Podle zákona o pozemních komunikacích město po celý rok monitoruje nepojízdná vozidla a vyzývá provozovatele k jejich odstranění. Pokud po uplynutí dvou měsíců od doručení výzvy není vozidlo pryč, může jej nechat mimo komunikaci odstavit, o čemž následně provozovatele informuje. „Veškerá tato vozidla se odtahovala do společnosti Trak, se kterou máme uzavřenou smlouvu o odtahu motorových vozidel. Pokud si vůz nevyzvedne provozovatel do tří měsíců od doručení oznámení, rozhodne příslušný silniční správní úřad o povolení prodeje vozu ve veřejné dražbě,“ konstatovala mluvčí radnice Kateřina Hradilová.

Exekutor zahájí dražbu

V současné době je na záchytném parkovišti připraveno k prodeji pět vozidel. Konkrétně jde o dvě Škody Felicia, Citroën Xsara Picasso, Peugeot 106 a Ford Galaxy. Město nemůže provádět dražbu samo, protože není vlastníkem automobilů, proto uzavřelo smlouvu se soudním exekutorem Jiřím Proškem. Nyní, po stanovení minimální výše příhozu radou města, požádá odbor správy majetku exekutora o zahájení dražby. Budou mu zaslány veškeré materiály, jako jsou fotografie, pravomocné povolení prodeje a schválená výše minimálního příhozu.

Dražby budou probíhat elektronicky. Prohlídku vozidel, kterou exekutor v rámci dražební vyhlášky vypíše, zajistí odbor správy majetku. „Upozorňujeme, že nevíme, jestli jsou vozidla pojízdná a ani nejsme schopni tuto informaci zjistit. Můžeme hodnotit jen venkovní viditelný stav vozidla,“ podotkla Kateřina Hradilová a doplnila, že u všech vozidel, která se budou dražit, se bude jednat maximálně o koupi na náhradní díly. Pokud se vozidla nevydraží, budou předána k ekologické likvidaci. Poté budou náklady postoupeny k vymáhání.

Dražená vozidla:

Škoda Felicia, modrozelené barvy
Vozidlo je více poškozené. Má propíchnutou jednu pneumatiku, rezavé a zdeformované stěrače.
U předního kola u spolujezdce je velká rezavá díra, ze které již padá přední nárazník. Totéž, pouze v menším rozsahu je na straně řidiče. Přední světlo je rozbité, včetně ohnutých plechů vedle blinkru.
Všechny disky kol jsou rezavé. Vozidlo bylo zřejmě předtím již bourané, protože kapota je poskládána z několika barev. V autě je spousta odpadků a chybí jedna zadní sedačka. Návrh na výši minimálního příhozu činí 500 Kč.
V tuto chvíli město eviduje na vozidlo náklady ve výši 6 000 Kč (odtah a parkovné)

Škoda Felicia, červené barvy
Vozidlo je mírně poškozené. Má po celém obvodu oloupaný lak. Zadní kolo je propíchnuté. Lemy
okolo vozidla jsou zpuchřelé a poodlepované na více místech. Rezavá jsou zrcátka a část karoserie,
hlavně přední dveře. Přední kapota má komplet zmatnělý lak. Návrh na výši minimálního příhozu činí 500 Kč.
V tuto chvíli město eviduje na vozidlo náklady ve výši 6 000 Kč (odtah a parkovné)

Citroën Xsara Picasso, modré barvy
Vozidlo se zvenku nejeví moc poškozeně. Na několika místech je vidět rez. Nad zadním kolem je však velká rezavá díra. Uvnitř je značný nepořádek. Vozidlo je zřejmě nabourané, protože přední dveře u spolujezdce jdou otevřít na max. 15 cm. Je u nich vidět prohlubeň, zřejmě po nárazu. Návrh na výši minimálního příhozu činí 800 Kč.
V tuto chvíli město eviduje na vozidlo náklady ve výši 5 600 Kč (odtah a parkovné)

Peugeot 106, modrozelené barvy
Vozidlo je mírně poškozené. Má občas rezavá místa v karoserii. Zrcátko u řidiče je poškozené. Lemy podél vozidla jsou poškozeny a poodlepovány. Všechna kola mají rezavé disky. Návrh na výši minimálního příhozu činí 800 Kč.
V tuto chvíli město eviduje na vozidlo náklady ve výši 5 600 Kč (odtah a parkovné)

Ford Galaxy, modré barvy
Vozidlo nejhorším stavu ze všech. Předek vozidla je nabouraný, skla světlometů jsou
komplet popraskaná. Přední nárazník je z části vyhnutý ven. Prasklá zrcátka. Vozidlo nemá zadní
okno. Uvnitř je velký nepořádek a mimo sedačky řidiče, jsou veškerá ostatní sedadla naházená uvnitř a v kufru vozidla, včetně pneumatik. Jsou propíchnutá 2 kola. Návrh na výši minimálního příhozu činí 500 Kč.
V tuto chvíli město eviduje na vozidlo náklady ve výši 5 600 Kč (odtah a parkovné). S vozidlem bylo před odstraněním z komunikace 3x manipulováno v rámci blokového čištění, tj. na vymáhání je k tomuto případu nyní už 800 Kč.