Studenti z MOA Rakovník, ISŠ Rakovník, SOU Nové Strašecí a SOU a SOŠ Beroun si přišli dobrovolně vyzkoušet, co obnáší být vojákem. Po úvodním fasování materiálu a přivítání velitelem praporu podplukovníkem Václavem Svobodou následovalo rozdělení do skupin a plnění prvních úkolů. Stavění stanu s polními lůžky, zdravotní příprava s poskytnutím první pomoci, vyproštění zraněné osoby z osobního automobilu a seznámení s krátkou a dlouhou zbraní Bren 2 a pistolí P10.

Odpoledne studenty čekal pěší přesun na 10 kilometrů s orientací v terénu, při kterém se učili pracovat s mapou a buzolou. "Velké horko mi vadí víc, než že jsme odevzdali mobily. Bez něj se obejdu, ale nosit s sebou na pochod o to víc vody je náročné," popsal jeden ze studentů.

Po návratu do kasáren večerní program zdaleka nekončil, na pěší přesun navázaly sportovní a vědomostní soutěže, rozdělání ohně a nesměl chybět noční boj zblízka.

Po ranní rozcvičce už se schylovalo jen k úklidu, vrácení půjčeného materiálu, vyhlášení nejlepších skupin a předání cen. Akce Staň se příslušníkem prpodNS na 24 hodin se konala už potřetí.

"V rámci armády jsme nová jednotka, potřebujeme hlavně specialisty, jako např. šikovné automechaniky, IT specialisty, řidiče a samozřejmě kuchaře. Tato náborová akce mládež baví a naším cílem je přiblížit naší práci tak, aby armáda byla mladou generací vnímána jako atraktivní zaměstnavatel,"uzavřel podplukovník Svoboda.