VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

24.10.2017

Město vyhrálo spor o parkovací systém

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Vedení radnice muselo opět obhajovat parkovací systém v historickém centru města. A opět se mu to podařilo. Ombudsmanka Anna Šabatová rozhodla jasně: systém parkování se závorami na Husově náměstí není protiprávní.  

23.10.2017

Jan Švácha: Volby mě zklamaly hlavně jako občana

Rakovník – Letošní parlamentní volby přinesly kandidátům i voličům strany TOP 09 horké chvilky. Jeden čas to dokonce vypadalo, že se její zástupci ani neprobojují do Poslanecké sněmovny. Nakonec se však nutnou pětiprocentní hranici pokořit podařilo, ovšem jen o vlásek.

22.10.2017

Drtivá výhra ANO na Rakovnicku. Vyhrálo v 76 obcí

Rakovník - Hnutí ANO Andreje Babiše dominovalo téměř všude. Jen na Rakovnicku získalo podporu v 76 obcí z 83. Ve třech obcích, a to v Děkově, Žďáru a Švihově zvítězila KSČM. Starostové dominovali v obci Kroučové a Přerubnice. ČSSD zaznamenala úspěch pouze v Krakově.

22.10.2017

Setkání s politiky voliče ve Všetatech ovlivnilo

Všetaty /FOTOGALERIE/ – Když do malé obce na Rakovnicku začátkem října dorazila desítka lídrů středočeských kandidátek politických stran, místní si mysleli, že jde o nějaký žert. Jenže Deník bus, který politiky vezl z Prahy, skutečně svou cestu končil ve Všetatech. Ovlivnilo setkání s vrcholnými politiky naší země rozhodnutí tamních obyvatel při volbách?

21.10.2017

Starosta Jenšovský k výsledkům ČSSD: Chybí nám od krajské úrovně lídři

Rakovník /INFOGRAFIKA/– Je rozhodnuto. Nejen na Rakovnicku, ale téměř všude v České republice dominovalo v letošních parlamentních volbách hnutí ANO 2011 Andreje Babiše, ale úspěch zaznamenala také hnutí jako SPD (Strana přímé demokracie) Tomia Okamury či Piráti. Podle starosty města Rakovníka Pavla Jenšovského (ČSSD) dali voliči přednost protestním stranám. Navíc sociálním demokratům chybějí lídři. Deníku to sdělil Pavel Jenšovský v reakci na výsledky právě skončených parlamentních voleb.

21.10.2017

Výhra ANO ve volbách? Radost i závazek, míní rakovnický místostarosta

Rakovnicko - Oblastní předsedové a členové hnutí se na oslavu jednoznačného vítězství hnutí ANO v letošních parlamentních volbách sjeli do Říčan u Prahy. Nálada na místě prý byla přímo vynikající. Není divu. Hnutí ANO celorepublikově zvítězilo s drtivým náskokem. V okrese Rakovník dostalo 31,65 procent.

21.10.2017

Je to nářez, hodnotí propad ČSSD ve volbách starosta Nového Strašecí

Nové Strašecí – Propad ČSSD v letošních parlamentních volbách zaskočil nejen jeho kandidáty a voliče. „To si snad ani nezasloužili,“ zhodnotil v bezprostřední reakci opoziční kandidát a bývalý starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl (kandidoval za ODS). Jak nesou překvapivé výsledky členové sociální demokracie?

21.10.2017

Letošní parlamentní volby táhnou. Seniory i mladé

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Letošní volby do Poslanecké sněmovny, které odstartovaly úderem páteční čtrnácté hodiny, se mohou podle dosavadních průzkumů pochlubit silnou účastí. Někde se na jejich začátek dokonce čekalo.

AKTUALIZUJEME
20.10.2017

OBRAZEM: Parlamentní volby v Rakovníku

Rakovník – Jednou ze sedmnácti volebních místností v Rakovníku, kam lidé mohou vložit svůj volební lístek je i 1. ZŠ. Necelou hodinku po začátku voleb je podle Marcela Šimšy, který ve volební komisi sedí již poosmé, účast hojnější, než v předchozích volbách.

