„Když se dostanu do zastupitelstva města, tak bych chtěl být zprvu obyčejným zastupitelem. Maximálně bych byl v radě města, kdyby mi to bylo nabídnuto. Chtěl bych hlavně získat zkušenosti o vedení města," nechal se slyšet Pavel Růžička.

To ostatní lídři kandidátek mají k otázce, zda jsou připraveni stát se starostou či místostarostou města, zcela jinou odpověď. Podle nich musí lídři počítat s tím, že takováto možnost může nastat.

„Pokud jsem lídrem na kandidátce, tak to znamená, že jsem připraven stát se starostou či místostarostou, ale o tom musí rozhodnout voliči," reagoval Vladimír Kvasnička (KSČM).

Usednutí do křesla starosty by se nebránil ani lídr hnutí Ano 2011 Miroslav Samaš, Pavel Jenšovský za ČSSD, Miroslav Koloc z hnutí Město pro vás či lídr Společně pro Rakovník Jaroslav Vorel.

„Pokud získáme patřičnou podporu voličů, jsem připraven odpovědně vykonávat jakoukoliv funkci. Být místostarostou či starostou by pro mne byla veliká čest," poznamenal Václav Čermák z hnutí Rakovník v pohybu.

Současný starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl (ODS) je v čele rakovnické radnice už dvanáct let. A post starosty na další čtyři roky se chystá znovu obhájit.

„Ano, jsem připraven. Když jsem to zvládl dvanáct let, mám v případě úspěchu na co navázat. Mám dostatek zkušeností a pořád spoustu nápadů, co by se ještě dalo vylepšit," řekl Rakovnickému deníku lídr občanských demokratů Zdeněk Nejdl.