VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

26.10.2018

Zastupitel Jan Loder složil mandát

Rakovník - Lídr Strany svobodných občanů v Rakovníku Jan Loder se vzdal v pátek odpoledne svého mandátu v rakovnickém zastupitelstvu. Podle vyjádření strany se tak rozhodl na základě vlastního rozhodnutí. Místo něj usedne v zastupitelstvu první náhradník Lubomír Tichý.

26.10.2018

Chřipková sezona je tady, varují hygienici

Střední Čechy – Nemocnost je prozatím poměrně nízká, stále není úplně pozdě na očkování proti chřipce. Takové varování zní z Krajské hygienické stanice Středočeského kraje. Jinými slovy, chřipková sezona je tady, říkají hygienici.

26.10.2018

Sehnat lékaře? Ani benefity nezabírají

Rakovnicko – Praktických dětských lékařů je nedostatek a bude ještě hůře. Nepomáhají ani benefity ve formě služebních bytů, sníženého nebo dokonce symbolického nájemného za ordinaci. Kromě toho Rakovnicko je region s horší dopravní dostupností. „Když se nám povede sehnat lékaře, bude to husarský kousek,“ tvrdí starosta Jesenice Jan Polák.

25.10.2018

Nejlepší prezidenti? Masaryk a Havel

Rakovnicko – V rámci oslav 100. výročí založení jsme se zeptali čtenářů Deníku na dvě zásadní otázky týkající se naší historie, ale také v jaké době by chtěli žít. Oslovené osobnosti měly odpovědět na to, kdo byl nejhorším a nejlepším prezidentem. A také, které období bylo za dobu trvání našeho státu to nejpovedenější a které naopak považují za dobu temna.

24.10.2018

Cestovatel Malinský ušel téměř čtyři tisíce kilometrů pro Emičku

Pavlíkov /FOTOGALERIE/ - Někdo se v dnešní uspěchané době rozhodne změnit svůj život a splnit si své sny. Václav Malinský si plní nejen své sny, ale rozhodl se plnit je i jiným, aby jeho cesty měly větší smysl. V úterý večer přijel do Pavlíkova přiblížit zájemcům svůj poslední projekt, Pěšky pro Emičku, aneb 4000 km po hranicích Československa.

24.10.2018

Dohodnuto: nové koalice již čekají jen na schválení

Rakovnicko – Město Jesenice povede i v dalším volebním období současný starosta Jan Polák (ODS), místostarostou pak bude spolustraník Roman Valuš.

24.10.2018

Parní lokomotiva Šlechtična vzdá poctu první republice

Střední Čechy – Vyjede z Prahy, pojede přes Křivoklát až do Lužné u Rakovníka. Takový je plán slavnostní jízdy parního vlaku Pocta první republice, který vyjede 28. října. Jízdu připravily České dráhy ve spolupráci se Středočeským krajem.

24.10.2018

Přemnožená zvěř škodí nejen na polích, ale i silnicích

Rakovnicko – Zničená fotbalové hřiště, "sklizená" úroda, zničené louky, terén u domu. Takové jsou následky po řádění divokých prasat. Ta jsou, stejně jako v uplynulých letech, přemnožená, a to především kvůli bohaté potravě a žádným přirozeným predátorům. Myslivci se snaží každý rok jejich stavy redukovat, lovecká sezona tak začala.

23.10.2018

Na opravené sokolovně je i socha sokola

Nové Strašecí – Na zrekonstruovanou budovu sokolovny v Novém Strašecí se po více jak sedmdesáti letech vrátila socha sokola. Novostrašečtí tím zároveň vzdali poctu sokolskému hnutí a sokolům, kteří neodmyslitelně patří k těm, kdo budovali vznik Československa. Deníku to řekl starosta města Nové Strašecí Karel Filip (ČSSD).

23.10.2018

V Rakovníku zůstane stejný počet lokalit pro venčení psů bez vodítka

Rakovník – Lesopark v rakovnické lokalitě Na Paraplíčku zůstane i nadále lokalitou, kde smějí beztrestně pobíhat psi. Rozhodli o tom rakovničtí radní, kteří nechali prověřit stížnost od jedné z obyvatelek, která si na volný pohyb psů stěžovala. Rozšíření lokalit v Rakovníku pro volné pobíhání psů město neplánuje. Rakovnickému deníku to řekl starosta města Pavel Jenšovský (ČSSD).

