VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

9.9.2018

OBRAZEM: V Krušovicích oslavili výročí založení první republiky

Krušovice - Obecní úřad ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Krušovice připravil v sobotu oslavy 100. výročí od založení Československé republiky.

9.9.2018

OBRAZEM: Děti se vydaly na cestu kolem světa

Lišany - Pohádkovou cestou kolem světa prošly v sobotu odpoledne lišanské děti. Cestu pro ně uspořádal obecní úřad společně s lišanským Sokolem v rámci oslav 100. výročí od založení první Československé republiky.

8.9.2018

Na houby si nechte zajít chuť

Střední Čechy – Nerostou. Houby zatím ve středních Čechách nepovzbudilo ani ochlazení a deště. Na tom se shodují Deníkem oslovení mykologové.

8.9.2018

Rakovničané, kde koupíte kvalitní burčák?

Rakovník – Sezona burčáku právě odstartovala. Částečně zkvašený mošt z hroznů z českých a moravských vinic plní nabídku místních vinoték. Burčák si dá rád každý, i ten, kdo není zrovna vinař. Zjišťovali jsme pro vás, jak poznat kvalitní burčák, kde ho koupit a jak ho uchovávat.

7.9.2018

Děkovští v říjnu volit nepůjdou. V obci není dostatek kandidátů

Děkov – Jen v jedné obci na Rakovnicku se na podzim neuskuteční komunální volby. A to v Děkově. Nepodařilo se tu totiž sestavit ani jednu kandidátku. Další šanci budou mít Děkovští v lednu. Pokud ani do té doby nesestaví žádná strana, nebo hnutí kandidátku může se stát, že samospráva v obci zanikne a Děkov bude spadat pod jinou obec. Pod kterou se zatím neřeší, všichni doufají, že volby nakonec budou.

6.9.2018

Ráčci míří k taháku do hokejbalové extraligy Kladna

Kladno - Rakovník – Na úvod sezony musí hokejbalisté Rakovníka bleskově zapomenout. Debakl 0:6 v Letohradu musí z hlav pryč. Tým totiž už dnes čeká ještě těžší extraligový souboj – od 19 hodin hraje v Kladně proti místnímu Alpiqu. pro ten to bude premiéra v soutěži, v minulém kole měl volno.

6.9.2018

Na dětských táborech byly problémy hlavně s vodou

Střední Čechy – Bez pokut se neobešly kontroly středočeských hygieniků na letních dětských táborech. Peněžité sankce se ale nešplhaly do nijak závratných výšek: padlo jich pět a suma se vyšplhala dohromady na 7500 Kč. Nejvyšší (dvoutisícové) částky byly vyměřeny ve dvou případech kvůli chybějícím dokladům o očkování. Dále hygienici uložili ještě sedm napomenutí.

6.9.2018

O hlasy voličů budou bojovat živnostníci, důchodci nebo učitelé

Rakovník – Komunální volby se pomalu blíží, kandidátky jsou sestavené a nyní se strany a politická hnutí snaží zaujmout své potencionální voliče. A ti mají na Rakovnicku vskutku z čeho vybírat. Směsice je to napříč okresem opravdu rozmanitá. Nejvíce do zastupitelstev měst a obcí kandiduje živnostníků, hned za nimi jsou důchodci. Nouze ale není ani o učitele a se svou „troškou“ chtějí do komunální přispět třeba i řidiči. Nabízí se tak otázka, zda politická uskupení dala profesím svých kandidátů váhu, nebo to u nich bylo jen druhořadou záležitostí.

5.9.2018

Šanovští deváťáci přivítali malé prvňáčky památečními odznáčky

Šanov - Tak jako ve všech školách, se i v šanovské základní škole 3. září uskutečnilo vítání nových žáčků školy - prvňáčků. Rodiče a všichni žáci se školy se tradičně shromáždili v aule školy a vyslechli úvodní slovo pana starosty Zdeňka Netrha, který uvítal v novém školním roce žáky i novou paní ředitelku Mgr. Bohumilu Kouteckou.

