VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

28.8.2017

FOTO: Poslední štok padl ještě před polednem

Kolešovice - Celkem osmdesát věrtelů chmele načesali letos česáči na tyčové chmelnici. Převážně domácí usedli ke košům už v osm ráno, po dobré snídani, kterou připravily kolešovické ženy. Kolem desáté přišly na pomoc rodinné kombajny, kamarádi a rodinní příslušníci, takže věrtele rychle přibývaly. 

28.8.2017

Historickou věž radnice nahradí přesná replika

Nové Strašecí /FOTOGALERIE/ – Historická budova radnice, nejdůležitější památka ve městě, dnes sídlo základní umělecké školy je v těchto dnech bez dřevěné věže. Ta stojí dole na chodníku. Celá střecha i s věží se totiž opravuje. Střecha dostala nové trámy, pozednice i vyzdívky pod nimi. Na střechu se vrátí i dřevěná věž, přesněji řečeno její přesná replika. Stará stavba je nenávratně napadená plísní a dřevokazným hmyzem. 

27.8.2017

FOTO: Vydali se po stopách zeleného zlata

Mutějovice – Proč se vlastně v Mutějovicích pěstuje chmel, jak se mu tady daří, kde všude se z něj vaří pivo a další zajímavosti se dozvěděli účastníci vlastivědné vycházky Po stopách chmele, která byla součástí oslav šesti set osmdesáti let od první písemné zmínky o obci Mutějovice. Připravili ji členové Spolku pro Mutějovice a Zem-Invest Mutějovice.

27.8.2017

Jak na ekologickou domácnost prozradil workshop

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Přírodní vůně olivového mýdla, esenciálních olejíčků ale třeba i obyčejného octa, který se používá v kuchyni, se sobotní dopoledne nesly RakoZahradou. Konal se na ní totiž tvořivý kurz o výrobě ekologických čisticích prostředků do domácnosti. A to od pracího prášku až po gelu na mytí nádobí.

26.8.2017

FOTO: Na táboře si každý postavil letadlo

Rakovník - „Tady je nějaká boule, asi tříska, zkus ji odstranit. Vezmi si skalpel, nůž je na to moc tupý,“ radil Jan Kratochvíl, jeden z vedoucích tábora rakovnických leteckých modelářů na letišti Honzovi Veselému, který si tu dodělával model letadla Vipan.

26.8.2017

Přechody pro chodce na náměstí chybějí

Rakovník – Na Husově náměstí v Rakovníku je na silnicích po obou jeho stranách několik třířadých bílých kostek. Někteří občané města je mylně považují za řádné přechody pro chodce.

25.8.2017

Na Věži smrti se drtil uran. To bylo peklo

Hřebečníky – Vlastimil Gaier z Hřebečníků prožil část svého mládí v Leopoldově, na Borech i v Jáchymově, kam se dostal jako politický vězeň v roce 1948. Díky své houževnatosti a životní síle tu přežil devět let. Na svobodě se dokázal zapojit do běžného života. Oženil se a má syna. Je členem Konfederace politických vězňů ČR.

25.8.2017

Oprava Sportovní ulice zasáhla řidiče i chodce

Rakovník – Rakovničtí, ale i přespolní řidiči musí zbystřit. Z ulice Dukelských hrdinů už je opět obousměrka. Auta jedoucí z centra města tu ale bude možné míjet jen pár dní. Jde totiž o provizor-ní řešení kvůli dokončování rekonstrukce Sportovní ulice, která trvá už od jara.

24.8.2017

Ivo Urban: Otu Pavla jsem znal od dětství. Byl to výborný kluk

Branov /ROZHOVOR/ – Ivo Urban se narodil v roce 1931. Hrál fotbal za Duklu Praha jako záložník. Několikrát za život se potkal s Otou Pavlem. Po letech na něj zavzpomínal na Branově.  

24.8.2017

OBRAZEM: Děti se přesvědčily o tom, že Les nejsou jen stromy

Slaný - Jako v úlu si mohl připadat ten, kdo navštívil dětskou naučně rukodělnou akci v Knihovně Václava Štecha ve Slaném. Pro malé i větší zájemce se pořádala v rámci (ne)obyčejných prázdnin s knihovnou akce s názvem Les nejsou jen stromy.

24.8.2017

V Jesenici vybudují bowling a bar

Jesenice - V nově zrekonstruovaném kulturním domě v Jesenici, kde kromě tanečního sálu je také městská knihovna a loutkové divadlo, by měl vzniknout další prostor pro hraní bowlingu.

24.8.2017

Výnos odhadují chmelaři jako lepší průměr

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ -  I přes nepěkné vyhlídky na jaře, kdy chyběla voda, výnos chmele zatím chmelaři odhadují na průměrný. Loňský rekord 1,6 tuny z hektaru rozhodně nepadne. Situace se ale může lišit podle lokalit.  

23.8.2017

Pěstitel: Masožravky mohou na kuchyňském parapetu posloužit jako mucholapky

Lužná /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Františka Pazderu z Lužné vždy přitahovaly rostliny něčím zvláštní. Před mnoha lety začal pěstovat masožravé rostliny. Ty mu z velké části naplňují volný čas. Jejich tajemný svět poodhalil v rozhovoru.   

23.8.2017

Piano se do průchodu vrátí na jaře

Rakovník – Kde je piano, ptají se Rakovničané, když procházejí kolem radničního průchodu. Právě ten je totiž v současnosti v rekonstrukci, a tak v jeho prostorách nemůže hudební nástroj stát. Práce na opravách by však měly nejpozději k poslednímu říjnu skončit a piano se do prostor opět vrátit. 

22.8.2017

Poplatky za psy na úklid exkrementů nestačí

Rakovnicko - Psí exkrementy ležící v trávníku, mnohdy i u dětských prolézaček nebo uprostřed chodníku, nejsou ve městech něčím výjimečným. Podle zkušenosti zastupitelů a radních se s nimi těžko bojuje. Vždy záleží na majitelích psů. Argument některých lidí, že když platí poplatek za psa, ať město zajistí úklid exkrementů, rozhodně neobstojí.  

22.8.2017

Výluka na kladenské trati se mění. Přibývá další

Střední Čechy - Na železniční trati z Masarykova nádraží v Praze směrem na Kladno a Rakovník platí od počátku července v souvislosti s uzavřením dlouhodobě rekonstruovaného Negrelliho viaduktu v Praze výlukový jízdní řád. Od e dneška do 3. září se výluka rozšíří.  

AKTUALIZOVÁNO
21.8.2017

Český mák je falšován technickým z dovozu

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Po propadu výnosu obilovin a řepky zemědělci na Rakovnicku odhadují více než o třetinu nižší výnos máku oproti loňskému roku, což znamená další ekonomické ztráty.

20.8.2017

Fotbalisté na svém hřišti hráli až na jaře

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Po povodních v srpnu 2002 na fotbalovém hřišti v Roztokách fotbalisté nezachránili vůbec nic. Třináctého srpna se stejně jako ostatní lidé jen bezmocně dívali, jak voda v Berounce stoupá.  

19.8.2017

Potíž pro Jesenické. Pošta chce rušit pobočku

Jesenice - Nad pobočkou pošty v Jesenici stále visí otazník. Česká pošta ji chce pro nevytíženost zavřít a nahradit ji Poštou Partner. Téměř celé náklady na provoz by nesl městský úřad.  

18.8.2017

Vzpomínky na povodně. Všechno jim zničila voda

Rakovnicko - V chatě za pilou v Kostelíku u Berounky prožili manželé Danuše a Luděk Macourkovi z Rakovníka celý společný život. Luděk ji má po svých rodičích. Stojí tu od roku 1958.  

18.8.2017

Předzahrádek u restaurací nijak nepřibylo

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Protikuřácký zákon je v platnosti už téměř tři měsíce. Kromě nezakouřených vnitřních prostor restaurací a hospod ale mnoho změn nepřinesl. Letní počasí zatím nahrává restauratérům. Kuřáci našli azyl na předzahrádkách.  

18.8.2017

Byl to boj o holý život, vzpomíná na povodně mlynář Petr Čech

Šlovice /FOTOGALERIE/ - Ničivé povodně v roce 2002 se nevyhnuly ani historicky a kulturně cenným památkám. Jednou z těch, které na velkou vodu značnou měrou doplatily, je i Čechův mlýn ve Šlovicích, o nějž se stará mlynář Petr Čech. Ten s velkou dávnou nostalgie i smíření vzpomínal, jak ho se ženou povodně před patnácti lety málem připravily o život. 

17.8.2017

Lidé se naposledy rozloučili se zesnulým řidičem

Rakovník - Ve čtvrtek v 11 hodin se rodina, příbuzní, kamarádi a spolupracovníci přišli naposledy rozloučit do smuteční obřadní síně v Rakovníku s Karlem S. z Pavlíkova, který tragicky zemřel při nehodě autobusu v pátek 4. srpna v severoitalském údolí Val di Non. 

17.8.2017

Pila v Kostelíku se z povodní nevzpamatovala

Kostelík /FOTOGALERIE/ - Povodeň v srpnu 2002 napáchala v pile Kočkův mlýn v Kostelíku milionové škody. Voda zaplavila zařízení, které majitelé nestačili odvést. Nikdo tak velkou vodu totiž nečekal, jen dvacetiletou nanejvýš padesátiletou.

17.8.2017

Senomatské náměstí změní šest milionů korun

Senomaty /FOTOGALERIE/ -  Stavební práce na rozsáhlé rekonstrukci náměstí Karla Buriana v Senomatech, které zásadně změní tvář, jsou v těchto dnech v plném proudu. Ještě letos by měl v centrální části proudit malý potok, ústící do jezírka. Tak by měl vypadat vodní prvek, se kterým projekt počítá. Pod náměstím je totiž až metr dvacet spodní vody, takže se vodní prvek přímo nabízí.  

16.8.2017

Novostrašečtí přivítali návštěvu z Belgie

Nové Strašecí /FOTOGALERIE/ - Milou návštěvu, paní Pudil z Belgie, přivítali na Městském úřadu v Novém Strašecí. Její návštěva měla pádný důvod, protože má kořeny v Pecínově. Její matka, rodačka z Pecínova, odešla v roce 1926 za prací do Belgie.

16.8.2017

Dům v Křivoklátu ze 17. století potopu ustál

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Tady byste seděla pod vodou. Voda sahala až k lávce,“ vzpomínala Miluše Krausová s manželem Vladimírem na zahradě svého domku z roku 1651. Domek stojí v ulici V Rybářích. Od řeky ho dělí jen pěkná zahrada. S velkou vodou tedy museli jeho obyvatelé vždy počítat. Přestože tady Krausovi bydlí jako pátá generace, tak velkou vodu, jako 13. srpna 2002, nikdo nezažil.  

15.8.2017

Práce na zateplení školní jídelny pokračují

Nové Strašecí /FOTOGALERIE/ – Naplno se v těchto dnech pracuje na zateplení školní jídelny Základní školy v Novém Strašecí. „Hlavní práce, jako je výměna oken a oprava vchodu by měly být hotové do konce prázdnin, aby jídelnu mohli využívat žáci se začátkem školního roku. Zateplení budovy pak zhruba do poloviny září,“ informoval starosta města Karel Filip. 

15.8.2017

Povodeň prověřila mezilidské vztahy

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Povodeň v roce 2002, která kulminovala 13. srpna, lidem kolem Berounky hodně vzala a zároveň i dala. Prověřila mezilidské vztahy a obce po ní získaly lepší tvář, například Roztokám více pomohla, než uškodila. Ukázalo se i výborné fungování samosprávy. Obrovský kus práce odvedli dobrovolní i profesionální hasiči. Lidé se z velké vody poučili a přibyla i mnohá protipovodňová opatření.  

14.8.2017

Rekonstrukce bazénu snad začne ještě letos

Rakovník - Zanedlouho bude znám vítěz tendru na rekonstrukci městského plaveckého bazénu v Rakovníku. Do vypsané soutěže se přihlásily dvě firmy.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT