Předseda mikroregionu Balkán Pavel Souček Rakovnickému deníku řekl, že výstavba čistíren je v plném proudu a všude se staví.

„Někde rychleji, někde je potřeba vyřešit menší problémy. Vůbec nejdále je výstavba v Panoším Újezdu a Krakově, menší stavební problémy jsou ve Slabcích, Hřebečníkách a Všetatech. Zde je totiž skalnaté podloží," vysvětlil Pavel Souček.

Mikroregion Balkán bude nyní hledat provozovatele čistíren odpadních vod a také kanalizace znovu.

Důvod? Podle předsedy sdružení se do koncesního řízení přihlásila pouze jedna firma, mikroregion přitom oslovil celkem tři firmy.

„Nové koncesní řízení by mělo být vypsáno do poloviny června, následně bude trvat měsíc. Někdy v první polovině července bychom měli vybrat provozovatele čistíren," řekl Pavel Souček. O tom, že bude čistírny odpadních vod provozovat firma, nikoliv pak obce samotné, se dohodli starostové dotčených obcí už dříve. Výstavbu kanalizace a čistíren ale Balkánští pouze ze svého neplatí. „Dotace by měla být ve výši sto padesát milionů korun," informoval Souček. Zbylých zhruba čtyřicet milionů korun je spoluúčast obcí. I tuto otázku však má mikroregion již vyřešenou.

„Z celkové spoluúčasti osmatřiceti milionů korun si obce vzaly úvěr ve výši dvacet devět a půl milionu korun. Zbylých osm a půl milionu korun jsou vlastní zdroje dotčených obcích," vysvětlil dříve Pavel Souček.