VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Baby boom se neprojevil, někde jsou ředitelé spokojeni

Rakovník - K zápisu do Základní školy v Lubné letos přišlo čtrnáct dětí. Ředitel Jiří Aichinger upřesňuje: „Jelikož ale máme od loňska deset odkladů, tak počítáme s tím, že v září usedne do lavic první třídy okolo dvaceti dětí, což je zhruba stejný počet, jako jsme měli v loňském roce.“

16.3.2011
SDÍLEJ:

Základní škola v Novém Strašecí.Foto: Aneta Kochová

Dodejme, že do školy v Lubné chodí krom místních školáčků také například děti z Krakova, Krakovce, Malinové, Hvozdu či Příčiny. „Jsme základní a mateřskou školou, takže malé i velké děti jsou u nás v neustálém kontaktu. Děti plynule přecházejí z mateřinky do školy a jsou dobře seznámeny s tím, co je s přechodem do první třídy čeká,“ doplnil Jiří Aichinger.

Křivoklátsko

S počtem prvňáčků je letos velice spokojena Základní škola Roztoky. I sem se sjíždějí děti z Křivoklátska. Ředitelka Zdeňka Janečková konstatovala: „Po několika ročnících budeme mít pěknou třídu s osmnácti prvňáčky, což nás velice těší.“

V Základní škole v Roztokách je už letitou tradicí pořádat jednou měsíčně dílničku pro malé předškoláčky. „Přijede sem k nám vždy tak pět nebo šest dětí z mateřských škol a my s nimi například pracujeme na grafomotorice,“ upozornila Zdeňka Janečková.

Základní škola v Novém Strašecí očekává v září o dvacet prvňáčků méně nežli v roce loňském. Ředitel Stanislav Hajný konkretizoval: „K zápisu přišlo osmdesát pět dětí, ale 10 z tohoto počtu má odklad. Menší počet dětí nám ale v žádném případě nevadí, jsme na něj přichystáni. Budeme mít ideální počet školáků ve třech třídách.“

Ukázkové hodiny pro předškoláky jsou zde samozřejmostí. Do školy v Novém Strašecí chodí kromě místních také například děti z Rudy, Mšeckých Žehrovic nebo Třtice.

K zápisu do první třídy Základní školy v Lužné letos přišlo 22 dětí. Ředitel školy Václav Vildman je s počtem spokojen: „Bude to pěkná třída. Jelikož jsme základní a mateřská škola, tak je pochopitelné, že jsou většinou našimi budoucími žáky předškoláci z naší mateřinky. Dojíždějí k nám ale také děti z Lišan, Lužné, ale i Rakovníka–Šamotky.“

Velkou radost mají na Základní škole v Olešné. Sem letos nastoupí historicky nejvíce prvňáků. Potvrdila to i ředitelka školy Vlasta Kantoříková: „Prvního září přijde sedm prvňáčků. To nás všechny velmi těší.“ I tady žáci vědí, do čeho jdou. Znají se mezi sebou prostřednictvím sourozenců. Chodí společně na oběd a také pořádají akce dohromady s mateřskou školou.

Všichni předškoláci, kteří teď chodí do místní mateřské školky, nastoupí v září do první třídy Základní školy v Kněževsi. Potěšena je samozřejmě ředitelka Dana Vondrušková: „Bereme to jako velký úspěch a moc nás to těší.“ Tady se zřejmě vyplatila předškolní příprava. Každý měsíc tady mají děti školičku. Přichází i s rodiči tak na hodinku do školy, poznávají prostředí a hlavně se seznámí s budoucí paní učitelkou.

I když počet dětí pomalu stoupá, škola pociťuje málo dětí ve vyšších ročnících. Tady se učí například výtvarné a pracovní výchovy třídy dohromady. Škola má malou spádovost a hodně rodičů vozí děti do Rakovníka, kam dojíždí za prací.

Jana Elznicová, Šárka Hoblíková

16.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn Deníku – čtvrtek 14. prosince 2017

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Na letošní Pohodě V Brance panovala vánoční atmosféra i slunečné počasí. Ale hlavně pohoda.
45

V Brance opět zavládla pohoda

Hledá se lupič světel za tisíce. Ukradl je ze školy

Nové Strašecí – Nezvanou návštěvu zažila minulý víkend Základní a mateřská škola J. A. Komenského v Novém Strašecí. Bohužel ani jí se nevyhnulo řádění zlodějů. Že některé věci z uzamčeného skladu chybí, si v pondělí ráno všiml jeden ze zaměstnanců, který případ nahlásil novostrašeckým strážníkům.

FOTOGALERIE: Česko zpívá koledy 2017 na Rakovnicku

Rakovnicko - Společné zpívání koled si již po několikáté nenechali ujít v Zavidově u kapličky, kam s dobrou náladou přišli také klienti Domova Domino. A skvělá atmosféra panovala i při zpívání v Čisté u vánočního stromečku. Děti k němu přišly rovnou ze školy, kde si odpoledne vyráběly betlémy.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

Do boje s drogami se experti vrhají společně. Spojenými silami

Střední Čechy – Novou zbraní v boji s nástrahami návykových látek se má stát krajská protidrogová komise, zřízená jako poradní orgán středočeského radního pro oblast bezpečnosti a ICT Roberta Bezděka (ANO). O jejím ustavení ve středu informovala Helena Frintová z krajského úřadu. S tím, že komise by měla přispět ke koordinaci aktivit směřujících k ochraně jednotlivců před škodami způsobenými užíváním návykových látek, hazardním hraním a před dopady v podobě trestné činnosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT