VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

6.10.2017

Poslední parní víkend nabídne velké mašinky i dýmající zmenšeninu

Lužná – Rozloučením se sezonou letošních jízd parních vlaků se má v Lužné u Rakovníka stát tradiční akce Poslední parní víkend, kterou tamější ČD Muzeum chystá na oba víkendové dny. „Z pražského hlavního nádraží pojede do Lužné parní vlak – a parní jízda je připravena také na trati z Lužné do Kolešovic,“ připomněl Petr Pošta z ústředí Českých drah.

6.10.2017

Revizi komínů by neměli lidé podceňovat

Rakovnicko - Nejen obavy o dostatečné zásobení se palivy dělají vrásky mnoha lidem při začátku letošní topné sezony. Vlastníkům nemovitostí dělá starosti před zimou, která má být podle meteorologů nejmrazivější za poslední roky, také povinná údržba komínů a kotlů. 

5.10.2017

Mobil, léky i svačina mohou zbloudilým houbařům zachránit život

Rakovnicko - Aby incidentů s pohřešovanými houbaři v budoucnu ubylo, zeptali jsme se mluvčí rakovnické policie Michaely Richterové na několik užitečných rad. Co může bloudícím houbařům zachránit život?

4.10.2017

Symbol novostrašeckého náměstí je kompletní

Nové Strašecí – Dřevěná věž bývalé radnice, ve které nyní sídlí Základní umělecká škola, je po týdnech rekonstrukce opět na svém místě. O středeční ráno byla za pomoci jeřábu usazena zpět na střechu budovy dominující Komenskému náměstí.

4.10.2017

Lepší průměr, odhalil průzkum spokojenost občanů

Nové Strašecí – Že nejhezčím místem Nového Strašecí je jeho náměstí, že služby knihovny využívá více lidí než autobusovou dopravu a že palčivým problémem města jsou nevyhovující veřejné toalety, odhalil průzkum, kterého se na jaře tohoto roku zúčastnili novostrašečtí občané. Jak se jim ve městě žije?

3.10.2017

Manipulace s odpadem bude nyní snazší

Rakovník – Začátkem října byl slavnostně otevřen zrekonstruovaný sběrný dvůr v Rakovníku. Modernizace areálu za více než sedm milionů korun bez DPH přináší hlavně lepší a snadnější manipulaci s odpadem, což zajišťuje nová nájezdová rampa. Tím ale výčet novinek nekončí.

3.10.2017

Rakovnický tmavý ležák zabodoval. Stal se Českým pivem roku

Rakovnicko - Když se koncem září rozhodovalo o nejlepším tmavém pivu, měl tmavý ležák Černovar, který se vaří v rakovnickém pivovaru, velké šance. Už minulý rok mu totiž první místo uniklo jen o vlásek. Letos se ale zadařilo, a tmavý ležák se stal na Svatováclavské slavnosti vítězem. Honosit se tak může titulem ČESKÉ PIVO 2017.

2.10.2017

Krušovický pivovar má nového ředitele

Krušovice - V čele Královského pivovaru Krušovice stanul nový ředitel. Stal se jím Michal Rouč. Vystřídal tak své působiště, kterým byl pivovar ve Velkém Březně. Dosavadní ředitel krušovického pivovaru Igor Mandryš se rozhodl vrátit na rodné Slovensko a pracovat mimo pivovarnictví.

2.10.2017

První ročník svatebního veletrhu zaujal

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Úplně poprvé se poslední zářijovou sobotu konal v Rakovníku svatební veletrh. Pestrá přehlídka šatů, dortíků, líčení, květin i doplňků přilákala do klubu DDM několik desítek návštěvníků – a to nejen z řad budoucích nevěst.