5.9.2018

Pokuty padly za ohně i vodu

Střední Čechy – Za chyby se platí. A ty, jichž se člověk dopustí v době sucha, nemají výjimku. Netýká se to přitom jen mnohde pozorně sledovaného doplňování zahradních bazénů z hadice připojené na vodovodní potrubí.

5.9.2018

Dobrovolníci opět uklidí okolí

Na září se chystají další úklidy obcí a měst. Dobrovolníci opět vyfasují pytle a rukavice a budou uklízet své okolí v rámci celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018.

5.9.2018

Závěrečná zpráva města nakonec emoce nepřinesla

Zatímco na sociální síti mnozí kritizovali vedení rakovnické radnice za vydání přílohy do měsíčníku Radnice za zhruba 80 tisíc korun v nákladu 5000 výtisků kvůli údajné předvolební kampani placené městem, s kritikou na posledním zasedání zastupitelů vystoupil pouze kandidát Vladimír Kališ (Změna pro Rakovník). Tvrzení o předvolební kampani pak starosta města Pavel Jenšovský (ČSSD) odmítl, stejně jako i někteří opoziční zastupitelé.

4.9.2018

Městkou galerii zdobí busta rodáka Viktora Olivy

Nové Strašecí - V Městské galerii Viktora Olivy v Novém Strašecí byla 3. září slavnostně odhalena socha strašeckého rodáka, malíře Viktora Olivy. Bustu vytvořil sochař Albert Králiček dle fotografie ze zralejších malířových let. Slavnostního aktu se zúčastnil starosta města Karel Filip, tajemník městského úřadu Jiří Tláskal a další hosté. K příjemné atmosféře zahrála na klavír Adéla Fišerová z Rudy, studentka druhého ročníku Střední školy ekonomické v Rakovníku. 

4.9.2018

V Samsonu bude beseda s pamětníky událostí 21. srpna 1968

Rakovník – Před dvěma týdny jsme si po celé České republice připomněli vpád vojsk zemí Varšavské smlouvy, který se uskutečnil přesně před padesáti lety. Muzeum T. G. Masaryka v Rakovníku pořádá v Galerii Samson Cafeé ve středu 12. září komponovaný program k výstavě Srpen 1968 na Rakovnicku ve fotografii, která je zde k vidění již od června.

4.9.2018

Parkování bez "budky". Zdražení radnice nechystá

Rakovník – Už měsíc funguje v historickém centru Rakovníka modernizovaný parkovací systém se závorami. Podle vedení rakovnické radnice zatím nejsou k dispozici oficiální čísla, jelikož nově modernizovaný systém fungoval ve zkušebním provozu. Navíc modernizace závorového systému opět vyvolala vášnivé diskuze na sociální síti, ale také i mezi řidiči.

3.9.2018

Benefiční happening v Jesenici zpříjemnil Roman Dragoun

Jesenice - V sobotu 1. září se konal v areálu jesenické Truhlárny M. Louženského již pošesté benefiční happening. Martin Louženský seznámil přítomné s minulostí továrny a s novinkami z historie, které se mu povedlo během minulého roku získat, např. s historickými dokumenty o původním majiteli továrny K. Lüftnerovi.

3.9.2018

Novým zastupitelem je Milan Peruth

Rakovník – Svoji premiéru v roli zastupitele si odbyl Milan Peruth. Ten z pozice náhradníka nahradil koncem července zesnulého Miloslava Kubínka (83 let). V radě jej nikdo nenahradí.

3.9.2018

Děti mají za sebou první školní den v ZŠ J. A Komenského v Novém Strašecí

Nové Strašecí - Začátek nového školního roku je za námi. V pondělí 3. září po dvouměsíčním tichu opět ožily chodby naší Základní školy J. A. Komenského. Pro chlapce a děvčata z prvních tříd byl tento den velmi slavnostní. Do školy proto nepřišli sami, ale doprovázeli je rodiče a mnohdy i prarodiče, aby si jej společně s nimi užili.

3.9.2018

Sazenice stromků uhynuly kvůli suchu. Týká se to i vánočních stromů

Rakovnicko - Třebaže je extrémní vedro za námi, jeho následky budeme ještě určitě pociťovat. Vedle zemědělců si na teplo a sucho stěžují také lesníci, kde extrémní počasí napáchalo nezanedbatelné škody. A to se týká také Rakovnicka.

2.9.2018

První krůček k záchraně varhan se podařil

Rakovník - V rámci rakovnického posvícení se v chrámu sv. Bartoloměje uskutečnil varhanní koncert na záchranu a modernizaci varhan, který spolu s iniciativou Města Rakovník zorganizoval varhaník a organizátor festivalu Varhanní léto Aleš Nosek. 

AKTUALIZOVÁNO
2.9.2018

OBRAZEM: Rakovnické posvícení

Rakovník - Rakovnické posvícení ovládlo nejen rakovnické náměstí, ale i areál letního kina. Kromě pouťových atrakcí a vernisáže obrazů ve vinotéce se hlavní program uskutečnil v letním kině.

1.9.2018

Výnosy chmele budou slabé, na Slánsku sklizeň dokonce přerušili

Rakovnicko – Společnost Lupofyt skončila tento týden na Rakovnicku se sklizní chmele. A výsledky nejsou vůbec příznivé.

31.8.2018

V rakovnickém gymnáziu byla zahájena tradiční výstava kaktusů

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Už po pětačtyřicáté se Gymnázium Zikmunda Wintra v Rakovníku zaplnilo kaktusy a jinými sukulenty. Tradiční výstava, která neodmyslitelně patří k rakovnickému posvícení, začala v pátek dopoledne a potrvá až do neděle 2. září.

31.8.2018

Rakovník: o post zastupitele usiluje rekordní počet kandidátů

Rakovník – O místo v rakovnickém zastupitelstvu bude usilovat v podzimních komunálních volbách rekordní počet kandidátů. Zvýšil se také počet žen na kandidátních listinách, ovšem ani jedna není lídrem. Nová vedení obcí a měst si zvolíme 5. - 6. října.

30.8.2018

Rakovnické posvícení začíná už zítra

Rakovník - Tradiční rakovnické posvícení, které opět nabídne bohatý program, začíná v pátek, avšak kolotočáři už od středy pilně sestavují atrakce. Montují houpačky, chystají střelnici a sestavují kolotoče či autodrom. Děti s rodiči se tak opět budou moci po tři posvícenské dny pořádně vyřádit.

30.8.2018

V Lubné bylo nalezeno sídliště takzvaných lovců mamutů

Lubná – Sídliště z období mladého paleolitu, které se datuje do doby zhruba 25 tisíc let před naším letopočtem, našli archeologové v obci Lubná. Nález je unikátní hlavně svojí polohou, protože taková naleziště se objevují spíše na Moravě nebo u velkých řek, kde žili mamuti a tudíž i jejich lovci. V Čechách je proto takový objev spíše ojedinělý.

29.8.2018

Obec získala dotaci na stavbu čističky odpadních vod

Hořesedly - Pomalu končí období letních dovolených a s příchodem podzimu začnou v obci Hořesedly se stavbou čističky odpadních vod a příští rok na to navážou stavbou splaškové kanalizace.

29.8.2018

Odsunutí Němci se vracejí na Drahouš

Drahouš – Malebná vesnička nedaleko Jesenice patřila ještě v roce 1945 do takzvaných Sudet. Tak se označovalo české pohraničí, které bylo z větší míry osídleno německými obyvateli.

29.8.2018

Obsazenost kempů ovlivnilo sucho a kvalita vody

Rakovnicko – Letní sezona je takřka za námi. Charakteristické pro ni byly vysoké teploty a sucho. Jak se v takových podmínkách dařilo kempům? Ty na Rakovnicku se shodují, že to byla průměrná sezona, s vodou už to ale tak dobré nebylo.

28.8.2018

Rakovník připomíná osmičková výročí města

Rakovník - Město Rakovník slaví v letošním roce několik osmičkových výročí. Ty si nyní můžete připomenout na panelech před Městskou knihovnou v Rakovníku. Dozvíte se tu například o povýšení Rakovníka na královské město v roce 1588, nebo o tom jak měnilo město svůj architektonický vzhled v 16. století. 

28.8.2018

Prázdniny pomalu končí. Užijte si s dětmi poslední dny

Rakovnicko – Začal poslední prázdninový týden, děti se už pomalu připravují na to, až zase usednou do školních lavic, nebo si budou hrát ve školkách. Pokud přemýšlíte, jak jim poslední prázdninový týden ještě zpříjemnit, přinášíme vám pár tipů, kam společně vyrazit.

27.8.2018

Reprezentační prostory lánského zámku se otevřou veřejnosti!

Lány – Jedinečnou příležitost nahlédnout do reprezentačních prostor zámku Lány bude mít veřejnost ve čtvrtek 6. a v pátek 7. září. Stane se tak u příležitosti oslav stoletého výročí založení Československa.

27.8.2018

Kvůli uzavírce čelí Jesenice složité dopravní situaci

Jesenice – Městem v současné době vede objízdná trasa kvůli uzavírce všesulovského mostu. Pro nákladní dopravu se tedy stala Žatecká ulice v Jesenici hlavním tahem na Plzeň. Na stejné silnici ale byla minulý týden zahájena rekonstrukce kanalizace a vodovodu. Uvažovalo se o změně objízdné trasy, tím by se Jesenici úplně vyhnula. Jenže to by pro řidiče nákladních automobilů znamenalo na cestě z Rakovníka do Plzně o několik desítek kilometrů více než obvykle.

25.8.2018

Ve Zbečně byla vysvěcena opravená studánka Rozárka

Zbečno /FOTOGALERIE/ – V sobotu dopoledne došlo ve Zbečně ke slavnostnímu svěcení studánky Rozárky. Ta byla opravena poté, co získala mohutnou podporu v hlasování loňského kola Toma Živé studánky.

25.8.2018

Rekonstrukce rakovnického plaveckého bazénu pokračuje podle plánu

Rakovník – Po počátečním zdržení prací na rekonstrukci plaveckého bazénu, které způsobily nepřesnosti v projektové dokumentaci, se už pomalu rýsuje jeho finální podoba. Hotovo by mělo být v listopadu 2019.

24.8.2018

Jindřich Mach: Nejčastějšími přestupky jsou jízdy pod vlivem alkoholu a drog

Rakovník /ROZHOVOR/ - Zástupce vedoucího odboru dopravy Městského úřadu Rakovník Jindřich Mach pro čtenáře Rakovnického deníku prozradil některé novinky ze silničního zákona.

24.8.2018

Přátelé se naposledy rozloučili s motocyklovou legendou Pepíkem Vejvodou

Turnov, Rakovník - Skupina věrných přátel rakovnické motocyklové legendy Pepíka Vejvody se ve čtvrtek zúčastnila posledního rozloučení v obřadní síni v Turnově.

24.8.2018

Mateřské školy hlásí: Máme úplně plno!

Rakovnicko – Za pár dní končí prázdniny a děti znovu půjdou do základních a mateřských škol. V letošním školním roce mají školy za povinnost přijímat tříleté děti. Zjišťovali jsme, jak jsou na tom školky s kapacitou a jaké možnosti mají rodiče v soukromých školkách.

23.8.2018

Ve městě se opravují chodníky

Rakovník – Před prázdninami byl otevřen nově zrekonstruovaný veřejný prostor Na Sekyře. Od té doby se ve městě opravila další veřejná místa.

21.8.2018

Jaký byl 21. srpen na Rakovnicku? Plný překvapení a protestů

Rakovnicko - Dnes je to padesát let od okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy. I když už uplynulo tolik času od oněch pohnutých chvil, mnozí pamětníci na Rakovnicku si z nich stále vybavují každou vteřinu.

AKTUALIZOVÁNO
20.8.2018

Obchvat Rakovníka má sloužit od roku 2022

Střední Čechy – Do čtyř let bude sloužit. Obyvatelům Rakovníka dlouhodobě volajícím po obchvatu města i motoristům, kteří tudy jen projíždějí, přináší takový příslib pondělní rozhodnutí středočeských radních.

20.8.2018

Vydáváním účtenek se některé kempy nezatěžovaly

Střední Čechy – Příznivější výsledky než jiné turisticky atraktivní regiony zaznamenaly střední Čechy během rozsáhlé kontrolní akce celníků nazvané Kemp II, při níž se kontroloři v průběhu prvních dvou srpnových týdnů zaměřili výhradně na to, jak provozovatelé tábořišť plní povinnosti vyplývající ze zákona o elektronické evidenci tržeb: podnikateli často proklínaného EET. Jiným slovy: zda zákazníkům vydávají účtenky – a také zda elektronické údaje o platbách řádně zasílají do evidenčního systému správce daně.

19.8.2018

Jiří Vejmělek: Okolo chmele se motám už asi padesát let

Jiří Vejmělek už několik let organizuje na farmě u Kutílků v Přílepích mistrovství v ručním česání chmele. O víkendu se konal jeho 13. ročník. Vítězové mezi dospělými načesali celkem 12 košíků chmele a vítěz v katogorii děti o 7 košíků méně. Organizátor nám pro čtenáře prozradil podrobnosti této soutěže.

19.8.2018

OBRAZEM: Konalo se mistrovství v ručním česání chmele

Přílepy - Na přílepské chmelnici se v sobotu odpoledne uskutečnila mezinárodní soutěž v ručním česání chmele. Zhruba dvacítka účastníků soutěžila o to, kdo načesá více košů chmele.

18.8.2018

V Domově Na Zátiší byla zahájena výstava Milana Kounovského

Rakovník – Sál Domova Na Zátiší v Rakovníku se ve středu odpoledne zaplnil kresbami známého karikaturisty Milana Kounovského. Ten slavil polokulaté pětapadesáté narozeniny a při té příležitosti uspořádal vernisáž. Výstava, která zahrnuje především karikatury Rakovničanů, přičemž menší část tvoří i karikatury slavných sportovců či politiků, potrvá až do 2. září.

18.8.2018

Lesy suchem velice trpí. Opatření se projeví až za desítky let

Rakovnicko – Dlouhodobé sucho a tropické teploty nepůsobí problémy jen lidem a zvěři. Ohroženy jsou také lesy. Problém je hlavně tam, kde je nepřirozená skladba porostů, na místech, kde rostou jehličnany na nevhodných stanovištích.

17.8.2018

Klimatizace se kupují ve velkém. Zájem je i o hloubení studní

Rakovnicko – Díky dlouhodobě trvajícím tropickým teplotám, které panují toto léto, lidé z obchodů ve velkém vykupují klimatizace. A zájem není jen o ty mobilní. Lidé myslí na budoucnost a začínají si klimatizace pořizovat do domů, bytů a na chalupy. Větší zájem je i o vlastní studny.

16.8.2018

SMUTNÁ ZPRÁVA: zemřel rakovnický motocyklový závodník Josef Vejvoda

Rakovník - Smutná zpráva dorazila ve čtvrtek odpoledne do redakce Rakovnického deníku. Ve věku 94 let zemřel motocyklový závodník Josef Vejvoda.

16.8.2018

Uzavře se ulice Nádražní

Rakovník – Od pátku 17. srpna se na několik dnů uzavře Nádražní ulice v Rakovníku, a to od křižovatky s ulicí Tyršova až po úsek nad Rakovnickým potokem.

16.8.2018

Dřevorubce při práci zavalil strom

Kounov – Středa ráno byla tragická pro dřevorubce, kteří pracovali v lese v oboře nedaleko obce Kounov. Krátce po osmé hodině ranní zavalil jednoho z nich při práci strom.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT