Aquapark v Rakovníku bude napojen na vlastní zdroj vody, čímž by se měly snížit náklady za odběr vody z klasického vodovodního řadu. „Vrt studny provedl pan Drahoňovský za cenu 123 950 korun bez DPH,“ informoval mluvčí rakovnické radnice Jiří Cafourek.

Nyní radnice vybrala na základě veřejné zakázky dodavatele technologie nutné pro úpravu vody. Dodá ji společnost VW Wachal za 2,64 milionu korun.

Práce na aquaparku postupují podle harmonogramu. Stavba by měla být předána městu zhruba v polovině listopadu. První návštěvníci se ale do aquaparku podívají nejdříve v lednu. „Je nutné ještě započíst termín pro kolaudaci, pro případné odstraňování zjištěných závad a podobně. Stejně tak bude nutné najmout pracovníky, kteří budou muset být proškoleni,“ vysvětlil Stanislav Staněk z Odboru výstavby a investic Městského úřadu Rakovník.

Město za výstavbu aquaparku zaplatí okolo 205 milionů korun. Bývalé vedení odhadovalo provozní náklady zhruba na 12 milionů korun. Radnice počítá s roční návštěvností 150 tisíc lidí, ze vstupného pak odhaduje příjem asi 8,1 milionů korun. Zbytek by měla pokrýt dotace z rozpočtu města.