29.9.2017

S diplomem z Cambridge jsou žáci světoví

Rakovník - Dostat diplom z Cambridgeské univerzity za perfektní angličtinu, se jen tak někomu nepoštěstí. Navíc, když toto uznání stihne dřív než absolvovat maturitu. Čtrnáctce žáků z Rakovnicka se to ale povedlo. Po zvládnutí uznávaných jazykových zkoušek jim odměnou bylo slavnostní předávání diplomů v rakovnické synagoze.

29.9.2017

Houbařka měla štěstí. Policisté ji v lese našli včas

Rakovnicko – Stačilo jen málo a výlet na houby mohl pro devětaosmdesátiletou ženu z Berouna skončit tragicky. Život se seniorce podařilo zachránit jen díky včasnému zásahu policistů. Nešlo však o otravu z požití jedovatých hub. Seniorce dopolední návštěvu lesa zkomplikovaly zdravotní potíže.

28.9.2017

Cyklostezka propojí Kladensko s Rakovnickem

Kladensko, Rakovnicko - Budování cyklostezky propojující Nové Strašecí na Rakovnicku se Stochovem na Kladensku je v plném proudu. Jak potvrdil novostrašecký starosta Karel Filip (ČSSD), trasu pro cyklisty chtěli původně budovat se Stochovskými společně, ale nakonec se rozhodli jít vlastní cestou.

27.9.2017

Stejné jako loni, shodují se kasteláni na návštěvnosti

Rakovnicko – Česká republika se může pyšnit obrovským počtem krásných památek, které každoročně lákají jak místní, tak turisty ze všech koutů světa. Nejinak je tomu na Rakovnicku, kde dominuje hrad Křivoklát a Krakovec. Kastelánů obou těchto památek jsme se zeptali, jak se jim v právě končící turistické sezoně letos dařilo s návštěvností. 

26.9.2017

Ve středu v Rakovnickém deníku: prvňáci z 2. ZŠ Rakovník

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 27. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 2. ZŠ Rakovník, (třídy 1.A, 1. B, 1.C). 

26.9.2017

Tahanice o roztockou hasičárnu skončily. Patří obci

Roztoky u Křivoklátu - Hasičárna v Roztokách konečně patří obci. Dlouho tomu ale tak nebylo. Spor mezi stavební společností a vedením obce musel rozřešit až soud. Nakonec vše vyřešil smír a obec si hasičárnu mohla konečně zkolaudovat. Po několika marných letech od její výstavby. 

24.9.2017

Po Rakovníku pobíhá nebezpečný pes. Napadl několik lidí.

Rakovník – Městem Rakovník se potuluje nebezpečný černý pes bojové rasy. Údajně měl napadnout už několik lidí. Strážníci o něm ale žádnou zprávu od občanů nedostali. Psa se tak stále nepodařilo odchytit a zabránit dalším možným útokům.

24.9.2017

Prostranství Na Sekyře na šest týdnů potrápí Rakovničany. Hlavně řidiče

Rakovník - Řidiči i chodci, pozor! Už od tohoto pondělí 25. září dojde k uzavírce odbočovacího jízdního pruhu v ulici Na Sekyře. Dopravní komplikace zasáhne úsek od odbočky k restauraci Hájenka na křižovatku s Nádražní ulicí před Tylovým divadlem. A to včetně přilehlého chodníku a přechodu pro chodce.  

23.9.2017

OBRAZEM: Nejtvrdší hasiči soutěžili na Husově náměstí v Rakovníku

Slaný - Husovo náměstí v Rakovníku patřilo v sobotu hasičům. Ti zde soutěžili o titul Nejtvrdší hasič v soutěži O pohár starosty Krajského sdružení hasičů. Hasiči i hasičky z širokého okolí zdolávali náročnou trať a nemalý počet z nich si sáhl na dno.

23.9.2017

V tanečních kurzech už jsou rukavičky pasé

Rakovník - Bílé rukavičky, plaché pohledy či ohrané skladby už při rakovnických tanečních nezažijete.  