21.10.2018

OBRAZEM: V Malinové si připomněli 100. výročí vzniku Československa

Malinová – Malinovští si spolu s Klubem vojenského historie Rakovník připomněli v sobotu 100. výročí vzniku Československa. Pietní akt se uskutečnil u pomníku padlých v 1. světové válce.

21.10.2018

Podnět k soudu nakonec nepodali

Rakovník – Volby v Rakovníku soud řešit nebude. Rakovnické hnutí ANO 2011 se nakonec rozhodlo podnět nepodat. Rakovnickému deníku to řekla předsedkyně místního sdružení ANO a nově zvolená zastupitelka Monika Tesařová.

20.10.2018

Oslavy republiky nahlížejí i do šatníku

Jesenice /FOTO/ - Klobouky pro pány i dámy, ale třeba i typickou masarykovskou čepici mohou obdivovat návštěvníci Vlastivědného muzea v Jesenici na Rakovnicku. Pod názvem Žiju v první republice se tam v rámci cyklu akcí ke stému výročí vzniku republiky koná výstava představující dobovou módu.

20.10.2018

Stavebního materiálu je nedostatek, výrobci a prodejci krčí často rameny

Kladensko, Rakovnicko - Po hubených letech, kdy ekonomická krize dopadla před deseti roky také na oblast stavebnictví, zažívá nyní Kladensko i Rakovnicko stavební boom. Developeři staví o sto šest stejně jako lidé, kteří si budují vlastní domek svépomocí.

19.10.2018

Konec fotbalu v obcích na Rakovnicku? Chybí děti

Rakovnicko – Hřiště zarostlá vysokou trávou, kabiny sloužící jako skladiště. I tak by mohly v budoucnu vypadat některé fotbalové areály na Rakovnicku. Fotbal čelí v dnešní době daleko větší konkurenci ostatních sportů, děti už tolik netíhnout k fotbalovým kopačkám. A to je veliký problém především pro fotbal na vesnicích.

17.10.2018

Do centra vjíždí méně aut, tržby města jsou přesto vyšší

Rakovník – Méně parkujících automobilů, více vybraných peněz do městské pokladny. Nově modernizovaný závorový systém se podle vedení rakovnické radnice osvědčil a na náměstí je dostatek volného místa. A i když na náměstí vjelo méně vozidel, za parkování vybralo město více peněz. Odpůrci systému radnici vyčítají, že vybírá peníze za průjezd městem a místo závor požadují parkovací automaty.

16.10.2018

Kraj schválil ještě šedesát žádostí o kotlíkovou dotaci. Další šance příští rok

Rakovnicko - Ještě šedesátku žádostí v celkové hodnotě 6,5 milionu korun schvalovala krajská rada. Stalo se tak v rámci druhé výzvy, kdy mohou lidé žádat o peníze na výměnu zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech.

15.10.2018

Rakovník: ANO a ČSSD zvažují podnět k soudu

Rakovník - Rakovnické hnutí ANO 2011 a také sociální demokraté zvažují podání podnětu ke krajskému soudu v Praze, jelikož mají podezření na možné ovlivnění výsledku voleb. Zda se tak skutečně stane, bude jasné v tomto týdnu.

AKTUALIZOVÁNO
15.10.2018

Rakovník: novým starostou se stane Luděk Štíbr

Rakovník - Dohodnuto, podepsáno. Po čtyřech letech končí v Rakovníku koalice ČSSD, hnutí ANO 2011 a KSČM. Na rakovnickou radnici se vrací ODS v čele s Luďkem Štíbrem a místostarostou Janem Šváchou z uskupení Společně pro Rakovník. Nová koalice čítá podporu čtrnácti zastupitelů z jednadvaceti možných. O podepsání dohody o podpoře mezi subjekty informoval Deník Luděk Štíbr.

15.10.2018

Prošlé potraviny musely ze závodní kuchyně pryč

Rakovník - Potraviny s prošlým datem použitelnosti, plesnivé jídlo i špínu objevili středočeští hygienici při kontrole v závodní kuchyni, která zajišťuje stravování pracovníků jedné z firem v Rakovníku. Neobešlo se to bez pokuty - a nařízení okamžitých nápravných opatření. Při opakované návštěvě se pak hygienici přesvědčili, že už je všechno v pořádku.

13.10.2018

V Novém Strašecí je rozhodnuto. Starostou zůstává Filip

Rakovnicko - Zatímco v Novém Strašecí už se vítěz voleb dohodl na koaliční spolupráci, v dalších městech, a to v Rakovníku a v Jesenici, se stále jedná. V Novém Strašecí bude pokračovat i nadále současný starosta za sociální demokracii Karel Filip.

12.10.2018

Pavel Jenšovský: město předáváme v nejlepší kondici

Rakovník /ROZHOVOR/ – Po čtyřech letech končí na rakovnické radnici sociální demokracie. Právě před čtyřmi lety se podařilo ČSSD získat v komunálních volbách pět mandátů a vyhrát volby. Poté následovala koaliční jednání a vznikla koalice ve složení ČSSD, ANO 2011, KSČM a Rakovník v pohybu. Letos tomu bylo naopak. Sociální demokraté neuspěli, obhájili pouze dva mandáty a míří do opozice. Starosta Pavel Jenšovský se vrátí coby ředitel do Domova seniorů Rakovník.

11.10.2018

ČSSD jde do opozice, ODS chce tři místa v radě

Rakovník – Rakovnická sociální demokracie ukončila povolební vyjednávání a bude plnit v příštím volebním období roli opozice, stejně tak KSČM či hnutí ANO. Naopak možní koaliční partneři řeší nejen programové priority, ale i přerozdělení míst v radě města. To je pro některé subjekty klíčové.

11.10.2018

Vyvlastnění? Cesta nakonec povede po jiném pozemku

Rakovník – Nový územní plán by snad mohlo mít město Rakovník do konce příštího roku. Nepočítá se v něm už s komunikací vedoucí přes zahradu rodinného domu Petrželkových. Rakovnickému deníku to řekl starosta města Pavel Jenšovský.

10.10.2018

Pražský arcibiskup Dominik Duka navštívil Rakovník

Rakovník - Rakovnickou radnici nedávno navštívil pražský arcibiskup Dominik Duka. Důvodem návštěvy bylo posouzení náboženského i administrativního provozu farnosti.

10.10.2018

Koalice s tichou podporou komunistů neprošla

Rakovník – O složení nové podoby rakovnické koalice je defakto rozhodnuto. Pokus o sestavení koalice s tichou podporou komunistické strany, podobně jako je to mu na vládní úrovni, v Rakovníku nevyšel. Nyní jen záleží, zda a jak se vítězná ODS dohodne s hnutím Město pro vás, Společně pro Rakovník a případně Změnou pro Rakovník.

9.10.2018

Rakovnický kouzelník a iluzionista uspěl mezi nejlepšími v republice

Rakovník /ROZHOVOR/ - Věhlas moderního kouzelníka a iluzionisty Jana Vaidiše už dávno přesáhl hranice rakovnického regionu a o jeho vystoupení je obrovský zájem. Jeho velké iluze na jevištích i mikromagie zároveň baví a udivují diváky na různých vystoupeních a akcích včetně divadelních prken a rodinných i firemních oslav.

8.10.2018

Jméno starosty? Do konce týdne

Rakovnicko – Povolební vyjednávání po telefonických víkendových námluvách pokračují. Jaké bude nakonec personální složení rakovnické a novostrašecké radnice? Na to si musí Rakovničané a potažmo Novostrašečtí počkat minimálně do konce týdne.

7.10.2018

Kvasnička: Naši voliči vymírají, některé nám vzalo ANO

Rakovník – Rakovničtí komunisté jsou podle lídra kandidátky Vladimíra Kvasničky již smíření s rolí opozičních zastupitelů. V nadcházejícím volebním období disponují v zastupitelstvu dvěma mandáty, kromě toho pravicové strany spolupráci s nimi odmítají.

7.10.2018

Za spolupráci s komunisty bych dostal facku, smál se Ivo Trešl

Rakovník – Lídr hnutí Město pro vás Ivo Trešl vidí budoucí koalici ODS, Společně pro Rakovník a Město pro vás jako nejreálnější řešení situace. Spolupráci vyloučil s komunisty a také se stranou Svobodní.

