VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

12.7.2018

Povolit pivo cyklistům či vodákům? Názory se liší

Rakovnicko – Červenec bývá vedle srpna nejteplejším měsícem v roce, a tak k němu neodmyslitelně patří zejména vodní turistika a cykloturistika. Po intenzivním pobytu na sluníčku ovšem člověku často vyprahne, a tak vyhledává místa, kde by se mohl občerstvit. Ne vždy to ale končí pouze u nealkoholických nápojů, přestože mají cyklisté i vodáci alkohol zakázaný. A právě tento zákaz je v poslední době stále diskutovanějším tématem. Názory na to, zda povolit například půl promile alkoholu v krvi, se ovšem často liší. Jaký názor mají na tuto novelu zákona majitelé či provozovatelé restaurací v našem regionu?

11.7.2018

Úschovny ani hlídaná parkoviště jízdních kol na Rakovnicku nejspíš nevzniknou

Rakovnicko – Sotva odtaje poslední sníh a začnou o sobě dávat vědět sluneční paprsky, vyráží každým rokem na silnice nejen našeho regionu nespočet cyklistů, jejichž počet s příchodem léta ještě stoupá. Cykloturistika je zkrátka stále oblíbenější, na což často reagují také města, která pro cyklisty vytváří lepší podmínky.

AKTUALIZOVÁNO
10.7.2018

Rakovnický systém pohotovostí se má rozšířit do celého kraje

Střední Čechy – Bolest zubů patří k těm nejúpornějším; to je stará pravda. Péče o tyhle situace ovšem bude nová. Alespoň na Nymbursku, kam přichází jiný model zajišťování zubní pohotovosti. Rozhodli o tom krajští radní. Přiklonili se k systému známému již z Rakovnicka.

10.7.2018

Prodejny z vesnic pomalu mizí

Rakovnicko – Prodejny, které byly v malých obcích jedny z mála míst, kde si kromě nákupu nezbytných potravin a dalších doplňků mohli lidé popovídat, pomalu mizí. Některé obce tuto krizi vyřešily prodejnou pojízdnou, v jiných už nemají lidé žádnou možnost nákupu.

9.7.2018

Sedmý ročník Hředelské traktoriády se opravdu vydařil

Hředle /FOTOGALERIE/ – Hředelští hasiči pořádali již sedmý ročník Hředelské traktoriády. A že se akce opravdu vydařila, potvrdil vysoký počet vystavovatelů a návštěvníků.

9.7.2018

Jízdní řády čekají na připomínky

Střední Čechy – Nové jízdní řády vlaků začnou platit až od 9. prosince, plánování změn je však aktuální právě nyní. Správa železniční dopravní cesty na svém webu www.szdc.cz zveřejnila rozpracované verze nových jízdních řádů, k nimž lze uplatnit připomínky, jež budou dále projednávány s objednavatelem veřejné dopravy (v případě osobních a spěšných vlaků je to kraj, u dálkových spojů pak ministerstvo dopravy) i s dopravci.

9.7.2018

Nové Strašecí si zvolilo městského architekta

Nové Strašecí – Nové Strašecí bude mít svého městského architekta. Zařadilo se tak k přibližně stovce měst České republiky, která se rozhodla řídit svůj další územní rozvoj pomocí architektonického odborníka.

7.7.2018

Husovy slavnosti zakončilo vystoupení Jaroslava Duška

Krakovec /FOTOGALERIE/ - O kastelánovi Jiřím Sobkovi je známo, že si na hrad Krakovec zve opravdu kvalitní umělce. Tentokrát se mu ale povedl opravdu dobrý tah, když si na den výročí upálení Mistra Jana Husa pozval filmového a divadelního herce Jaroslava Duška, který založil s Janem Bornou divadlo Vizita, založené na pódiové improvizaci. Je též známý svým alternativním způsobem života.

7.7.2018

Coombal, Jes-Fest, Cyklování. Červenec je opravdu nabitý

Rakovnicko – Červenec na Rakovnicku je tradičně bohatý na velké akce. Na své si přijdou jak sportovní nadšenci, tak i příznivci různých hudebních žánrů. Po třídenních Husových slavnostech na zřícenině hradu Krakovec, které právě skončily, se hudební nadšenci mohou těšit na multižánrový festival Coombal OPEN AIR, který se koná v sobotu 14. července, a to už pojedenácté. Úvodní ročník se uskutečnil v Petrovicích na hřišti a vystupovaly zde vesměs místní rakovnické kapely. Poté se festival přesunul do lužanského fotbalového areálu, kde až na jednu přestávku funguje doteď. A to velice úspěšně. Kromě rakovnických stálic se v každém ročníku objeví několik českých hvězd a zajímavé kapely budou k vidění i tentokrát.

4.7.2018

Hasičské vybavení v řadě sborů dosluhuje

Rakovnicko - Letní prázdninové měsíce bývají vždy dobou, kdy hasiči likvidují nejvíce požárů za celý rok. A to až třikrát více, než je dlouhodobý denní průměr. Zdaleka ne všechny sbory v okrese však mají dostatečné vybavení k jejich uhašení, obzvlášť v malých vesnicích, kde se musí spokojit s technikou několik desítek let starou.

3.7.2018

Už jste četli Rakovnický týden? Další číslo nového týdeníku je tu pro vás

Rakovnicko - Vážení čtenáři, dovolíme si vás upozornit na další číslo našeho nového čtyřiadvacetistránkového barevného týdeníku Rakovnický týden. Každé úterý je součástí Rakovnického deníku, v dalších dnech ho pak v trafikách a obchodech koupíte samostatně, i s vloženou přílohou TV Magazín.

3.7.2018

Sestavení volební komise je stále složitější. Pomůže navýšení odměn?

Rakovník – Volební komise se skládají stále obtížněji, což bylo znatelné i při podzimních přímých prezidentských volbách. Málokdo chce v dnešní době obětovat volný víkend, a to jak ve městech, tak i na vesnicích. Situaci by mohlo částečně zlepšit navýšení odměn, které plánuje Ministerstvo vnitra na říjnové volby do zastupitelstev obcí.

2.7.2018

Žáci Integrované střední školy zvládli závěrečné zkoušky velmi dobře

Rakovník – Školní rok 2017/2018 skončil před několika dny a žáci i studenti si začínají užívat letní prázdninové dny. Na Integrované střední kole Rakovník zakončili své studium žáci tříletých učňovských oborů, a to velmi úspěšně.

2.7.2018

Třídění odpadu začíná být mezi lidmi „trendy“

Rakovnicko – Třídit odpad je nejen ekologické a velice potřebné, ale v poslední době je to i velkým trendem. Ten, kdo netřídí je „out“, což je pro životní prostředí, jedině dobře. Se stoupající oblibou ve třídění odpadu stoupá také počet kompostérů v bytech. I ty jsou totiž důležité pro správné třídění odpadu.

1.7.2018

Graffiti jam se konal v Rakovníku už potřetí

Rakovník /FOTOGALERIE/ - V Rakovníku se uskutečnil o víkendu třetí ročník Graffiti jamu, který si užili vyznavači street artu. U veřejně přístupné více než stometrové zdi u potoka v sousedství rakovnické betonárky se sešla dvanáctka kluků, kteří tu podle vlastní fantazie vytvořili i letos originální díla.

30.6.2018

Na Krakovci vzpomenou na Mistra Jana Husa

Krakovec – Pátek 6. července je státním svátkem, lidé si připomínají osobu Mistra Jana Husa, který byl 6. července 1415 upálen na hranici, protože byl koncilem v Kostnici obviněn z kacířství. Mistr Jan Hus odjížděl do Kostnice právě z Krakovce, kde v tu dobu žil a kázal.

29.6.2018

Na jaké uzavírky si dát v létě pozor?

Rakovnicko – Zítra začínají letní prázdniny a léto je už tradičně také spojené s opravami komunikací. Pro firmy je to nejlepší čas, kdy vyměnit povrch, opravit výmoly. Pro čtenáře Rakovnického deníku jsme zjišťovali, jaké opravy silnic má v plánu Středočeský kraj během letních měsíců na Rakovnicku.

28.6.2018

OBRAZEM: Ve Všetatech se konal hasičský den pro celou rodinu

Všetaty - V sobotu se ve Všetatech uskutečnil hasičský den pro celou rodinu. Na děti čekalo spousta stanovišť, na kterých si zasoutěžily, vyráběly i se svezly lanovkou. Za splněné úkoly je čekala odměna. Pro všechny přítomné celé odpoledne vyhrávala milá hudba v provedení pana Strnada. Návštěvníci se mohli podívat na hasičskou Tatru z Roztok, policejní vozy i policejní motocykl, nechat si udělat věrohodné umělé zranění. Děti si mohly vystřelit z paintballových zbraní do terčů nebo si zaskákat na nafukovací skluzavce. Zajištěno bylo občerstvení, obzvláště v tomto chladném počasí se hojně pil čaj.  

28.6.2018

Nejlepší chemici rakovnického gymnázia na prestižní akci Sounds of Science

Rakovník / Praha - Ve středu 20. června se v Praze v Majakovského sále Národního domu na Vinohradech konala výjimečná událost s názvem Sounds of Science. Jednalo se o slavnostní galavečer pro omezený počet lidí, spojený se setkáním a přednáškami tří francouzských vědců – nositelů Nobelových cen. Součástí této mimořádné akce byl i hudební program v podání Pražské filharmonie. Celým velkolepým večerem provázel moderátor Daniel Stach z České televize.

28.6.2018

Obce a města oslaví 100 let Československé republiky

Rakovnicko – Tento rok se ve všech českých městech a obcích slaví 100. výročí od založení Československé republiky. Největší oslavy se uskuteční v říjnu, kdy byla Československá republika založena a některé se už konaly. Pro čtenáře Rakovnického deníku jsme zjišťovali, jaké oslavy se k tomuto jubilejnímu výročí uskuteční na Rakovnicku.

27.6.2018

Školy v Jesenici mají nový sociální automobil

Jesenice - Základní škola, Mateřská škola a Praktická škola v Jesenici získala zdarma druhý sociální automobil. Zcela novou Dacii Dokker využije především ke svozu dětí do školy, ale také k zajištění běžného chodu zařízení. Ředitelce škol, Haně Vanické, automobil předal zástupce poděbradské reklamní agentury Kompakt, která projekt Sociální automobil organizuje.

27.6.2018

Na nových hokejových dresech postrádají lidé státní znak

Rakovnicko – Český hokejový svaz změnil vzhled dresů, název i logo. Čeští hokejoví reprezentanti, tak budou hrát zápasy v nových dresech. Ty vyvolaly u veřejnosti velkou diskuzi. Nejenom hokejoví fanoušci se rozdělili na dva tábory. Jedním se nový dres líbí, druzí jsou razantně proti. A to hlavně proto, že z dresů zmizel český státní znak.

26.6.2018

Miroslav Šípek: Trasy pochodu značím tři dny

Branov /ROZHOVOR/ - Miroslav Šípek (72) značí trasy na Pochodu krajem Oty Pavla už pětatřicet let. Je také jedním ze zakladatelů pochodu. Přivedla ho k tomu hlavně jeho láska k sportu a také to, že se v kraji Oty Pavla narodil. V minulosti běhal maratony, ten největší běžel v Košicích.

26.6.2018

Soutěž Obchod roku má vítěze

Nové Strašecí – V únoru vyhlásil Městský úřad v Novém Strašecí soutěž - Obchod roku. Do té se mohly přihlásit všechny obchody ve městě. Z pětapadesáti oslovených obchodů se jich soutěže nakonec zúčastnilo celkem pětadvacet. Novostrašečtí občané mezi ně rozdělili 2 358 bodů. Vítěz ankety - Květinářství U Slunečnic jich získalo 914.

25.6.2018

Držitelé karty ZTP/P parkovné platit nebudou

Rakovník – Na začátku června vydal Městský úřad v Rakovníku pravidla pro parkování na Husově náměstí. Ty jsou platná od 1. srpna, kdy bude na náměstí spuštěn dvacetidenní zkušební provoz nového parkovacího systému.

25.6.2018

Pochybil někdo v kauze bývalé tajemnice?

Rakovník – Minulé pondělí jednali rakovničtí zastupitelé na mimořádném zasedání. Na programu měli také soudní spory, kterých se účastní město Rakovník. A to především kauzu s bývalou tajemnicí úřadu Eliškou Pidrmanovou (dříve Holková pozn. red.).

24.6.2018

V Branově vzpomínali na spisovatele Otu Pavla

Branov /FOTOGALERIE/ – V sobotu se v Branově uskutečnil již 35. ročník pochodu krajem Oty Pavla. Na start tří tras se letos postavilo 656 účastníků.

23.6.2018

OBRAZEM: Děti se vzdělávaly na dni s IZS

Lužná – V pátek se žáci z luženské základní školy vzdělávali na dnu s Integrovaným záchranným systémem. Do školy přijeli se svojí technikou hasiči ze Sboru dobrovolných hasičů Lužná, zdravotníci ze záchranky, policie, nebo členové Auto-moto klubu Lužná.

23.6.2018

Osmičkový rok přináší zajímavé termíny svateb

Rakovnicko – Letošní rok 2018 sebou nenese jen osmičková výročí, ale přináší i data, která jsou symbolická pro páry, co chtějí letos uzavřít sňatek. A je jich hned několik. Letos mezi ty nejžádanější termíny patří například 8. 8. 2018, nebo 18. 8. 2018.

22.6.2018

Od července otevřou kontaktní místo pro seniory a osoby se zdravotním postižením

Nové Strašecí – V Domově seniorů v Novém Strašecí vzniká nové kontaktní místo pro seniory a osoby se zdravotním postižením POSEZ (pomoc seniorům a zdravotně postiženým). Projekt připravil Středočeský kraj a v červenci se otevřou včetně Nového Strašecí celkem tři kontaktní místa.

22.6.2018

Prázdninové vítání s Agátkou

Rakovník - Rakovnický Dům osvěty, kde má své zázemí i Kreativní kroužek Agátka, praskal středeční odpoledne a podvečer doslova ve švech a děti i dospělí si během tříhodinového programu S Agátkou na prázdniny rozhodně přišli na své.

21.6.2018

OBRAZEM: Děti si zasoutěžily na Hůrce

Pavlíkov - V sobotu se v Pavlíkově konal již 10. ročník dětského dne. V letošním roce jim Večerníček u vstupu předal kartičky na razítka, tašku na drobné odměny a lísteček, kterým děti hlasovaly, která pohádka se jim nejvíce líbila.

21.6.2018

Restaurátorky se staly hvězdami filmu. Se šperky i dýkami

Střední Čechy – Nález je unikátní, muzejnická péče o něj rovněž – a prezentace tohoto úsilí určená veřejnosti jakbysmet. Tak se jeví všechny souvislosti bronzového „pokladu“ z Prahy-západ. Depotu z doby bronzové nalezeného u obce Tursko v roce 2015.

21.6.2018

RAKOVNICKO: děti o prázdninách

Rakovnicko – Už jen pár dnů a dětem začnou letní prázdniny. Prázdniny trvají dva měsíce, ale rodiče mají dovolenou tak maximálně dva týdny. A co potom? Babičky? Tábory? Nebo snad příměstské tábory?

20.6.2018

Poklady z historie jsou na internetu

Střední Čechy – Prohlížet si muzejní exponáty klidně doma v obýváku nebo třeba pod slunečníkem na zahradě? I v posteli, pokud je libo? K takovému poznávání minulosti středních Čech nyní stačí připojení k internetu.

20.6.2018

OBRAZEM: Děti si užily den na cvičišti

Rakovník - V neděli se na rakovnickém cvičišti konal dětský den se soutěží „O nejkrásnějšího voříška“. Na akci se sešlo více než sto lidí, kteří se scházeli již od brzkých ranních hodin. Pro malé návštěvníky bylo připraveno mnoho soutěžních úkolů, za jejichž zvládnutí dostaly „psí penízky“, které mohly vyměnit za věcné ceny. Během dne byl pro návštěvníky připraven bohatý program. Děti měly možnost se seznámit s ochočenými dravci, seznámit se s jejich „výcvikem“ a dozvědět se něco o chovu těchto krásných dravců. Na akci dorazili i rakovničtí hasiči, či klub vojenské historie. Během dopoledne se představil i jezdecký klub Špalíček Hředle, který předvedl jezdeckou disciplínu Pony games. Kterou si mohly později i děti vyzkoušet, nebo se svézt jen na koni.

20.6.2018

Zastupitelé rozhodli o tom, že město podpoří sportovní halu

Rakovník – Na pondělním mimořádném zasedání rozhodli rakovničtí zastupitelé, že podpoří sportovní halu v Rakovníku. A to konkrétně tím, že schválili žádost o příspěvek na platbu energií ve sportovní na letošní zimu, a to ve výši 160 000 korun.

19.6.2018

Lány se loučily porážkou, Slabce vítězstvím

Rakovnicko – Poslední kolo okresního přeboru již nic zásadního v konečné tabulce nezměnilo. Přestože lídr soutěže nezvládl derby s Rynholcem a Slabce se těší z druhého vítězství v sezóně nad Kroučovou. Páteční předehrávka v Zavidově přinesla mnoho brankových příležitostí, nakonec ale všechny body putují do Městečka. Karel Lavička svým hattrickem zajistil Kolešovickým bod z Traverza Arény. Remízou skončilo i utkání Jesenice – Olešná. Lišany výhrou stvrdily třetí příčku, když otočily utkání proti Beranům.

19.6.2018

Obrazem: Děti si zasoutěžily v Aura Cupu

Krupá – V sobotu se na Aura ranči v Krupé uskutečnily druhé závody ze série celosezonního Aura Cupu, jehož vyvrcholení a zároveň poslední kole se bude konat v září.

19.6.2018

V pátek začíná Rakovnické varhanní léto

Iniciátorem a dramaturgem Mezinárodního varhanního festivalu je varhaník chrámu sv. Bartoloměje v Rakovníku Aleš Nosek, který studoval varhanní hru u nás i v německém Regensburgu, kde získal titul Master of music. Kromě své interpretační činnosti se věnuje také popularizaci, což ho vedlo k založení už čtyřleté tradice varhanního léta.

19.6.2018

Město opční právo neuplatní. Rekonstrukce se přesto uskuteční

Nové Strašecí – Nová přístavba novostrašecké základní školy a gymnázia je skoro dokončena. Část budovy je už také zkolaudována. A to nové učebny, šatny a družina. Vedení města uvažovalo o uplatnění opčního práva na další práce, ale nakonec radní rozhodli o tom, že opční právo neuplatní.

18.6.2018

Spalničky stále nenechávají lidi na pokoji

Střední Čechy – Jestliže sympatická nula za 23. kalendářní týden dávala naději, že se postup onemocnění nebezpečnými spalničkami ve středních Čechách zastavil, v uplynulém týdnu už bylo vše jinak: byl hlášen nový potvrzený případ.

18.6.2018

Počasí má na sklizeň negativní vliv. Zemědělci zkoušejí různé odrůdy

Rakovnicko – Minulý týden se v Lišanech uskutečnil Polní den, na kterém se zemědělci z regionu mohli dozvědět užitečné informace nejen z oblasti pěstování řepky ozimé a pšenice ozimé, na kterou byl lišanský Polní den zaměřený. Hosté z řad odborníků hovořili také o vlivu počasí jak na loňskou, tak i na letošní sklizeň.

16.6.2018

Město chce rozšířit kamerový systém

Nové Strašecí – V Novém Strašecí by chtěli rozšířit kamerový systém a přispět tak k dalšímu snížení kriminality. Městský úřad společně s Městskou policií Nové Strašecí vybral tři kamery.

16.6.2018

Na pondělním jednání se bude řešit sportovní hala i soudní pře

Rakovník – V pondělí se od 17 hodin ve Wintrově síni na radnici uskuteční mimořádné zasedání rakovnických zastupitelů. Ti budou jednat zejména o poskytnutí příspěvku TJTZ Rakovník na platbu energií ve sportovní hale. Dalším bodem jednání budou také některé soudní spory, kterých se město zúčastnilo. Zastupitelé chtějí znát především výši nákladů a také to, kdo za ně nese odpovědnost. Řeč by mohla přijít také na územní plán, na jehož finální verzi čekají nejen zastupitelé města, ale také občané.

15.6.2018

OBRAZEM: Bourání bazénu je dokončeno, hala už má střechu

Rakovník – Bourací práce na plaveckém bazénu v Rakovníku už jsou ukončeny a nyní se začalo se stavbou samotnou.

15.6.2018

Pohádkové postavy zaplnily Čermákovy sady

Rakovník - V Čermákových sadech v Rakovníku se dětem otevřel pohádkový park na akci „Z pohádky do pohádky“. Děti se v něm setkaly s několika postavičkami ze známých pohádek a večerníčků jako například O perníkové chaloupce, Mach a Šebestová, Ferda mravenec či Maková panenka a motýl Emanuel.

15.6.2018

Nově by mohl být řidičák na zkoušku a jen s šesti body

Rakovnicko – Řidičák pro čerstvé řidiče zatím jen na zkoušku. O jeho zavedení uvažuje ministerstvo dopravy. Chce tak reagovat na tragické dopravní nehody čerstvých řidičů, které mají ve většině případů tragické následky. A jak by to vypadalo? Čerstvý řidič by získal řidičské oprávnění pouze na dobu určitou, a to na dva roky. Dalším opatřením by bylo, že by tito řidiči nedisponovali dvanácti body, ale měli by jich jen polovinu, tedy šest.

14.6.2018

Děti z Mateřské školy Vinohrady vystavují výrobky z keramiky

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Keramický kroužek Mateřské školy Vinohrady uspořádal za pomoci Města Rakovník výstavu z keramiky. Ta se ve školce uskutečnila vůbec poprvé a zájemci si mohou prohlídnout výrobky dětí až do úterý.

14.6.2018

Soutěž panenek pro záchranu životů ovládly výrobky dětí ze Slabců

Střední Čechy – Prohlédnout si centrální sklad humanitární pomoci UNICEF, Dětského fondu Organizace spojených národů, pojedou za odměnu do dánské Kodaně školáci ze Slabců na Rakovnicku. Ukázaly to výsledky soutěže Miss panenka Středočeského kraje – junior.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT