Autoškoly v Rakovníku nehlásí zvýšený nárůst zájemců o řidičák ani v období, kdy jsou silnice méně rizikové.

Tempo
„Zaznamenali jsme v posledním měsíci opravdu nepatrný nárůst zájmu,“ řekl jednatel rakovnické autoškoly Tempo Josef Šlaich. „ Po jakém druhu řidičského oprávnění je největší poptávka říct nemohu, protože neděláme pouze skupinu B a je to různé,“ doplnil Šlaich.

ŠkrlantZájem o autoškolu Vladimíra Škrlanta je po celý rok stabilní. Roční období tedy nemají na zájem o získání řidičáku v autoškole Vladimíra Škrlanta žádný vliv. „Myslím, že rozhoduje spíše cena autoškoly, než to, jaké je právě roční období. Mezi mé klienty patří především mladí lidé, ale jsou i výjimky ve věku od třiceti do padesáti let. Já sám bych se přimlouval za to, aby si lidé dělali řidičák raději v zimním období, kdy mohou získat neocenitelné zkušenosti,“ konstatoval Vladimír Škrlant.

KonečnýNaopak nárůst žáků má majitel autoškoly Rostislav Konečný. „Zájem v létě je samozřejmě vyšší a to nejen díky počasí, které určuje lepší podmínky. Do autoškol se hlásí studenti, kteří mají prázdniny a přirozeně více času,“ uvedl Konečný s tím, že zdůraznil, že žáci jeho autoškoly mají poměrně vysokou úspěšnost při testech. „Všechno je na autoškole, jak své zájemce na zkoušky připraví. Není to jen o tom, naučit se nazpaměť několik otázek. Uchazeči musí znát perfektně silniční zákon, na kterém je postaven závěrečný test,“ zdůraznil Rostislav Konečný. Konečný dále sdělil, že v technické části je to podobné. „Uchazeči o řidičský průkaz by měli vědět, o čem při zkouškách vlastně hovoří, a jak to na sebe vzájemně navazuje. Proto nejsem velkým přívržencem takzvaných rychlokurzů,“ pokračoval Konečný. Dle něho právě jeho autoškola vychází vstříc právě těm, kdo mají problémy s uvolněním v práci, snadno přizpůsobí svůj čas maminkám na mateřské. Provoz je tedy v této autoškole celý týden nepřetržitý. „Máme opravdu různou směs zájemců, ale jak jsem řekl, v létě to jsou převážně studenti,“ dodal na závěr Rostislav Konečný.

Karel
Rapidně zvýšený zájem nezaznamenala během letních prázdnin ani autoškola Libora Karla. „Zájem je po celý rok průběžně stejný jen s malými výkyvy. Menší útlum bývá při napadnutí sněhu, ale to je zanedbatelné. Za letní období, když to posoudíme celoročně, je celkově spíše lidí nadprůměrně,“ uvedl majitel autoškoly Libor Karel. Ani v této autoškole v létě studenti jako zájemci o řidičský průkaz nepřevažují. „Jsou zřejmě zaneprázdněni brigádami. Řidičák si nejčastěji dělá mládež ve věku osmnácti let, maminky s dětmi nebo ženy kvůli zaměstnání, či starým rodičům, které potřebují dopravit do nemocnic,“ zodpověděl Libor Karel.