„Je pořád chladno a oteplovat se má velmi pozvolna. Pokud počasí dovolí, otevřeme venkovní areál klidně i dříve, připraveni na to budeme, ale zatím to tak nevypadá,“ konstatoval Dušan Godeša, jednatel Údržby městských komunikací Rakovník, která aquapark provozuje. Venkovní bazén bude opět vyhřívaný. „Chceme, aby teplota vody byla kolem pětadvaceti stupňů,“ dodal.

Návštěvníci letního koupaliště se mohou těšit na celou řadu novinek. V horní části bude umístěn pingpongový stůl a děti budou moci využívat skákací hrad. „Poučili jsme se z minulého léta a chceme lidem nabídnout více možností venkovního vyžití. Koupili jsme několik slunečníků a lehátek. Do venkovního dětského bazénu umístíme nastálo skluzavku,“ popsal Godeša, který zároveň ujistil, že přes vylepšenou nabídku služeb a stále rostoucí náklady zůstane vstupné stejné. „Myslím si, že ceny jsou nastavené akorát, především pro rodiny s dětmi,“ pronesl jednatel údržby městských komunikací.

Ovšem nezahálí se ani vevnitř. Zde se řešil především únik vody. „Máme podezření, že voda unikala kolem tří velkých vpustí do betonu nad strojovnou. Proto jsme prostor vybourali, udělali jsme novou hydroizolační vrstvu, epoxidové zátky, položili nový vyrovnávací beton a na to dali dlažbu a spárovací hmotu,“ popsal Vít Pícl, vedoucí technického úseku. Ten zároveň dodal, že zatím nemůže stoprocentně sdělit, zda je problém s únikem již vyřešen. „Jsme stále ve fázi testování. Zalévali jsme dno po třetinách, pak jsme ho vypustili a sledujme změny,“ doplnil Pícl.

Podle Godeši nebudou mít opravy na znovuotevření aquaparku vliv. „Zaměstnanci intenzivně pracují na tom, abychom byli s předstihem připraveni,“ ujistil.

Rakovnický aquapark byl otevřen po kompletní rekonstrukci vloni v lednu. Vlivem pandemie i reklamačních závad byl téměř půl roku uzavřen, čímž přišel o miliony korun na tržbách. Přesto díky solidnímu létu vydělal za loňský rok zhruba 7,3 milionu korun.