V historické části Domu osvěty malí i velcí obdivovali vystavené práce od zimy až po jaro včetně návštěvy moře, velikonočního tvoření, přání maminkám, osvětleného městečka i s čarodějnicemi. K vidění byly i různé výtvarné techniky od kreslení a malování až po práci s přírodními materiály.

Podle slov Martiny Němcové radost z tvoření nezastavila ani jarní opatření proti riziku epidemie. "Od března do konce května to bylo zcela jiné období, ale ne horší. Všichni jsme se těšili na tvoření po internetu, psali jsme si vzkazy a posílali fotografie prací, společně jsme se po každém týdnu těšili na losování o hezké ceny. Také jsme si uvědomili, jak je obyčejně hezké se scházet v Agátce a spolu nechávat průchod fantazii a tvoření a už jsme se nemohli dočkat, až se zase na ty naše židličky ke stolečkům a společně stráveným chvílím vrátíme," popsala.

Děti z AGÁTKY, jejich kamarády, blízké i další návštěvníky včetně dospělých pak nadchlo nejen Diskotančení s Honzou Ladrou, princeznou a dalšími úsměvnými a zábavnými soutěžemi, ale také úžasná kouzelnická show Jana Vaidiše, který všechny dokázal vtáhnout do kouzelného kreslení, tančícího šátku, sněžení i s vrcholem celého programu levitací holčičky před užaslými návštěvníky Domu osvěty.

Finále pak patřilo Martině Němcové s dcerkou Agátkou, které společně s celým sálem zahájily už šestý rok Kreativního kroužku Agátka v Rakovníku. "Mám radost z celého odpoledne, děkuji všem, že se přišli podívat na výstavu a pobavit krásným programem, své rodině za podporu a moc se těším, až v polovině září začneme ve všech pravidelných kurzech a workshopech pro děti a dospělé zase tvořit a bavit se krásnými věcmi a chvílemi," svěřila se na závěr se svými pocity Rakovnickému deníku dobrá duše všeho hezkého v Agátce Martina Němcová.