Zeptali jsme se starostů obcí Rakovnicka:

Víte už jaké a kolik změn vám s novým rokem přinesla daňová reforma?Vladimír MelčVladimír Melč, 49 let, Roztoky
Obávám se že se projeví především na cenách energií, a to především elektrické a nákupu dalších služeb, které jsou důležité pro zabezpečení chodu naší obce. Doufáme, že ale přijdou i překvapení s kladným znaménkem do rozpočtu hospodaření obce.


Filip CelbaFilip Celba, 64 let, Slabce
Něco už tušíme neboť přicházejí metodicky. Radost bez nadšení z reformy máme. Požádali jsme třeba o dotace z Programu obnovy venkova, ale není jisté zda ministerstvo nezačne příspěvky omezovat vzhledem k tomu, že má přispívat do evropských fondů.

Josef BumbaJosef Bumba, 63 let, Velká Buková
Zatím jsem se po tom raději ani moc nepídil. Vyčkává co čas ještě všechno přinese. Zkušennosti z posledních let hovoří totiž zcela jasně. Ještě nežli například vyjde v platnost jakýkoli nový zákon tak už jsou vzápětí připraveny další dvě či tři novely.Taťána ČížkováTaťána Čížková, 35 let, Jesenice
Stejně jako všech občanů Jesenicka se nás jako obecního úřadu samozřejmě týká zvýšení cen energií a vody. Také zvýšení nájemného je rozhodně znát. Tyto věci sledujeme a necháme se překvapit co ještě všechno nám nová daňová reforma přinese.Miroslav TruxaMiroslav Truxa, 55 let, Pavlíkov
Nové rozpočtové určení daní nám jako obci s největším katastrem a počtem obyvatel přináší do rozpočtu více peněz ze sdílených daní. Přirozeně zatím vůbec ještě netuším jaké další dopady přinese konkrétně obcím nová daňová reforma.

Stanislav DryjákStanislav Dryják, 58 let, Zbečno
Ještě stále netušíme. Naší prioritou je v současné době spíše projednávání smlouvy na kanalizaci a vodu. Zda se nám podaří získat dotaci z Evropské unie na zbudování přípojky z přehrady Klíčava. To je problém, který nás zaměstnává v těchto dnech.