VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

23.5.2018

Příznivci tekna se sjeli u Lišan

Lišany – V sobotu se poblíž Lišan u Rakovníka uskutečnila tekno party. Na pronajatém soukromém pozemku tu pro zhruba sto padesát lidí hrály tři sound systémy. Celá party se tu konala zcela legálně, pořadatelé měli také souhlas z obce.

23.5.2018

Monika Benešová, která ušla přes 4200 km, přednášela v Pavlíkově

Rakovník – Pacific Crest Trail. Tak zněl název poslední jarní cestovatelské přednášky v Galerii Anderle Pavlíkov a jak potvrdil i sám organizátor cestovatelských večerů Petr Novák, jednalo se o jednu z nejpůsobivějších přednášek v historii.

23.5.2018

Podle starostů jsou matriky v obcích potřebné

Rakovnicko – Ministerstvo vnitra přišlo v minulých dnech s návrhem na zrušení matrik, které provedou méně, než padesát úkonů ročně. Podle náměstka ministra vnitra pro řízení legislativy Petra Mlsny je nyní v České republice celkem 1275, a to je podle něho jedna z nejhezčích matričních sítí v Evropě. Navíc jeden matriční úkon v menší obci může stát vyjít i na sto tisíc korun. Ministerstvo si tímto krokem slibuje nejenom vysokou finanční úsporu, ale také zefektivnění matričních služeb.

22.5.2018

V Galerii Samson byla zahájena výstava - Co vidělo sluníčko

Rakovník – V Galerii Samson byla zahájena výstava výtvarných prací dětí z MŠ V Lukách v Rakovníku. Tradiční výstavu na konci školního roku připravila učitelka Jana Prošková a nese název - Co vidělo sluníčko.

22.5.2018

Mít doma Meghan nebo Harryho? Není problém

Střední Čechy – Dlouho očekávaná svatba v britské královské rodině dojala celý svět – a obřad, kdy se na společnou cestu životem vydali princ Harry se svou vyvolenou Meghan, si v sobotu nenechala ujít ani řada lidí u nás. Dá se předpokládat, že jména snoubenců se mohou stát i inspirací pro rodiče, kteří se těší na narození miminka. Ovšem – nebude problém se zapsáním neobvyklých jmen do matriky?

22.5.2018

Vězni z Oráčova pomáhají na Krakovci. Všichni si spolupráci pochvalují

Rakovník – Vrcholně gotická památka – hrad Krakovec - prošla v posledních letech řadou významných změn, tou největší je bezesporu nové experimentální zastřešení. Nejen na jeho výstavbě mají svůj podíl i odsouzení z věznice Oráčov.

21.5.2018

OBRAZEM: Děti si užily den na koňském hřbetě

Lišany – V sobotu se na ranči U Bentleyho v Lišanech konaly závody pro děti. Své dovednosti si tu změřily děti od dvou do osmnácti let.

21.5.2018

OBRAZEM: Děti si vyzkoušely keltská řemesla i zbraně

Nové Strašecí – Muzeum T. G. M. Nové Strašecí za finanční podpory města Nové Strašecí uspořádalo v pátek k 75. výročí od nalezení opukové keltské hlavy poblíž Mšeckých Žehrovic – Den s Kelty.

21.5.2018

Drogy na Rakovnicku: vede pervitin a marihuana

Rakovnicko – Drogy jsou strašákem mnoha rodičů. Nejeden náctiletý člověk s nimi přišel do styku. A na Rakovnicku tomu není jinak. Policisté každoročně řeší několik případů, ve kterých figurují právě drogy, ale podle nich není situace nijak extrémní. A případů rok od roku ubývá.

20.5.2018

OBRAZEM: Motorkáři se sjeli už pojedenadvacáté v Olešné U Barona

Olešná - Na dvě stovky motorkářů i místních obyvatel se potkali v sobotu na tradičním srazu v Olešné u Rakovníka v areálu tamní restaurace U Barona, kam své kamarády a známé pozval už pojednadvacáté její majitel Vlastimil Rác.

19.5.2018

Už na podzim by se mohlo začít se stavbou urgentního příjmu

Rakovník – Masarykova nemocnice v Rakovníku chystá rozšíření nejen hlavní budovy, ale hlavně lékařských služeb. Na podzim by se podle plánů mohlo začít se stavbou urgentního příjmu. Ten by měl zajistit akutní ošetření pacientů na jednom místě.

18.5.2018

Víte, že na neděli připadá Mezinárodní den včel?

Rakovnicko - Včela medonosná je nenahraditelným opylovatele mnoha volně rostoucích a hospodářsky pěstovaných rostlin. V Evropě závisí na opylení včelami 84 procent druhů rostlin a 76 procent produkce potravin. Statistiky Evropské unie hovoří o tom, že ekonomická hodnota, kterou tím vytvoří, se rovná ročně 14,2 miliardy eur. Svůj svátek si tedy právem zaslouží.

18.5.2018

OBRAZEM: Novostrašečtí studenti slavili Majáles

Nové Strašecí - Ve čtvrtek 10. května se u novostrašeckého gymnázia konala studentská oslava Majáles. Nejen žáci ale i členové učitelského sboru se převlékli do nejrůznějších kostýmů a bavili publikum vymyšlenými scénkami. Studenti jednotlivých tříd předvedli to, co si před oslavou připravili. Tancovalo se, zpívalo, studenti hráli na hudební nástroje. Přihlížející pobavil i profesorský sbor v roli afrických Masajů. I sv. Petr přispěl opravdu krásným počasím k hladkému průběhu slavnosti.

18.5.2018

Města i školy jsou na novou směrnici GDPR připraveny

Rakovnicko – Příští týden, přesně 25. května začne platit nová směrnice Evropské unie o ochranně osobních údajů, takzvané General Data Protection Regulation známé pod zkratkou GDPR. Města, obce i školy jsou víceméně na platnost směrnice připraveny. Práci to dalo ale všem. A většina z nich volila externí firmy, které je na všechno připravily.

17.5.2018

Klubům chybí peníze hlavně na trenéry

Rakovnicko /INFOGRAFIKA/ – Sportovních klubů je na Rakovnicku několik desítek. Lze tu hrát fotbal, hokej, cvičit bojová umění nebo hrát kuličky. Členů mají kluby dostatek, ať už mezi dospělými, tak i v mládeži. Co jim chybí, jsou zejména finance. Nejvíce by je potřebovali na trenéry a na modernizaci zázemí.

16.5.2018

Rýsuje se vláda za podpory KSČM. Politici z regionu jsou proti

Rakovnicko – Volby do poslanecké sněmovny se uskutečnily na podzim minulého roku. Vítězné hnutí ANO ale do dnešního dne nebylo schopno sestavit vládu, která by dostala důvěru. Nyní se rýsuje vládní koalice ve složení ANO a ČSSD za podpory KSČM. Toto složení nenechává klidnými mnohé občany. Ti si nedovedou představit, že slovo ve vládě demokratické země by měli komunisté. Zejména proto, že většina z nich stále nezapomněla na to, co se dělo, když komunisté vládli naposledy.

15.5.2018

Ve městech chybí zejména bezbariérové přístupy

Rakovnicko – Zdravotně postižení občané tvoří nemalé procento obyvatel. Jejich život je, ale oproti životu zdravého člověka komplikovaný. Tito lidé si musejí zjistit před tím, než se vydají na úřad nebo za zábavou, jestli je tam bezbariérový přístup nebo třeba místo k sezení.

14.5.2018

Železniční trať u Rakovníka krátkodobě nahradí hned tři linky autobusů

Střední Čechy – S výlukou na Rakovnicku musejí v době slabšího provozu během dopoledne a v časných odpoledních hodinách počítat cestující, kteří se ve čtvrtek a v pátek rozhodnou cestovat vlakem podél Berounky po trati číslo 174 spojující Beroun a Rakovník. Kvůli pracím na kolejích bude po oba dny v době mezi 8.50 a 14.50 mimo provoz úsek Rakovník–Roztoky u Křivoklátu.

14.5.2018

S jakými jmény a programem půjdou do voleb strany v Rakovníku?

Rakovník – Za pět měsíců se opět otevřou volební místnosti a uskuteční se komunální volby. Ty se budou konat nejpozději v termínu 5. a 6. října Stejně jako v dalších, více než šesti tisících obcích, tak i v Rakovníku si budou občané volit své zástupce na radnici.

12.5.2018

Na výlet s Lišanskou šlapkou si vyšlo a vyjelo skoro 400 lidí

Lišany /FOTOGALERIE/ – V sobotu se v Lišanech uskutečnil již 22. ročník cykloturistického výletu Lišanská šlapka. Letos se ho zúčastnilo celkem tři sta osmdesát devět lidí. „Ve všech trasách padl rekord. Každý rok přijde víc a víc lidí, a to nás moc těší,“ řekl organizátor a jeden ze zakladatelů Lišanské šlapky Jaroslav Mikoláš.

12.5.2018

To co dýchají, jim není lhostejné. V Rakovníku vznikla petice

Rakovník – Fotografie smogu nebo stížnosti na zápach, i tímto se plní na sociálních sítí skupiny na Rakovnicku. Lidé nejsou ke svému okolí lhostejní a zajímá je, co dýchají a v jakém prostředí žijí. I proto v tomto týdnu vznikla v Rakovníku petice za zřízení měřící stanice ovzduší v Rakovníku. Tu vytvořil Petr Popelka, Jan Mudra a Vladimír Kališ.

11.5.2018

Pochod Barrande a Trilobit se koná v sobotu

Rakovník – Klub Českých turistů ve spolupráci s Muzeem T. G. M. Rakovníku pořádá v sobotu 12. května oblíbený turistický pochod Barrande trilobit. Tento pochod je určen především pro děti, ale i pro všechny ostatní, co se rádi projdou krásnou přírodou.

11.5.2018

Kolaudovat se zatím nebude. Řeší se problém s novou tělocvičnou

Nové Strašecí – Před několika týdny představil Městský úřad v Novém Strašecí novou přístavbu základní školy a gymnázia veřejnosti. Všichni se těšili na to, až se nové prostory začnou využívat. Nyní se ale město potýká se zásadním problémem, a to v nové tělocvičně.

11.5.2018

Sucho trápí zemědělce, alergiky, ale i majitelé studní

Rakovnicko – V posledních dnech u nás panuje velmi teplé počasí a navíc skoro vůbec neprší. Podle statistik byl duben téměř o pět stupňů teplejší, než je dlouhodobý normál a srážek padlo o padesát procent méně. V dubnu na Rakovnicku napršelo pouze 10 milimetrů srážek. Vysoké teploty bez deště trápí zemědělce, alergiky ale i vlastníky studní, ty totiž už někde začaly vysychat.

10.5.2018

Den se záchranáři přiblížil dětem práci hasičů, policistů i zdravotníků

Rakovník – Čtyři sta padesát žáků 3. ZŠ v Rakovníku si v rámci projektu Den se záchranáři mohlo ve čtvrtek dopoledne na hřišti na Zátiší vyzkoušet, jak poskytnout první pomoc a jak se zachovat v mimořádných životních situacích. Do projektu byly zapojeny složky Policie ČR, Hasičský záchranný sbor i Záchranná služba Středočeského kraje.

10.5.2018

Poptávka po nájmech je veliká, bytů je ale málo

Rakovnicko /CENOVÁ MAPA/ – Ve městech bydlí lidé nejčastěji v bytech. Začali ale zdražovat úrokové sazby hypoték a tak se lidé zase vracejí k nájmům. Zjišťovali jsme pro čtenáře Rakovnického deníku, jaké jsou nájmy ve městech na Rakovnicku a jestli města disponují startovacími byty.

9.5.2018

O příměstské tábory je zájem, jsou skoro plné

Rakovnicko – Za necelé dva měsíce začínají letní prázdniny a s nimi také začínají starosti rodičům s tím, kam dát na prázdniny jejich děti. Pro pracující rodiče jsou vždy dva měsíce prázdnin velikým problémem. I kdyby chtěli, tak osm týdnů dovolené si vzít nemohou. Většinou hledají hlídaní pro své ratolesti u prarodičů a ostatních příbuzných. Když ale nejsou, přijdou na řadu nejen pobytové, ale zejména příměstské tábory.

9.5.2018

V sobotu startuje 22. ročník Lišanské šlapky

Lišany – Už v sobotu 12. května se na start postaví cyklisté i pěší, aby se zúčastnili již 22. ročníku cykloturistického výletu Lišanská šlapka. A vítězem se stane každý, kdo úspěšně zvládne celou trasu a dorazí do cíle. Trasy si organizátoři pro letošek připravili tři.

8.5.2018

OBRAZEM: Rakovník otevřel městské brány turistům

Rakovník – V pondělí a úterý se konala již tradiční akce Vysoká brána, která otevírá městské brány široké veřejnosti a zahajuje tak turistickou sezonu. Letos se Vysoká brána 2018 uskutečnila u příležitosti 430. Výročí povýšení Rakovníka na královské město. A vysoká brána také letos slaví své 500. narozeniny.

7.5.2018

I Rakovník letos slaví některá kulatá výročí

Rakovník – Rok 2018 je plný osmičkových výročí. Připomíná se nejenom rok 1918, kdy bylo vyhlášené samostatné Československo, ale také rok 1948, který se zapsal do historie naší zemně zejména Únorovým pučem, kdy komunisté upevnili svoji moc v bývalém Československu. Ale i rok 1968, kdy začalo pražské jaro, a následovala normalizace.

6.5.2018

OBRAZEM: Parní lokomotivy přilákaly do Lužné tisíce lidí

Lužná - První parní víkend v Muzeu Českých drah v Lužné u Rakovníka si užili nejen všichni fandové vlaků. Ti se v sobotu mohli do Lužné vydat z pražského hlavního nádraží, či z jedné ze zastávek na této trase včetně Kladna i Stochova, historickou lokomotivou zvanou Šlechtična.

5.5.2018

Dobrovolníci uklízeli Rakovnicko i řeku Berounku

Rakovnicko – V dubnu se na Rakovnicku konalo několik úklidových akcí v rámci pátého ročníku celorepublikové akce- Ukliďme Česko. Zapojovali se obce, a města, školy, firmy ale i samostatní dobrovolníci.

4.5.2018

Začíná hokejové mistrovství světa. Fandit budou lidé v barech i doma

Rakovník, Kodaň /ANKETA/ – Dnes začíná v Dánsku už dvaaosmdesáté mistrovství světa v ledním hokeji, které potrvá až do 20. května. Hrát se bude na dvou místech, a to ve městech Herning a Kodaň. Čeští hokejisté své síly poprvé změří v sobotu 5. května ve 20.15 hodin. A soupeř jim rozhodně nebude cizí. Hned v prvním zápase se utkají s naším sousedem Slovenskem.

3.5.2018

Hudebník Jaroslav Samson Lenk zpříjemnil odpoledne všem generacím v Rakovníku

Rakovník – Odpoledne pro všechny generace. Tak zněl název akce konané ve středu v Domově Na Zátiší Rakovník a týkala se opravdu všech. Starší generace se kochala písněmi známého folkového a trampského zpěváka Jaroslava Samsona Lenka. Mladší si zase mohli zkusit cvrnkání kuliček na speciálním stole, nebo se vyřádit na skákacím hradě.

3.5.2018

Jedno pivo na kole ano. S více by už mohl nastat problém

Rakovnicko – Před několika dny podpořila horní komora parlamentu návrh na novelu silničního zákona, kterou předložili senátoři. Ta zahrnuje také toleranci alkoholu u cyklistů. Tolerance by podle návrhu měla být 0,5 promile alkoholu v krvi. To odpovídá přibližně jedné sklence vína nebo dvěma půllitrům deseti stupňového piva.

2.5.2018

V zámeckém parku slavnostně zahájili výstavu T.G.M. v Lánech

Lány /FOTOGALERIE/ – V zámeckém parku na Lánech se ve středu uskutečnilo slavnostní zahájení výstavy T. G. M. v Lánech. Tu pořádá Správa pražského hradu ve spolupráci s Muzeem T. G. M. v Lánech.

2.5.2018

Uzavře se ulice Palackého

Rakovník – Palackého ulice bude uzavřena, a to v termínu od 14. do 20. května. „Rezidenti a abonenti, kteří mají povolený vjezd na náměstí pouze z ulice Palackého, budou mít po dobu uzavírky povolen vjezd přes závoru v ulici Vysoká,“ uvedl mluvčí rakovnické radnice Jiří Cafourek.

2.5.2018

I přes velké komplikace bude letos Tyršovo koupaliště otevřeno

Rakovník – Pomalu se blíží léto a k němu neodmyslitelně patří koupání. Rakovnický plavecký bazén nyní prochází rozsáhlou rekonstrukcí a Tyršovo koupaliště v minulém roce zasáhl požár. Provozovatel koupaliště Roman Jašek se ale nevzdává a po dohodě s vlastníkem koupaliště, kterým je město Rakovník, se i letos Tyršák otevře návštěvníkům.

30.4.2018

OBRAZEM: Na Tyršáku se slétly čarodějnice

Rakovník – Pondělní odpoledne patřilo rakovnické koupaliště hlavně dětem. Konaly se tu čarodějnice, které pořádalo Centrum pro děti, mládež a dospělé Drak. 

30.4.2018

Život prezidenta Masaryka představí výstava na zámku v Lánech

Lány – Už tento týden ožije lánský zámek příběhem prvního Československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka.

29.4.2018

Hasiči vzpomínali na likvidaci požáru Svaté Hory

Příbram /FOTOGALERIE/ – Sbory profesionálních i dobrovolných hasičů si v sobotu na Svaté Hoře připomněly 40. výročí požáru, který ji zachvátil 27. dubna 1978. Náměstí před bazilikou se od půl jedenácté zaplnilo nastoupenými jednotkami s hasičskými prapory, aby mimo jiné ocenili pamětní medailí ty, kteří před čtyřmi desítkami let na místě zasahovali.

28.4.2018

OBRAZEM: Automobiloví veteráni si vyjeli do rakovnického pivovaru

Lužná – Muzeum amerických automobilů JK Classic zahájilo v sobotu již 4. sezonu. Při této příležitosti se zhruba třicet automobilových veteránů nejrůznějších značek vydalo do Tradičního pivovaru v Rakovníku na exkurzi. Kolona veteránů vyjela z muzea po čtrnácté hodině a vydala se přes Lišany do Rakovníka. Po prohlídce se zase kolem šestnácté hodiny vraceli veteráni zpět do muzea, kde pokračoval program zahajovací party.

28.4.2018

O letní brigády je zájem. Studenti se hlásí už nyní

Rakovnicko /ANKETA/ – Blíží se letní prázdniny a dva měsíce volna chtějí někteří studenti vyplnit prací. Vidí v tom možnost, jak si přilepšit ke kapesnému v období letních prázdnin. A o brigádníky mají zájem i firmy a agentury práce.

27.4.2018

Vedení města opět spustilo průzkum spokojenosti občanů

Nové Strašecí – V Novém Strašecí se i letos rozhodli, že zjistí spokojenost občanů se službami a životem ve městě. Na oficiální webové stránky města proto umístili dotazník, kde mohou občané ohodnotit nejrůznější služby a život v Novém Strašecí.

26.4.2018

Stanovy krajských nemocnic se mění. Proč?

Střední Čechy – Změnu stanov nemocnic založených Středočeským krajem odsouhlasili ve čtvrtek krajští zastupitelé. Nejvýraznější novinkou je podle slov radního pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Roberta Bezděka (ANO) možnost mít v představenstvu právnickou osobu.

26.4.2018

Město má na letošek připraveno několik velkých investic

Rakovník – Město Rakovník na letošní rok plánuje několik investičních akcí. Na některých se již usilovně pracuje, jinde se teprve začne. Akce jsou hrazeny z dotačních titulů a z městského rozpočtu.

25.4.2018

Rakovničané nejvíce kupují zájezdy k moři

Rakovnicko – Za dva měsíce začínají letní prázdniny. Děti nebudou chodit do škol ani školek a proto je to nejlepší čas na letní dovolenou. Zjišťovali jsme pro čtenáře Rakovnického deníku, kam se lidé z Rakovníka v létě chystají jet relaxovat.

24.4.2018

Obrazem: Rakovničtí sokolové uspořádali slet

Rakovník – Rakovničtí sokolové uspořádali ve sportovní hale v Rakovníků sokolský slet. V červenci pak budou vystupovat na XVI. všesokolském sletu v Praze na Edenu.

24.4.2018

Obrazem: Cvičili pád malého letadla

Rakovník – V úterý odpoledne se na rakovnickém letišti uskutečnilo cvičení složek Integrovaného záchranného systému.

24.4.2018

Jak se bude stavět v Zóně G? To rozhodne až nová rada

Nové Strašecí - Zastupitelé města Nové Strašecí jednali také o vypracování studie na novostrašeckou průmyslovou zónu – Zóna G. Město má nový územní plán, který platí teprve od minulého roku. Podle něho by se ale nyní nemohlo v průmyslové zóně nic nového postavit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT