Na pódium přichází první šaramantní dáma, slečna Elza. Rozjíždí se další večer v Rivieře. Po Elze se představuje tichá a stále se sklánící nad verši, záhadná intelektuálka Marie Luisa.

Svým zpěvem celou atmosféru podtrhuje poetická slečna Věra. Pak na scénu jako uragán nastupuje šmrncovní a energická slečna Berta. Dokáže rozproudit nejen zábavu, ale i krev v žilách pánů. Hned za ní pokračuje při tónech čardáše temperamentní slečna Ilonka s maďarskou krví. Slečna Kristýna, madona spacích vozů, dokáže plynně mluvit v několika jazycích.

Trochu exotiky přináší břišní tanečnice, slečna Suzi. Po té přichází zlatý hřeb večera. V záři reflektorů pomalým krokem ze schodů sestupuje Anděl s ďáblem v těle. Po úvodní písni této sličné děvy zábava graduje. Dámy tančí, předvádějí, jak se žije v Monte Carlu a baví hosty.

„Zadržte! Zastavte vše!” Náhle do toho nejlepšího zaburácí major se svojí Armádou spásy. Jeho plamenný a mravokárný projev však sotva někdo vnímá. Nakonec je i se svými pomocníky doslova rozcupován a vyhozen z baru. Zábava se opět rozjíždí a pokračuje do pozdních nočních hodin.
Do baru Riviera a hlavně do dob první republiky se přenesl každý, kdo vstoupil v pátek večer do Muzea TGM v Lánech. Muzejní noc v duchu první republiky se tu odehrála poněkolikáté. Tentokrát se nesla v duchu filmu „Anděl s ďáblem v těle”.

Proč právě první republika, vysvětlila Lenka Šmídová, etnografka muzea: „Dobu první republiky máme rádi a určitě se do lánského muzea hodí. Programem chceme zdejší muzeum oživit a přilákat sem návštěvníky.”

Kromě prvorepublikového šantánu jste tady už mohli zažít varieté, jak se žije v jedové chýši, nebo jak to chodí při šťáře. Koho prvorepubliková léta lákají, může se těšit na jaro. Pravděpodobně se octne mezi předválečnými trampy.