7.10.2018

Pavel Jenšovský: Odstartovali jsme projekty, do kterých se nikomu nechtělo

Rakovník – Po čtyřletém období přenechají sociální demokraté s největší pravděpodobností vedení rakovnické radnice občanským demokratům. Starosta města a lídr kandidátky ČSSD Pavel Jenšovský hodnotí nicméně působení na radnici pozitivně.

7.10.2018

Luděk Štíbr: Pocit radosti vystřídala tíha odpovědnosti

Rakovník – Vítězem letošních komunálních voleb v Rakovníku jsou občanští demokraté. Ti se tak s největší pravděpodobností vrátí na rakovnickou radnici po čtyřleté odmlce. Podle lídr ODS Luďka Štíbra je zatím těžké předjímat vývoj událostí, nicméně šance jsou veliké, stejně tak se již pomalu rýsuje nová koalice. ODS vyjednávat zřejmě nebude s ČSSD.

7.10.2018

Místostarosta Samaš čekal lepší volební výsledek. Mrzí ho volební účast

Rakovník – Karty jsou od voličů rozdány. Upřímně jsme čekali více hlasů. Těmito slovy hodnotil výsledky komunálních voleb v Rakovníku lídr hnutí ANO a také místostarosta města Miroslav Samaš.

7.10.2018

Současná koalice musí k sobě ještě někoho vzít

Nové Strašecí - Voliči rozhodli: současná novostrašecká koalice ve složení ČSSD a Město pro rodinu - rodina pro město (MPR) může pokračovat, ale musí si ještě dojednat podporu čítající minimálně jeden hlas.

7.10.2018

Jan Švácha by se funkce místostarosty nebránil

Rakovník – Třináct a půl procenta hlasů získala v komunálních volbách strana Společně pro Rakovník a jen o kousek jí uniklo druhé místo, na kterém skončilo Město pro vás. Tento výsledek jí stačil na zisk tří mandátů, tedy o jeden víc, než v posledních komunálních volbách, což bere lídr strany Jan Švácha jako úspěch.

7.10.2018

Petr Svoboda: Hra na partaje mi v Rakovníku připadá zbytečná

Rakovník – Přestože získala nová strana SMĚR Rakovník – Nestraníci v komunálních volbách nejméně hlasů (5,72%) ze všech devíti kandidujících stran v okresním městě, stačilo jí to k zisku mandátu. Do rakovnického zastupitelstva se dostal její lídr Petr Svoboda.

7.10.2018

Vedení radnice se zřejmě změní. Koho uloví nakonec ODS k sobě?

Rakovník - Čtyři roky vydržela „vláda“ sociální demokracie na rakovnické radnici. Starostu Pavla Jenšovského po jednom volebním období nejspíše vystřídá lídr občanských demokratů Luděk Štíbr. Nejpozději počátkem listopadu by mělo zasednout ustanovující zasedání zastupitelů, kde by se mělo o zvolení starosty hlasovat.

7.10.2018

Marcel Chládek neuspěl, David Rath ano

Hostivice, Rakovník - Bývalý senátor, ministr školství, náměstek hejtmana Středočeského kraje a také lídr opozičních zastupitelů v Rakovníku Marcel Chládek (dříve ČSSD) neuspěl v komunálních volbách. Do zastupitelstva obce Hostivice se nedostal, skončil jako druhý náhradník z kandidátky Zdravá Hostivice.

7.10.2018

Rakovník: Konec éry ČSSD na radnici

Rakovník – Je rozhodnuto. Po čtyřletém období nejspíše končí na rakovnické radnici starosta Pavel Jenšovský (ČSSD) spolu s místostarostou Miroslavem Samašem z hnutí ANO 2011.

6.10.2018

Jan Loder: Pravicové strany mohou být spokojeny

Rakovník – Celkem spokojená s výsledkem komunálních voleb v Rakovníku je Strana svobodných občanů. Svobodní získali devět tisíc hlasů (9,24%) a tento výsledek jim zajistil dva mandáty. Kromě lídra hnutí Jana Lodera se do zastupitelstva dostal ještě Milan Let, který získal vůbec nejvíce hlasů z celé strany.

