VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

12.9.2017

Lego nabírá operátory, ale z kanceláří bude propouštět i v Kladně

Kladno /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Dánský výrobce hraček značky Lego, který má svůj závod také v Kladně už sedmnáct roků a poskytuje práci 2500 lidem, zaznamenal v pololetí letošního roku pokles tržeb o pět procent. Firma proto musela přistoupit k nepopulárním opatřením a je nucena kvůli nižším ziskům zrušit ve svých fabrikách po světě okolo 1400 pracovních míst.

11.9.2017

Do Tyršova koupaliště investují miliony

Rakovník - Až sedmnáct milionů korun investuje město Rakovník do areálu Tyršova koupaliště. Kvůli letošnímu prázdninovému požáru totiž lehla popelem centrální budova Kongo.  

11.9.2017

Modelář Jan Kratochvíl: Učím děti i to, jak mají držet pilku

Rakovník /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Jan Kratochvíl vede modelářský kroužek v DDM už od svých patnácti let. Sám začínal jako úplný nováček. Dnes se ho na modelářské fígle ptá desítka kluků, se kterými se pravidelně setkává, aby jim předal svoje zkušenosti. Zájem o modelařinu mají nejen děti z městských sídlišť, ale i přespolní. Kvůli omezené kapacitě musí některé z nich i odmítat. 

11.9.2017

Nabídka kroužků je pestrá, ale něco to stojí

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Září je pro rodiče dětí jedním z nejdražších měsíců v roce. Nejen, že s příchodem školy potřebují žáci spoustu nových potřeb a učebních pomůcek. Rodinné finance často padají také na volnočasové aktivity. Některé mohou vycházet i na tisíce korun měsíčně.  

10.9.2017

OBRAZEM: Děti se prošly pohádkovým lesem

Rakovnicko - V Lišanech patřilo sobotní odpoledne zejména dětem. Parta dobrovolníků tu za podpory obecního úřadu uspořádala Pohádkový les. „Letos je to už 11. ročník. Pohádkový les se koná vždy druhou zářijovou sobotu,“ řekla jedna z organizátorů akce Ilona Čechová. 

9.9.2017

Studená voda účastníkům neckyády zábavu nezkazila

Krakov /FOTOGALERIE/ – Parta nadšenců dala hlavy dohromady a vznikla z toho první krakovská neckyáda. Podmínkou téhle „sranda akce“, jak ji sami organizátoři nazývají, byla výroba podomácku obstaraných plavidel. A tak bylo o sobotní odpoledne na náveském rybníku pěkně veselo.

9.9.2017

Rakovničtí gymnazisté se zúčastnili prestižní chemické akce

Rakovník - Ve dnech 29. – 31. srpna 2017 uspořádala Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, největší chemická univerzita ve střední Evropě s vysokým mezinárodním renomé, již 31. ročník Letní školy středoškolských profesorů a studentů. Ze všech koutů ČR se sjelo kolem 150 učitelů a zhruba stejný počet středoškoláků.

8.9.2017

OBRAZEM: Byla to Recyklojízda! A dorazila i do Rakovníka

Rakovník /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Pokud jste ve čtvrtek odpoledne potkali na rakovnickém Husově náměstí cyklistu s baterkami v ruce, buďte si jisti, že je nesháněl do dálkového ovládání. Byl to pravděpodobně jeden ze tří členů týmu Recyklojízdy, který kromě jiných měst zavítal také do Rakovníka. 

8.9.2017

Mezi lidmi stále vede topení uhlím. Je nejlevnější a není s ním tolik práce

Rakovník – Komu doma pro příjemné teplo stačí otočit kohoutem ústředního topení, má vystaráno. Začátek nové topné sezony ho tak strašit nemusí. Horší to mají majitelé domů a chalup, kteří na zásoby paliva musí začít myslet už v těch nejteplejších měsících. A kdo si otop do kotlů a kamen zajišťuje sám, často ho jeho shánění zaměstnává celoročně. 