20.10.2017

Volby na Rakovnicku: i cestou do hospody

Rakovnicko /INFOGRAFIKA/ - Už jen několik málo hodin dělí občany naší země od začátku letošních parlamentních voleb. Jen na Rakovnicku zamíří do volebních místností desítky tisíc voličů. Vše vypukne úderem dnešní čtrnácté hodiny, což je i čas, kdy se volební místnosti v sobotu uzavřou a začne netrpělivě očekávané sčítání hlasů. 

18.10.2017

V Lišanech otevřeli workoutové hřiště

Lišany /FOTOGALERIE/ – Víte co je to workoutové hřiště? Pokud ne, tak si představte takovou posilovnu pod širým nebem. A tou se už pár dní můžou chlubit Lišany. Hřiště za 399 tisíc korun tu nechala vybudovat a zaplatila obec. A to proto, aby měli místní dorostenci možnost, kde trávit volný čas.

18.10.2017

Stávka! Někteří praktičtí lékaři na Rakovnicku neordinují

Rakovnicko – Mnozí praktičtí lékaři dnes uzavřou ordinace v celé zemi. Chtějí upozornit na přebujelou administrativu ve své práci, byrokratizaci i nízké mzdy. Jen na Rakovnicku dnes stávkuje téměř polovina všech praktických lékařů. 

17.10.2017

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Roztoky – Vůně Vánoc v centru Prahy bude letos středočeská. Vyplývá to z úterních informací společnosti Taiko, která je v metropoli tradičním pořadatelem trhů – včetně těch adventních. Jako strom pro Staroměstské náměstí byl vybrán smrk ztepilý, který vyrostl na soukromém pozemku v Roztokách u Křivoklátu, připomněla za firmu Hana Tietze. 

AKTUALIZOVÁNO
17.10.2017

Je teplo, ale i čas obout zimní pneumatiky

Rakovnicko /ROZHOVOR/ – Někteří řidiči jsou stále nepoučitelní. Povinnost přezout pneumatiky z letních na zimní nechávají na poslední chvíli. A i když je policisté i pracovníci pneuservisů každoročně vyzývají, aby na zimní výbavu svého auta mysleli včas, ne všichni se jejich radami řídí. 

16.10.2017

Sledujte novinky ze zastupitelstva pohodlně na videozáznamu

Nové Strašecí – Pro své občany, ale i všechny ostatní, kteří mají zájem na tom sledovat, co se ve městě děje, si Nové Strašecí připravilo další novinku. Kromě mobilního rozhlasu, jenž je informuje o všem důležitém, bude teď nově možné sledovat také videozáznamy ze zasedání zastupitelstva.

16.10.2017

Černých skládek nepřibývá, ale ani neubývá

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Nejen při procházce okolní přírodou, ale také při cestě domů je možné v Rakovníku narazit na povalující se odpad, který hyzdí krajinu. Že ale problém černých skládek leží na lidském přístupu, se shodují jak občané města, tak jeho vedení.  

14.10.2017

Oprava kulturáku bude stát desítky milionů

Nové Strašecí - Další velká rekonstrukce a také další milionové výdaje čekají v příštích měsících město Nové Strašecí. Tentokrát se zainvestuje do zvelebení Novostrašeckého kulturního centra, které by mělo dostat zcela nový plášť.  

13.10.2017

Další výluky: místo vlaků pojedou do Kralovic a Jesenice autobusy

Rakovnicko – Nejen při cestě do Kralovic, ale také při jízdě do Jesenice se v příštích dnech budou muset cestující obrnit trpělivostí. Právě v těchto směrech je totiž čekají výluky vlaků.

13.10.2017

Skatepark v Rakovníku je stále s otazníkem

Rakovník /FOTOGALERIE/  - Fotbalisté v Rakovníku mají hřiště, hokejisté zimní stadion, tenisté kurty. Jen skateboardisté zde své zázemí hledají marně. A to už několik let.  

12.10.2017

Novostrašecké školy bodují. Jejich žáci slaví jeden úspěch za druhým

Nové Strašecí - Nejen z úspěchů žáků ze Základní školy J. A. Komenského se v těchto dnech mohou radovat v Novém Strašecí. Ke skvělým výsledkům svých žáků se připojují také místní gymnázium a střední odborné učiliště.  

12.10.2017

Na lepší silnici zatím řidiči čekají marně

Nové Strašecí - Ožehavým tématem posledních dní není na Novostrašecku pouze dostavba dálnice D6, ale také stav silnice vedoucí z Nového Strašecí do Velké Dobré. V obou případech figurují nespokojení občané i starostové, kterým s neustálými časovými prodlevami dochází trpělivost.  

11.10.2017

Masarykova akademie je po prvním měsíci na dobré cestě

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Stejně jako všechny školy, i Masarykova obchodní akademie (MOA) v Rakovníku má za sebou první měsíc nového školního roku. Jenže na rozdíl od ostatních škol, nemá MOA ve svém čele stabilní vedení. Učitelé, studenti i veřejnost proto netrpělivě čekají, jaký výsledek a hlavně jakého ředitele, přinese nové výběrové řízení.

10.10.2017

Výluky vlaků na Rakovnicku

Rakovnicko – Nejen při cestě do Berouna, ale také do Kralovic se zíra budou muset cestující obrnit trpělivostí.

10.10.2017

Hledají nejkrásnější vánoční stromek

Jesenice – Se sychravým počasím letošního podzimu v Jesenici už pomalu začínají myslet na Vánoce. K nim neodmyslitelně patří také dominanta každého města, vánoční strom.

10.10.2017

Divočáci jsou přemnožení, ale ne nebezpeční

Rakovnicko - Potkat při procházce lesem divoké prase není v tomto období žádnou raritou. Právě naopak. Myslivci, zemědělci i statistiky lesního hospodářství se shodují na jednom - divočáků je až příliš.  

9.10.2017

Své síly změřili ti nejmladší hasiči

Kounov – Už třetí ročník soutěže pro malé hasiče, který se v Kounově konal pod názvem Železný hasič, přilákal na start téměř stovku závodníků. Stejné číslo si organizátoři pochvalovali také minulý rok.

9.10.2017

Na úřadech mají trvalé bydliště tisíce lidí

Rakovnicko - Mít trvalé bydliště na radnici nebo obecním úřadu? Ačkoli se to někomu zprvu zdá jako holý nesmysl, mnoho lidí to tak skutečně má. A jejich počet není zrovna malý, i když už nestoupá takovou měrou, jako tomu bylo ještě před několika lety.  

8.10.2017

OBRAZEM: Veřejnost se pro letošní rok rozloučila s parními lokomotivami

Rakovnicko, Kladensko - Letošní rozloučení s parními vlaky si o víkendu užili lidé na trase z Prahy do Lužné u Rakovníka. Konal se totiž takzvaný Poslední parní víkend. Vlak, jehož zastávkami jsou také Praha-Zličín, Hostivice, Kladno a Stochov, vyjížděl ráno z pražského hlavního nádraží, před šestnáctou hodinou se pak vracel zpět do Prahy. V sobotu i v neděli se lidé na této trase mohli projet ve vagónech tažených lokomotivou zvanou Papoušek. V rámci akce bylo otevřeno nejen železniční muzeum v Lužné, přístupný byl také prezidentský salonek T. G. Masaryka na stochovském nádraží. Veřejnost měla také možnost svézt se parními vlaky i po takzvané Kolešovce.

AKTUALIZOVÁNO
8.10.2017

KRÁTCE: Město rozdá přes 800 kompostérů

Rakovník – Hromadí se vám na zahradě takzvaný zelený odpad a nevíte, co s ním? Ekologickým řešením je založit si kompost.

7.10.2017

Stavba dálnice D6 začne ještě letos. Snad

Rakovnicko – Dostavba dálnice D6 spojující Prahu a Karlovy Vary se posunula opět o kousek blíž své realizaci. Alespoň co se týká úseku mezi Novým Strašecím a Řevničovem. Obávaná EIA, tedy posouzení vlivu stavby na životní prostředí, je podle všeho v pořádku. Nyní se čeká, zda stejně pozitivně dopadne také vydané stavební povolení. Naději přineslo poslední jednání starostů postižených obcí s ŘSD (Ředitelstvím silnic a dálnic), ministrem dopravy Danem Ťokem i poslankyní za Karlovarský kraj Markétou Wernerovou, které se na začátku října konalo v Lubenci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT