Novou vánoční akci pořádá město Rakovník ve spolupráci s Městskou knihovnou Rakovník a garantem akce je Milan Let. Akce se uskuteční poslední sobotu před Štědrým dnem, tedy 21. prosince v čase mezi třináctou a sedmnáctou hodinou.

„Těšit se můžete na prodejní stánky, občerstvení, svařák a jiné speciality. Hudební doprovod obstarají dětská uskupení Jedničky z Jedničky, Perličky a Hvězdičky a 1. MŠ V Hradbách, dále kapely Isara, Haleluja band a Barokní Andílci,” nastínil program Jiří Cafourek, mluvčí rakovnické radnice.

V současné době se již v řadě měst instaluje vánoční výzdoba, výjimkou není ani město Rakovník. Kromě tradičně ozdobeného historického centra a přilehlých ulic letos budou nově o vánoční motivy nazdobené mosty v Trojanově a Nádražní ulici. Město za instalaci vánočního osvětlení zaplatí 216,5 tisíc korun. „Součástí objednávky je instalace, zapojení, demontáž a uskladnění kompletní výzdoby vánočního stromu, dále pak instalace a demontáž vánoční výzdoby Husova náměstí a ulic městské památkové zóny,” vysvětlil Jiří Cafourek.

Vánoční strom bude letos přivezen z Kolešovic. Za poražení, dopravu a instalaci zaplatí radnice bez mála 40 tisíc korun.