7.9.2017

Růžová barva v potoce. Záměr, či nehoda?

Rakovník /OBRAZEM/ – Kdo ve středu dopoledne v místech Sportovní ulice či před Úřadem práce procházel kolem Rakovnického potoka, mohl být překvapen změnou barvy jeho vody. Kvůli růžovým a oranžovým skvrnám neznámého původu byli do míst přivoláni hasiči i laboratorní pracovníci.

7.9.2017

Převzít sportovní halu by bylo krajně nezodpovědné, tvrdí rakovnický starosta

Rakovník – Převezme, nebo nepřevezme město do svého majetku rakovnickou sportovní halu? To je otázka, kterou vedení města i dotčení sportovci řeší už sedm let. Znovu se otevřela na posledním zasedání zastupitelstva, kde vyvolala plamennou diskuzi.

7.9.2017

Deník fotí prvňáčky. Zapojte se!

Region – Se začátkem nového školního roku startuje unikátní projekt Deníku s názvem Naši prvňáci, do kterého se mohou zapojit všechny základní školy v našem kraji. Od 13. září budeme pravidelně každou středu postupně zveřejňovat fotky tříd plných dětí, které letos poprvé usedly do školních lavic.

6.9.2017

OBRAZEM: Z výtěžku festivalu opraví park

Senec – Letos to byl už pátý ročník, který organizátoři benefičního festivalu pořádali. Akce s názvem Senec nad vodou má připomenout záplavy v obci z roku 2013. Z nešťastné události se tak stala milá tradice, která přichází spolu s koncem prázdnin. Jak se oblíbená akce povedla letos?

6.9.2017

Botanická zahrada se dočká úprav snad příští rok

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Úpravy v rakovnické Botanické zahradě vedení města dlouhodobě plánuje. V současné době se do nich ale nepustí. A to nejen proto, že se čeká, až rostliny budou ve vegetačním klidu. Nepodařilo se totiž sehnat projektanta. 

6.9.2017

Stavy policistů jsou v Rakovníku téměř plné

Rakovník /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ -  Město Rakovník si na nedostatek strážců zákona, a to městských i státních, stěžovat nemůže. V obou případech tu pro doplnění stavu chybí pouze jeden člověk.  

5.9.2017

OBRAZEM: Začátek školního roku oslavili v Novém Strašecí

Nové Strašecí – Také v Novém Strašecí žákům a studentům začal nový školní rok. Úplně poprvé do školních lavic zasedli prvňáčci, včera ještě s doprovodem svých rodičů. Slavnostního přivítání se jim dostalo také v základní škole J. A. Komenského, kde naplnily hned čtyři třídy.

5.9.2017

Dvě tajemnice radnice. Rakovnická rarita

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Současně v Městském úřadu v Rakovníku působí tajemnice dvě. Jednou je Ludvika Trešlová, která do funkce nastoupila začátkem března. Jako jediná se zúčastnila výběrového řízení. Druhá tajemnice, Eliška Pidrmanová, dříve Holková, je ve výpovědní lhůtě pro nadbytečnost.  

4.9.2017

Školy pro žáky chystají atraktivnější prostředí

Rakovník – Nejen na spolužáky, učitele a zajímavé předměty se mohou těšit žáci spolu s novým školním rokem, který jim začíná právě dnes. Některé základní školy v Rakovníku se kromě výukových postupů snaží modernizovat také zázemí a vzhled školních budov. 

2.9.2017

Seniorům pomáhá speciální taxi, jezdí ale jen po Rakovníku

Rakovník - Dopravit se na nákupy nebo k lékaři může být pro starší občany problém. Zvlášť, když sami již řídit auto nemohou a ve svém okolí nemají nikoho, kdo by je odvezl. Tento problém částečně řeší takzvaná senior taxi – zpoplatněná služba určená především starým a invalidním lidem. V Rakovníku začalo speciální městské taxi jezdit od podzimu minulého roku. 

1.9.2017

OBRAZEM: Pohádky plné loutek měly úspěch

Rakovník - Dvorek před dětským oddělením knihovny včera zaplnily děti téměř celý. Spolek Buchty a loutku, který v Rakovníku zdaleka není poprvé, tu totiž hrálo dvě pohádky.

1.9.2017

Kvalita chmele je průměrná, stejně tak výnos

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ -  Sklizeň chmele je za polovinou a počáteční odhady chmelařů se potvrzují. Výnos bude průměrný, to znamená kolem jedné tuny na hektar. Výsledky jsou ale různé v jednotlivých lokalitách.  

31.8.2017

V Novém Strašecí postaví moderní veřejné toalety

Nové Strašecí - Nové moderní veřejné toalety chtějí vybudovat v Novém Strašecí. Stávající toalety na Komenského náměstí už nevyhovují a rekonstruovat je se nevyplatí.  

31.8.2017

Směrem na Stochov povede nová cyklostezka

Nové Strašecí - Až do Stochova se z Nového Strašecí cyklisté svezou za pár měsíců po nové stezce. Zatím je v plánu udělat její první část.  

31.8.2017

Zedničina mladé netáhne, firmy mají smůlu

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Sehnat šikovného a spolehlivého instalatéra nebo zedníka je dnes problém. Na jejich práci se čeká podle pořadníku. Zájem o učební obory totiž mezi deváťáky velký není. Školy s učebními obory většinou plné nejsou.  

31.8.2017

OBRAZEM: Soutěžili o titul Železný hasič

Senec - Přenést dva kanystry plné vody, přeběhnout po kladině, nebo hasit hasícím přístrojem to byly jen některé disciplíny soutěže Mladý železný hasič. V Senci už pravidelně patří k rozloučení s prázdninami. Zúčastnilo se padesát soutěžících z SDH Skryje, Lubné, Chrášťan, Zbečno a Senec.

30.8.2017

OBRAZEM: Hasiči mají nové auto vybavené k zásahům

Rakovník - Nové vozidlo Ford Tranzit mají teď k dispozici dobrovolní hasiči v Jesenici. Auto je speciálně upraveno. Má maják, možnost dobíjení auta z elektrické zásuvky, dále například motorovou pilu. 

30.8.2017

Kvůli dvacet let starému rozhodnutí roste u kulturní památky autobazar

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Kostelík sv. Jiljí na okraji Rakovníka je podle pověstí prý ještě starší než samotné město. Přitom bezprostřední okolí této historické a kulturní památky její významností neodpovídá. Nejen že kostelík sousedí s budovou mezinárodního obchodního řetězce. Za jeho zády v posledních letech vyrostlo několik bytových jednotek a nově také autobazar, a to v těsné blízkosti cenné hřbitovní zdi s kapličkami křížové cesty. 

30.8.2017

OBRAZEM: Marie Skleničková oslavila stovku

Nové Strašecí – Sté narozeniny oslavila v Domově seniorů v Novém Strašecí Marie Skleničková. Ještě nedávno žila doma v Sýkořici, od jara v domově seniorů. Tuto velkou událost s Marií Skleničkovou slavili obyvatelé i zaměstnanci domova.

29.8.2017

V Novém Strašecí opraví dvě sportoviště najednou

Nové Strašecí - Opravy se dočkají hned dvě novostrašecká sportoviště. Novou podlahu a strop dostane sportovní hala Bios. Opravu čeká také sportovní centrum v bývalé školní družině Na Kocourku.  

29.8.2017

Bankomat? Ne všude si ho můžou dovolit

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Vybrat si peníze ze svého účtu je běžná věc, stačí zajít k bankomatu. Ve městě. Jen v Rakovníku je bankomatů devět, v Novém Strašecí tři. Ale v Jesenici už jen jeden. Získat hotovost v menších obcích je problém, pokud se lidé nedostanou denně do města.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT