Koncesního řízení s názvem Provozování kanalizace pro veřejnou potřebu ve vlastnictví Sdružení obcí mikroregionu Balkán se podle předsedy sdružení Pavla Součka zúčastnily tři oslovené firmy.

„Hodnotící komise pak vybrala na základě nabídky firmu Vodárny a kanalizace Karlovy Vary," informoval předseda Pavel Souček s tím, že jejich nabídka byla pro mikroregion nejvýhodnější.

V současné době jsou již v drtivé většině postavené čistírny odpadních vod, nyní dělníci pokládají kanalizaci. Podle Pavla Součka v nejbližších dnech začne v některých obcích zkušební provoz čistíren, jako například v Panoším Újezdu.

„Kromě samotných čistíren musí dojít ke kontrole potrubí pomocí kamery," doplnil informace Pavel Souček.

Projekt za téměř sto devadesát milionů korun musí být hotový nejpozději do konce září. „Vše jen na dobré cestě, termín stihneme," ujistil předseda sdružení. Mikroregion totiž na jeho realizaci získal dotaci od Státního fondu životního prostředí, a to ve výši zhruba sto padesát milionů korun. Zbytek musí dofinancovat obce, kde se staví, tedy Slabce, Krakov, Panoší Újezd, Všetaty a Hřebečníky.

Projekt na odkanalizování území mikroregionu je navržen tak, aby čistírny zvládly zpracovat i odpadní vody z nejbližších okolních obcí.