Ztratil jste práci. To je věta, kterou by nechtěl slyšet nikdo z nás. I když se v nejbližší době nechystá žádné hromadné propouštění, lidé by měli mít oči otevřené. „Hromadné propouštění se zatím nekoná. Není to řádově ve stovkách. Zatím nás nepostihlo to, co sklárny. Tady je štěstí, že je práce soustředěna na automobilový průmysl. I když nikdy nevíme, co bude v budoucnu. Ekonomika souvisí se vším,“ sdělil statutární zástupce úřadu práce v Rakovníku Alexander Zajíc.
I když má člověk stálou práci, měl by se rozhlížet kolem sebe. Nikdy totiž neví, co se může stát. Pokud se stane, že skončíte na úřadu práce, měli byste se snažit najít zaměstnání.
„Vyzýval bych k tomu, aby lidé byli sami aktivní. Neměli by spoléhat na úřad práce. My se snažíme s lidmi pracovat co nejlépe, ale naše možnosti jsou omezené,“ řekl Zajíc. Občané, kteří ztratili práci, by měli vynaložit vlastní úsilí, aby našli práci, která je bude uspokojovat. K tomu by jim mohl pomoci zejména internet.
„Nezaměstnaní by si měli zvýšit šanci najít zaměstnání. To znamená psát životopisy, dávat je na různé portály a servisy. Tím se zvyšuje šance být zaměstnán,“ dodal Zajíc.