Dým se v pondělí v podvečer začal valit z oken rodinného domku v Pšovlkách. Mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková k výjezdu konstatovala: „Na místo jsme vyslali jednotku hasičů z Rakovníka a Kolešovic. Jak se ukázalo, uvnitř nikdo nebyl a v obývacím pokoji hořel televizor. Hasiči požár uhasili, přístroj vynesli z domu, silně zadýmený objekt odvětrali.“

Příčinou ohně byla podle vyšetřovatele hasičů technická závada na dvanáct let starém televizoru. „Z výslechu svědků vyplynulo, že televize začala hořet ve chvíli, kdy ji pětaosmdesátiletá majitelka domu zapnula. Žena se ale ve vypjaté situaci zachovala velice správně. Vytáhla přístroj ze zásuvky a přivolala pomoc,“ doplnil mluvčí rakovnické policie René Černý. Způsobená škoda předběžně činí deset tisíc korun, uchránit se podařilo hodnoty za jeden milion korun. „V 18.30 hodin byl objekt předán majitelům,“ doplnila Lenka Kostková.

O víkendovou sobotu vyjeli hasiči směrem na Čistou, kde mělo hořet pole. „Ukázalo se, že zde hoří balík staré slámy. Na místo dorazila jednotka hasičů z Rakovníka a Čisté. Balík se nechal vyhořet. Škody byly pochopitelně nulové,“ konstatovala Lenka Kostková. Téhož dne před osmou hodinou večerní byl nahlášen požár v objektu TOS Rakovník. Mělo se jednat o oheň ve dvoře, v prostoru školy. „Na místo byla poslána jednotka hasičů z Rakovníka a Lužné. Při příjezdu se ukázalo, že oheň a dým, které viděl oznamovatel, je ohníček, na kterém si lidé, zde bydlící, opékají vuřty,“ popsala další z méně závažných zásahů Lenka Kostková.