Přesto zastupitel a lékař rakovnické nemocnice Oldřich Kronich pak v diskuzi k projednávanému bodu o přidělení sto tisícové dotace od města na vybudování „schránky" pro odložené děti, která již zachránila desítky odložených dětí na území České republiky, vyzval zvolené zastupitele, aby se poptali u významných voličů ve vlastních řadách na poskytnutí finančního daru právě na babybox v Rakovníku.

„Dostal jsem v uplynulých dnech dopis od Ludvíka Hesse (zakladatel babyboxů, pozn. red.). Říkal v něm, že toto ještě nezažil, to je totální katastrofa. Zatím se mi podařilo vybrat jen sedmdesát tisíc korun. Ludvík Hess přitom rozeslal zhruba tisícovku dopisů významným lidem, z nich se mu jich vrátilo pouze pět," nechal se slyšet Oldřich Kronich a požádal Svazek měst a obcí Rakovnicka, zda by také instalaci babyboxu podpořil.

Celkové investiční náklady jsou podle předběžného rozpočtu vyčísleny na částku 205 tisíc korun. Slavnostní otevření se uskuteční 7. dubna ve dvanáct hodin.

Pořízení „schránky" pro odložené děti by však, alespoň podle dosavadní praxe, nesloužilo pouze a především místním lidem. Oldřich Kronich totiž už dříve informoval, že se ještě nikdy v historii babyboxů nestalo, aby z daného okresu či z daného místa nechali rodiče dítě v místní „schránce".