Aquapark provozuje společnost Údržby městských komunikací Rakovník. Do konce letošního roku zůstávají ceny za energie neměnné podle smlouvy uzavřené na začátku roku. Jak ovšem uvedl jednatel společnosti Dušan Godeša, nárůst nákladů by v příštím roce měl být v řádu milionů. „Při spotřebě plaveckého bazénu v případě, že bude celý rok v provozu, se zvýší náklady podle posledních propočtů na základě dat, které mám, minimálně o čtyři miliony korun. Nárůst ovšem může být ještě vyšší, bude záležet i na počasí a dalších okolnostech,“ konstatoval Godeša. Rakovnický aquapark přesto část peněz ušetří, a to díky tomu, že bude najíždět na kogenerační jednotku a část energií bude vyrábět.

„Měli jsme s tím nějaké starosti, ale podařilo se nám to nakonec vychytat. Úspora to bude velká. Budeme si částečně vyrábět teplo i elektrickou energii pro svoji potřebu a zbytek prodáme,“ popsal Godeša.

Poloviční návštěvnost

Toho navíc v současné době trápí i podzimní návštěvnost, která je oproti standardu méně než poloviční. „Mohou za to opatření i karantény, zkrátka celková covidová situace. Lidí chodí opravdu málo. Akorát plavecké školy zatím fungují a tvoří v současné době největší část plavců. Každopádně situace není jednoduchá,“ uvědomuje si jednatel ÚMK Rakovník.

Na dohodě o zajímavé spolupráci se domluvili v zastoupení děkanky Fakulty ekonomické Michaely Krechovské za ZČU Jan Tlučhoř a za rakovnickou MOA ředitel školy Emanuel Vambera se zástupkyní Veronikou Benešovou.
Rakovnická MOA bude spolupracovat se Západočeskou univerzitou v Plzni

Co se týče cen vstupného, ty zůstaly od otevření v lednu loňského roku dva roky neměnné. Vzhledem ke zvýšeným nákladům je ovšem možné, že v příštím roce si návštěvníci připlatí. „Letos už ceny zůstanou, ale budu předkládat návrh radě města podle toho, jak se zdraží energie. O zdražení tedy budeme jednat,“ prozradil Godeša.

Rakovnická radnice, která v nedávné době sestavovala rozpočet na příští rok, se zdražením cen počítala a navýšila položky na energie na více než trojnásobek. „Jako město jsme společně se Slaným, Kladnem, Berounem a dalšími městy v burze a společně jsme u elektriky vysoutěžili cenu téměř čtyřnásobnou a u plynu trojnásobnou. Navíc máme mimo rozpočet schováno několik milionů, které budeme vkládat na spořicí účet, aby se nám zhodnotily. Počítáme s tím, že je v průběhu roku zapojíme do rozpočtu,“ informovala tisková mluvčí radnice Kateřina Hradilová.