I letos ji navštívily stovky lidí. Za spolupořadatele upozornil místostarosta Pavel Tintěra: „Už v pátek na koncerty dvou rakovnických kapel – Falešné ozvěny a La Bandy – přišly přes čtyři stovky hostů našich oslav. Vládla tu výborná nálada, kapely hrály výborně, takže myslím, že se zahájení povedlo."
V sobotu v osm hodin ráno pouť v Čisté pokračovala tradičním jarmarkem.

Letos stálo na Václavském náměstí devatenáct stánků. Starostka Blanka Čebišová konstatovala: „Jsou to všechno regionální prodejci." Ke koupi tu byly mimo jiné květiny, med, výborné sirupy, perníčky, svíčky, keramika, výrobky místních žen a dětí z čistecké školy a mateřinky. Osmiletý Péťa a bezmála devítiletý Šimon si pochvalovali: „Je to tady prima. Můžeme hrát různé hry, běhat, dívat na divadlo, poslouchat hudbu."

Dětem se také moc líbila pohádka, kterou odehrálo Divadélko Nána, a starším vystoupení Žesťového kvinteta města Plzně. „Což je myslím také špičková záležitost," zdůraznil Pavel Tintěra s tím, že letošní program pouťových oslav v Čisté byl opět o něco bohatší nežli v předchozích letech. Takže si každý mohl vybrat podle svého gusta. To potvrdila Blanka Čebišová: „Myslím, že si na své přišly všechny generace. Snažili jsme se, aby byl program pestrý. To, že se lidé bavili, dokazuje, že byly fronty na pivo, což neovlivníme, ale je to ukázka toho, že jich tu bylo hodně. A poslední návštěvníci se prý rozcházeli v sobotu ve tři hodiny ráno."

K programu doplňme, že sportovci se mohli pobavit fotbalovými turnaji na místním hřišti, nechyběly taneční zábavy a na milovníky historie čekaly hned tři výstavy. V kostele svatého Václava panelová výstava 10 inspirací Karla IV. Na čistecké radnici: Po stopách a hradech doby Karla IV. – modely hradů Křivoklátska a otevřeno bylo i Vlastivědné Muzeum Čistecka, které zájemce provádí historií Čisté od samého jejího počátku. I v jiné dny se zde například dozvíte, že to byl František Herles, který ve svých čisteckých sadech vyšlechtil známé odrůdy ovoce – čistecké lahůdkové jablíčko nebo čisteckou banánovou hrušku.

„Neděle má tradičně poněkud duchovnější ráz. Začíná mší svatou v kostele. Odpoledne pak nabízí v kostele přednášku Jiřího Novotného ze Západočeské univerzity Plzeň na téma Inspirativní literatura doby Karlovy," popsal Pavel Tintěra. Je třeba zdůraznit, že na programu Anenské pouti v Čisté se podílí mnoho pořadatelů, spolků i jednotlivců. „Všem moc děkujeme," zdůraznili Blanka Čebišová a Pavel Tintěra s tím, že se obec už pomalu chystá na Václavskou pouť, na kterou opět všechny srdečně zve.