6.10.2018

Nejmladší zastupitel Rakovníka Jan Mudra očekává složitá povolební jednání

Rakovník – Jedna z nových stran okresního města a zároveň strana s nejmladší kandidátkou – Změna pro Rakovník – získala v komunálních volbách 7450 hlasů (7,65 %), což jí vyneslo jeden mandát do rakovnického zastupitelstva. Lídr strany a zároveň nejmladší člen nového zastupitelstva Jan Mudra čekal lepší výsledek.

6.10.2018

Kde budou čekat na výsledky rakovničtí lídři?

Rakovník – Doma, v kanceláři, na koncertu či v restauraci. Volební lídři jednotlivých stran, hnutí a uskupení v Rakovníku budou v sobotu na výsledky voleb čekat na nejrůznějších místech.

6.10.2018

Děkovští přišli o mandáty. Obec řídí úřednice z ministerstva vnitra

Děkov – První volební den byl zároveň posledním dnem zastupitelů a vedení obce Děkov ve funkci. Nově obec spravuje úřednice jmenovaná ministerstvem vnitra. Ta bude řešit záležitosti obce a starat se o chod úřadu.

6.10.2018

V Jesenici je podle odhadů volební účast podobná jako před čtyřmi lety

Jesenice – V Jesenici, třetím největším městem okresu, to vypadá, že volební účast bude podobná, jako v předchozích komunálních volbách. V prvním volebním okrsku byla účast dvě hodiny před koncem voleb 35 a půl procenta, dohromady za oba okrsky převýšila 41 procent. Nejstarší voličkou ve městě byla třiadevadesátiletá paní, volit chodilo i hodně mladých.

6.10.2018

Komunální jsou u konce. Účast je v řadě rakovnických okrsků pouze třetinová

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Členové volebních komisí v Rakovníku se v druhý den komunálních voleb shodli, že volební účast není nikterak velká. Lidé chodili volit od osmé hodiny ranní a zhruba dvě hodiny před uzavřením volebních místností se účast většinou pohybovala kolem jedné třetiny voličů.

6.10.2018

Lidé k urnám chodí. Bude jich více než před čtyřmi lety?

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - První volební den je za námi. Ještě v sobotu do 14 hodin ale můžete ovlivnit svým hlasem složení obecních zastupitelstev. Poté se místnosti uzavřou a začne sčítání hlasů. Podle volebních komisařů by měly být výsledky známé v sobotu večer, a to kvůli přepočítávání preferenčních hlasů.

6.10.2018

Novostrašečtí chtějí opravit kulturní centrum

Nové Strašecí - Budova Kulturního centra v Novém Strašecí by se mohla dočkat kýžené opravy. Od investice za zhruba 26,2 milionu korun si vedení radnice slibuje následné menší výdaje spojené s vytápěním. Suma 26,2 miliony korun není podle vedení novostrašecké radnice ještě konečná. Ta vzejde až z vyhlášené veřejné zakázky.

5.10.2018

Ve volební místnosti v domu dětí a mládeže chyběly jedné voličce květiny

Rakovník - Relativně klid měli v pátek 5. října ve volební komisi v Domu dětí a mládeže v Rakovníku, kde mají na seznamu přes sedm set voličů. „Žádný nával tu není, spíš je to klidnější, než bývá obvyklé. Lidé u nás chodí většinou v sobotu ráno, nebo přijde pár jedinců pět minut před desátou večerní,“ prozradila předsedkyně volební komise Jaroslava Holíková.

5.10.2018

V Přílepech je klid. Voliči chodí po skupinkách

Přílepy - Žádný nával nezažívají v chmelařské obci Přílepy. Žije zde necelých dvě stě obyvatel. Na pět míst v obecním zastupitelstvu kandiduje deset lidí, když ani jeden z nich není v žádné politické straně.

5.10.2018

OBRAZEM: Komunální volby na Rakovnicku začaly

Rakovnicko - Volební místnosti se otevřely v pátek 5. října úderem 14. hodiny. Voliči vyrazili do volebních místností napříč okresem, aby rozhodli o novém obsazení městských a obecních zastupitelstev a někde i třetiny Senátu ČR. Rakovnický deník monitoruje dění napříč regionem a zajímavosti vám budeme postupně přinášet ve fotoreportáži.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT