VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

13.8.2017

Lubeňák pokořila i Kleopatra se svou družinou

Lubná /FOTOGALERIE/– Titanik, originální plavidlo s krásnou Kleopatrou a její dívčí družinou a další se projížděli v sobotu na rybníku Lubeňáku při třetí neckyádě, aneb Pokoření Lubeňáku. Všichni museli obeplout velikou bóji vzdálenou několik desítek metrů od břehu. A pádlovali jako o život, protože plavbu ztěžoval čerstvý vítr. I tak to posádky plavidel zvládli. 

12.8.2017

Velkou povodeň před 15 lety nikdo nečekal

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Před patnácti lety zasáhly Rakovnicko, hlavně v okolí Berounky, mohutné povodně. Předcházely jim několikadenní vydatné deště. Podle vzpomínek pamětníků i novinových zpráv, na Berounce byla nejhorší situace 13. srpna.  

12.8.2017

Policisté rozdávali řidičům nealkoholická piva

Rakovník – Aby policisté rozdávali při kontrolách řidičům piva, se jen tak běžně nestává. Když jde ale o ta nealkoholická, navíc v rámci akce Řídím, piju nealko pivo!, pak je to v pořádku. Jde totiž o celorepublikovou kampaň, která má řidiče přivést k zodpovědnému přístupu k pití alkoholu, zvláště pak pivu.

11.8.2017

OBRAZEM: V Rakovníku opraví hradební zeď u mateřinky

Rakovník – První Mateřská škola V Hradbách se přes léto dočká nejen rekonstrukce vnitřních prostor, ale také těch venkovních. Novou fasádu už má, proto se pozornosti bude těšit hradební zeď, která dala lokalitě školy její jméno.

11.8.2017

Začátek školního roku stojí rodiče tisíce korun

Rakovník /INFOGRAFIKA/ - Desky na písmena a číslice, tužky, mazací tabulku s fixou, obaly na sešity, cvičební úbor a boty, švihadlo, látkové sáčky a vše podepsané. Tyto a další pomůcky nakupují v těchto dnech rodiče prvňáků. Seznamy dostali už před prázdninami na informační schůzce.  

11.8.2017

OBRAZEM: Dětem se nejvíce líbily hry a jízda na toboganu

Nové Strašecí – Řízek a pitíčko ze školní kuchyně dostaly jeden den k obědu děti na příměstském táboře při domu dětí a mládeže v Novém Strašecí. 

10.8.2017

Ředitelka Masarykovy obchodní akademie rezignovala

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Ve čtvrtek 10. srpna se na svou funkci rozhodla rezignovat ředitelka MOA Rakovník Radka Soukupová. Stalo se tak necelé dva měsíce poté, co studenti školy v ulicích města protestovali proti tomu, jak školu vedla. Rezignaci předala do rukou krajskému radnímu Janu Skopečkovi.

10.8.2017

Letošní houbařská sezona? Zatím žádná sláva

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ – K pozdnímu létu výlety na houby prostě patří. Jenže se zdá, že letošní houbařská úroda moc velká nebude. Hub je totiž málo a navíc rostou jen v určitých pásmech.

9.8.2017

Oprav na městském hřbitově se ujme firma z Holedeče

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Stavební práce na odvodnění severní části městského hřbitova a pokládce nových povrchů provede společnost Michal Bajušev z Holedeče za celkovou cenu skoro 1,65 milionu korun. Zhotovitele pro opravy na hřbitově nově vybrala rada města.

9.8.2017

Obce uklízejí lidé, kteří jsou dlouho bez práce

Rakovnicko - Úklid veřejných prostranství nebo sekání trávy v mnoha obcích na Rakovnicku vykonávají v těchto dnech také pracovníci při veřejně prospěšných pracích (VPP). Na ně jsou umisťovány zejména uchazeči, kterým nelze pro jejich individuální znevýhodnění na trhu práce zajistit uplatnění jiným způsobem.  

8.8.2017

Karel byl prima chlap, vzpomínají na tragicky zemřelého řidiče autobusu kolegové

Rakovník – Tragická událost z pátečního dne zasáhla kromě rodiny a nejbližších také všechny, kdo zemřelého Karla S. z Pavlíkova znali. Osudný se tomuto zkušenému řidiči autobusu stal zájezd do severoitalského údolí Val di Non. Autobusu, který řídil, zřejmě selhaly brzdy, a tak asi kilometr před cílem spolu s třicítkou cestujících na sedadlech najel Karel S. do travnatého protisvahu ve snaze autobus nouzově zastavit. Náraz ho ale vymrštil ven. Jako jediný nehodu nepřežil. 

8.8.2017

Klid v prostranství Na Sekyře je dočasný

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Na revitalizaci prostranství Na Sekyře se začalo pracovat na jaře. Nejdříve z prostoru zmizely sochy bronzových koní. Poté umělecká díla nahradil bagr. Nyní zde ale panuje podezřelý klid.  

7.8.2017

Další kruhový objezd zřejmě jen tak nebude

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Kruhové objezdy. Usnadňují dopravu v místech, kde dříve bývaly složité a nebezpečné křižovatky. Jejich hlavním pozitivem je kromě relativní bezpečnosti také plynulost provozu. Ne všude jsou ale k vybudování kruhových objezdů vhodné podmínky. Kde všude by v Rakovníku mohly být?  

7.8.2017

OBRAZEM: V první základní škole vyměňují okna

Rakovník - Historiská budova 1. základní školy v Rakovníku bude mít se začátkem školního roku nová okna. Jsou dřevěná a odpovídají přesně těm původním. Jejich výměnu konzultovali pracovníci oddělení památkové péče rakovnického Městského úřadu, protože škola stojí v památkové zóně. 

5.8.2017

Řidič autobusu z Rakovnicka, který zahynul v Itálii, se zachoval jako hrdina

Rakovnicko - Řidič Karel S. z Pavlíkova na Rakovnicku, který zahynul při páteční nehodě svého autobusu v severoitalském údolí Val di Non, se stal jedinou obětí osudového karambolu.

5.8.2017

Pošta chce zavřít pobočku v Kolešovicích

Kolešovice - Obyvatelům Kolešovic hrozí, že budou bez služeb České pošty. Místní pobočka by měla být zavřená a služby má nahradit Pošta Partner. Ta je podle České pošty plnohodnotnou alternativou pošty. Rozdíl spočívá v tom, že je provozována třetí osobou, nikoli Českou poštou.  

AKTUALIZOVÁNO
4.8.2017

Tyršák po požáru znovu provizorně otevřel

Rakovník /FOTOIGALERIE/ - Už je to skoro měsíc, co v areálu Tyršova koupaliště pohltily plameny přízemní budovu známou jako Kongo. Nešťastná událost z neděle 16. července zasáhla nejen rakovnické obyvatele, ale zvláště provo-zovatele přírodního koupaliště Romana Jaška.  

3.8.2017

OBRAZEM: Auto a vybavení rynholeckých hasičů si děti důkladně prohlédly

Rakovník – Více jak čtyřicet dětí prožívá v tomto týdnu prázdniny na příměstském táboře při Domu dětí a mládeže v Rakovníku. Od pondělí je čekal pestrý program. Například hned první den navštívily Rabasovu galerii v Rakovníku.

3.8.2017

Plynovod ve Sportovní ulici v havarijním stavu

Rakovník - Právě tak by se dal popsat důvod, proč se rekonstrukce Sportovní ulice protáhla zatím jen o jeden měsíc. Vše vysvětlila mluvčí radnice Alida Štulajterová.

3.8.2017

Při prodeji majetku už nemá rozhodovat cena

Rakovník - Minulý čtvrtek senátoři schválili novelu, která obcím a krajům dovoluje při prodeji majetku rozhodovat se nejen podle krátkodobé ekonomické výhodnosti. Znamená to mimo jiné to, že by obce moh-ly svůj majetek prodávat v některých případech levněji. Jenže za všechno se platí.  

2.8.2017

Tropické teploty a prach komplikují sklizeň

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Žně jsou v plném proudu. Zemědělci při slunečném počasí dohánějí skluz z minulého týdne. A právě tropické teploty mohou zkomplikovat sklizeň. Řepka je v tuto chvíli extrémně suchá. Při sklizni se zvedají mohutná oblaka prachu a hrozí vznícení. Podobná situace bude i u ozimých pšenic.  

1.8.2017

OBRAZEM: Děti zchladily salvy z vodního děla

Rakovnicko - Když si děti na příměstském táboře prohlédly zásahové auto a výstroj dobrovolných hasičů z Rynholce, s radostí se v nesnesitelném vedru nechaly zchladit vodou nejprve z hadice a nakonec i z vodního děla. Jeho salvy si doslova užívaly.

1.8.2017

Na obchodní akademii to stále vře. Nyní i kvůli webu

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Spory mezi studenty a vedením školy Masarykovy obchodní akademie Rakovník přetrvávají i během letních prázdnin. Jedním z posledních vyhrocených situací je ta týkající se správy webových stránek a facebookového profilu školy. Zatímco učitelka Kateřina Pelcová, která není kmenovým zaměstnancem školy, prohlašuje, že na škole již není chtěná a nelíbí se ji jednání ze strany vedení školy, ředitelka školy Radka Soukupová je tvrzeními zaskočena.

1.8.2017

Sezona je výborná. Kempy jsou plné

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Plné autokempy a většina míst rezervovaných dlouho dopředu hlásí vesměs všichni majitelé či provozovatelé kempů na Rakovnicku. Rekreanti si místa na příští rok často rezervují už při svém odjezdu. V mnoha případech také požadují stejnou chatu jako loni.  

31.7.2017

Rakovník by potřeboval kanalizaci jako metro

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Když před týdnem zasáhly Rakovník přívalové deště, ukázalo se, že některé jeho lokality nejsou na tak velké množství vody naráz připravené. Už tradičně se tvořily obrovské louže pod viaduktem směrem na Zátiší, zaplavené bylo tentokrát ale i Husovo náměstí.    

AKTUALIZOVÁNO
30.7.2017

Předvedli elegantní jízdu na starých bicyklech

Rakovnicko /OBRAZEM/ - Zpátky do minulosti přenesli o víkendu všechny návštěvníky Vlečky Kněževes členové Velociped bicykl klubu Doba minulá. V dobových kostýmech a samozřejmě na starých bicyklech tu přímo v areálu muzea předvedli retro Jízdu elegance. 

28.7.2017

Vladimír Škrlant: Festival je setkávání legend a také přátel

Skupá /FOTOGALERIE/ - Dvaadvacátý ročník Dobře utajené country ve Slabcích se blíží. Letos připadá na sobotu 12. srpna. Jeho prezident Vladimír Škrlant Deníku prozradil, na co se mohou návštěvníci těšit i něco z historie.  

28.7.2017

Konec stížností. Starou cestu ke kynologickému cvičišti nahradí asfalt

Rakovník - Obyvatelé Rakovníka žijící u cesty vedoucí ke kynologickému cvičišti už nebude trápit v období sucha prach ze zdejší cesty. Vedení radnice tu nechá za zhruba 2,36 milionu korun vybudovat asfaltovou cestu. Deníku to řekla mluvčí radnice Alida Štulajterová.  

27.7.2017

Sprejeři v Rakovníku řádí hlavně v létě

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Pro město i jeho občany je to určitě dobrá zpráva. Přestože posprejované či jinak pomalované budovy se, stejně jako víceméně v každém městě, najdou i v Rakovníku, není jich tu zdaleka tolik. Menšímu výskytu sprejerů, kteří by měli touhu svými malůvkami „ozdobit“ veřejná prostranství, svědčí i legální zeď na graffiti.  

26.7.2017

Rotunda na hradišti Budeč je nejstarší českou stavbou

Kladno /FOTOGALERIE/ - Loď rotundy Petra a Pavla, která stojí na vyvýšenině nedaleko obci Zákolany na Kladensku, je vůbec nejstarší stavbou v Čechách. Archeologové navíc prokázali, že kopec nad zdejším Zákolanským a Týnickým potokem osidlovali naši předci už dokonce v devátém století před Kristem. Kromě toho je celé místo opředeno řadou legend o svatém Václavovi, ale také o silné energii  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT