Na pódiu vystoupila kapela Křivoklátští hudci a úspěch za mikrofony měli i žáci a předškoláci ze školek a škol 
z regionu.Starosta městyse Milan Naď upozornil: „Kromě kulturního programu tu máme letos sedmnáct prodejních stánků." Koledy a lidové písně zpívané dětskými hlásky úžasně podbarvily neopakovatelné předvánoční chvíle v krásně nazdobené sokolovně. I o tuto výzdobu se postaraly děti.

„Jak to tak pozoruji, tak soudím z výrazů tváří, že se tu lidem líbí, že jsou spokojeni," dodal Milan Naď. To ostatně potvrdili návštěvníci Petra a Martin z Prahy: „Má to tady takový ten poklidný punc Vánoc. Byli jsme tu už loni, a proto jsme letos přijeli vlakem znovu." Za občanské sdružení Děti Křivoklátska uvedla Eliška Třísková: „Své výrobky tu dnes prodávají především místní zručné ženy a také děti ze základních a mateřských škol."

U prodejního stánku s výrobky dětí z křivoklátské mateřinky jsme zastihli učitelku Jaroslavu Vimrovou, která konstatovala: „Děti se při jejich výrobě moc snažily, ale je pravda, že jsme jim museli trochu pomoci, jsou ještě malé."

Alena Jašková z Křivoklátska popsala: „Drátování mě před sedmi lety naučila kamarádka, spolužačka ze školy. Stalo se to u ní na chalupě během Velikonoc, kdy jsem odrátovala své první velikonoční vajíčko."

Romana Mouchová se prý výrobě šperků věnuje deset let. „Jen jsem při tom trošku přišla o oči, jak je při výrobě malých detailů namáhám," vysvětlila Romana Mouchová.

Venku před sokolovnou voněl vzduch zelňáky, svařákem a dalším občerstvením. Pořadatelé zjevně mysleli jak na duše, tak na těla příchozích.

„Máme ze zájmu lidí radost. Dnešek není jen o prodeji, ale především o setkání s přáteli. Chceme připomenout, že je také čas se v tomto hektickém očekávání Vánoc zastavit," dodala Eliška Třísková.

Den v podvečer pokračoval na Amalíně, kde byl rozsvícen vánoční stromek. Lidem se líbil živý betlém i koncert v kostele, kde se hrála vánoční muzika z celého světa.