První ročník tohoto sportovního setkání na Tyršově koupališti sice nepřilákal tolik účastníků, v kolik jeho pořadatelé doufali, ale i přesto jsou s konečným výsledkem spokojeni.

Mirka Polcarová z Fitklubu Angels konstatovala: „Věřím, že se z těchto závodů stane tradice a že se zde bude scházet více a více lidí."
Akci spolupořádala skupina SOS Andělé Rakovník a pomohlo také Společenství Androméda z Velké Chmelištné. Jeho předsedkyně Lenka Petříčková zdůraznila: „Jsme rádi, že můžeme dnešní běh také podpořit. Donesli jsme mlsky, ať už budou startovat nebo ne, a to proto, aby na dnešní dopoledne měly hezkou vzpomínku."

Na Tyršově koupališti jsme zastihli mimo jiné i patnáctiletou Michaelu Ryšavou, žákyni Druhé základní školy v Rakovníku a autorku loga SOS Andělé Rakovník.
„Byla to společná práce s kamarádem Jiřím Kolářem. On mi pomohl s výtvarným návrhem loga a musím říci, že je úžasné vidět, že si logo dnes už žije svým vlastním životem. Že ho lidé mají na tričkách, že je na skleničkách." Míša ještě ráda hraje na kytaru a zpívá. Příští rok by ráda studovala na rakovnickém gymnáziu, ale profesionální výtvarnicí nechce být. „Ráda bych se věnovala psychologii. Baví mě naslouchat lidem. Pomáhat jim řešit jejich problémy," vysvětlila dívka.

O kulturní program se postaraly děti z rakovnické 
ZUŠ: Zdeněk a Verča Kosovi, Kristýna Polcarová, Petra Sodomková, Sára Vaňhová a Katka Vopatová.

Půlmaraton se prodloužil. Na trati někdo odebral kus značení, takže trať byla delší o cca 5 kilometrů.Maratonci tedy neběželi jen 21.5 km, ale 26 km. Trať nebyla po silnici, ale po cyklostezce do Lašovic a odtud lesem na Belšanku .

Výsledky:
KRATOCHVÍL LADISLAV - LOKO Rakovník - 2hod 15 min.
KRUBA JAROSLAV - Bránov - 2 hod. 15 min

Maminky s kočárkem - 400 m
1. Šárka Marková - 0:50 min.
2. Vendulka Blechová - 1:00 min
3. Ivanka Kadochová - 1:18 min

Děti 5-7 let - 400 m
1. Filip Bouška -1:08 min
2. Linda Jelínková - 1:11
3. Matýsek Řehák - 1:12

Děti 8-14 let - 400 m
1. Eliška Blechová - 1:43 min
2. Honza Poula - 1:44 min
3. Štěpánka Skleničková - 1:46 min