictví sítě díky rychlému a pohodlnému sdílení dokážou šířit informace o dění mezi velkou skupinu lidí. Moderní nástroj pro komunikaci mezi lidmi tak šetří čas i náklady a pomalu ale jistě vytlačuje poněkud zastaralé rozhlasové hlášení. Moderní komunikační kanál se rozhodli využívat také v Novém Strašecí.  

1.11.2017

Dejte si pozor. O Dušičkách míří na hřbitov i zloději

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Památku zesnulých, které se lidově říká Dušičky, uctí už zítra po celé republice desítky tisíc lidí. Po květinářstvích a pohřebních službách, kde nakupovali z nepřeberného množství smutečních dekorací, čekají nyní přiliv návštěvníků hřbitovy a urnové háje. A to láká zloděje.  

31.10.2017

Chřipka zatím lidi netrápí, viróz ale přibývá

Rakovnicko - Rtuť na teploměrech se nyní jen zřídkakdy vyšplhá nad deset stupňů Celsia, meteorologové místy očekávají první sníh. Právě takové období změn klimatu bývá často příčinou chřipkových epidemií. Ty zatím ještě Rakovnicko nepostihly, ovšem podzimních viróz je dost.  

AKTUALIZOVÁNO
30.10.2017

Vichr poškodil střechu rakovnické sokolovny

Rakovník – Na mnoha místech republiky dnes začali lidé sčítat škody po extrémně větrném počasí panujícím o uplynulém víkendu. A přestože se Rakovnicko spolu s Berounskem řadí mezi ty nejklidnější lokality v republice, hasiči museli v neděli v okrese Rakovník vyjíždět až k šestačtyřiceti případům. 

28.10.2017

Založení Československé republiky si připomněli u hrobu tatíčka Masaryka

Lány /FOTOGALERIE/ – Devadesáté deváté výročí založení samostatné Československé republiky oslavili v sobotu také v Lánech. Účastníci se sešli odpoledne na místním hřbitově u pietního aktu u hrobu T. G. Masaryka, po kterém následovala v lánském muzeu šachová simultánní partie s legendárním šachovým velmistrem Janem Smejkalem.

27.10.2017

Společnost ostatních je inspirující, říká Ludmila Faflíková z Rousínova

Rousínov - Ludmila Faflíková působí posledních deset let jako předsedkyně Občanského sdružení Rousínov (OSR), které je jedno z nejdéle fungujících sdružení na Rakovnicku. Příští rok totiž oslaví dvacet let existence.  

26.10.2017

Oslavy státního svátku s vůní kouře i benzinu

Křivoklát – Vznik samostatného československého státu po pádu habsburské monarchie, jehož 99. výročí si připomeneme v sobotu, sice přinesl zrušení šlechtických titulů, hodně sledovanou i vyhlíženou součástí oslav se přesto stane Šlechtična. Právě tak se přezdívá parní lokomotivě z roku 1948, která v sobotu 28. října vyjede v čele vlakové soupravy sestavené z historických vagonů (včetně bufetového vozu) z Prahy-Braníka (v 9.13) na Křivoklát (11.14) a do Lužné u Rakovníka (12.05).

26.10.2017

Krajští radní dali zelenou obchvatu Rakovníka

Rakovník, Praha - Radní Středočeského kraje ve čtvrtek schválili záměr výstavby dvou důležitých dopravních staveb budoucího obchvatu Rakovníka. Finanční náklady na projekční a stavební práce představují celkem 734,7 milionu korun a budou hrazeny z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), případně z jiných evropských či národních dotačních titulů. Obchvat města se přitom plánuje v Rakovníku už od roku 2007. Podle Františka Petrtýla (ANO) chce Středočeský kraj začít se stavbou do roku 2020, ovšem zda se podaří dodržet termín bude závislé na majetkoprávním vypořádání.

26.10.2017

O nových názvech ulic v Jesenici hlasují v anketě

Jesenice - Originální řešení, jak pojmenovat nové ulice našli v Jesenici. O jménech nechají do poloviny listopadu hlasovat občany. Ti navíc mohou za účast v anketě vyhrát dárek.

26.10.2017

Politici komentují novou vládu kraje různě

Rakovnicko - Šestatřiceti hlasy pro zvolení nových členů rady kraje byla dokonána revoluce směřující k zásadnímu obratu ve složení koalice vládnoucí Středočeskému kraji. Hnutí ANO vypovědělo koaliční smlouvu dosavadním partnerům STAN, ODS a Nezávislým Středočechům. Našlo si novou politickou nevěstu. Dohodlo se na spolupráci s dosud opozičními sociálními demokraty, přičemž tento tandem bude podporován komunisty.

25.10.2017

Obezřetnost v dušičkovém čase: na hřbitově i na silnici

Střední Čechy – Častěji než kdykoli jindy lze nyní v okolí hřbitovů i přímo mezi hroby potkat policisty. A mnohde také uniformy místních strážníků. Přišel totiž čas předdušičkových hlídek před Památkou zesnulých. Období kontrol zaměřených nejen na bezpečnost, ale i na dopravu. Ty nejintenzivnější přijdou od soboty do neděle příštího týdne. Mezi 28. říjnem a 5. listopadem.

25.10.2017

Bazén přestaví firmy z Brna a Kroměříže

Rakovník - Opět o krok blíž k realizaci je dlouho očekávaná rekonstrukce městského plaveckého bazénu v Rakovníku. Novinkou je jméno firem, které se přestavby sportovního areálu ujmou. V opakovaně vypsané veřejné zakázce zvítězilo sdružení stavebních firem z Kroměříže a z Brna. Tendr vysoutěžily s celkovou cenou překračující 178 milionů korun bez DPH.  

24.10.2017

Zdeněk Nejdl: Nová koalice na kraji je krokem zpátky

Rakovník – Jedním z rakovnických kandidátů letošních parlamentních voleb byl i Zdeněk Nejdl (ODS), zastupitel a bývalý starosta města. Na volební kandidátce za ODS byl na 15. místě. A jak sám přiznává, to, že si strana v Rakovníku polepšila, ho těší. Co ho ale netěší, je úterní odhlasování nového složení koalice pro Středočeský kraj. Spojení hnutí ANO, ČSSD a KSČM považuje za krok zpátky.

24.10.2017

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Rakovnický deník

Rakovník  - Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! Nastup možný ihned!

24.10.2017

Ve středu v Rakovnickém deníku: prvňáci ze základní školy v Jesenici

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 25. října pokračujeme fotkami usměvavých dětíze ZŠ a MŠ Jesenice. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT