Starostka obce Blanka Čebišová vysvětlila: „Podepsali jsme smlouvu o dílo na výměnu střešní krytiny na budově Základní a Mateřské školy. Začínáme během tohoto týdne."

Léto se jako ideální čas na stavební úpravy v čistecké škole ukázalo i v uplynulých letech, kdy Čistá získala sedmimiliónovou dotaci na její zateplení, a tak se během prázdnin děly před dvěma lety vně i uvnitř budovy velké změny. Budova mimo jiné dostala nová okna, zateplenou fasádu, nový kotel. V těchto dnech tedy přichází velké finále v podobě střechy. A přichází právě včas, protože si už v září Čistečtí připomenou výročí 90 let postavení nové školní budovy. Základní kámen obecné a měšťanské školy v Čisté byl položen 8. července 1924. Po dvou letech, konkrétně 5. září 1926, se zde začalo s výukou. Od 1. srpna 1929 na tuto školu nastoupil jako ředitel Augustin Nachtigal, který byl za II. světové války v Osvětimi popraven.Na budově školy najdeme pamětní desku, která byla věnována jeho památce. Dnes patří budova čistecké základky k významným stavbám obce.

„V tuto chvíli by se mělo rovněž začít s renovací tří kapliček, které stojí ve Zdeslavi, Kůzové a Lhotě. Jedná se o akce za celkovou investici šest set tisíc korun," upozornila Blanka Čebišová. Vypsáno bylo rovněž výběrové řízení na revitalizaci druhého rybníka v Kůzové, na kterou přišla dotace Ministerstva zemědělství České republiky. „Na něm by se mělo začít pracovat v podzimních měsících," dodala Blanka Čebišová. Obec byla rovněž úspěšná při žádosti o dotaci u Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Získala dotaci na umístění fitness prvků na čisteckém hřišti. „Takže zde budou mít další sportovní vyžití, konkrétně zařízení na posilování, jak starší děti, tak i senioři. Ještě letos to bude hotové," slíbila starostka.