22.9.2017

Psovodka z Rynholce bude soutěžit na mistrovství

Rynholec - Desetiletý kříženec Jack a čtyřletá labradorka Tereza. To jsou vítězové Závodu záchranných psů v Jablonném v Podještědí. Teď jednoho z nich pod vedením psovodky a jejich majitelky Martiny Taterové čeká mistrovství republiky záchranných psů. Od roku 2015 patří ke sboru dobrovolných hasičů Rynholec.  

22.9.2017

Příspěvky na sport zvýhodní rakovnické děti

Rakovník - Peníze do sportu se od příštího roku budou v Rakovníku rozdělovat podle jiného klíče. Změnu ve financování sportovních aktivit přinesl návrh Miroslava Koloce a Ivo Trešla (oba z hnutí Město pro vás), který byl schválen na posledním zasedání zastupitelstva. Platit začne v lednu 2018.  

21.9.2017

Posvícení v Lužné: v průvodu nechyběla psí bouda

Lužná - Luženské posvícení očima Renáty Fryčové.

21.9.2017

Krakovec odkryl unikátní archeologické nálezy

Krakovec /FOTOGALERIE/ – Na hradě Krakovci se od poloviny letošního července opět pracuje na záchranně této historické památky. Hlavní pozornosti se tentokrát těší nádvoří a sklepení, které se odvlhčuje. Souběžně se opravuje také polygonální schodiště v západním křídle paláce. Druhá etapa prací navazuje na zastřešení hradu, na kterém se pracovalo předchozí dva roky. 

20.9.2017

Změnit na Rakovnicku zubaře je téměř nemožné. Nové pacienty nepřijímají

Rakovník – S bolestmi zubů, potřebou nové plomby či na preventivní prohlídku spěcháme do ordinací zubních lékařů. Těch je jen na Rakovnicku šestadvacet, z toho třiadvacet přímo v Rakovníku. Nové pacienty ale nepřijímá ani jediný. Proto si řada lidí svého zubaře drží i desítky let. Přestoupit totiž není kam.

19.9.2017

Ve středu v Rakovnickém deníku: prvňáčci z 1. ZŠ Rakovník!

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 6. základní školy. Už ve středu v Rakovnickém deníku.

19.9.2017

Povinná předškolní docházka je nepromyšlený tah, míní ředitelé škol

Rakovník – Nejen v Rakovníku, ale i jinde v republice, se letos poprvé museli povinně přihlásit předškolní děti do posledního ročníku mateřské školy. Novinka platná od začátku září má pětileté děti lépe připravit na vstup do školních lavic. Pro mateřské školy i radnice je to ale velká byrokratická zátěž, která navíc změny k lepšímu nepřináší. Právě naopak. 

18.9.2017

Rakovnicko: firmy marně shánějí odborníky

Rakovnicko - Sehnat zaměstnání, nebo si najít jiné, je pro obyvatele rakovnického regionu v současné době snažší. Nezaměstnanost se drží pod čtyřmi procenty, což ale na druhou stranu přidělává vrásky na čele firmám. Hůře se jim hledají kvalifikovaní odborníci.  

16.9.2017

Poslanec z Rakovnicka? Byl by to malý zázrak

Rakovnicko – Volby do Poslanecké sněmovny se blíží. Už 20. října se otevřou volební místnosti v celé republice.

15.9.2017

Výběrčí budka možná zmizí do konce roku

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Do konce roku by mohla z historického centra v Rakovníku zmizet takzvaná výběrčí budka. Má to však ale jednu podmínku. Město Rakovník musí získat stavební povolení pro umístění nových závor. Rakovnickému deníku to řekla Alida Štulajterová, mluvčí radnice.  

14.9.2017

Tucet dětských hřišť uspokojuje poptávku

Rakovník - V Rakovníku je dvanáct venkovních dětských hřišť, od loňského roku žádné nepřibylo. Město provádí pouze nutné údržbové práce. Ročně na ně vydá ze svého rozpočtu zhruba 100 tisíc korun, protože většina z hřišť je pouze několik let stará.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT