Převážně latinskoamerické rytmy ale i šansony s trefnými texty většinou od Báry Hrzánové posluchače doslova roztančily na židlích. Koncert zahájila písní Čokoláda Bára Hrzánová. A že je orchestr opravdu světový dokázal sexy symbol kapely Míla Šikola z Košíř, když jednotlivé členy představoval. Samotná Bára Hrzánová pochází jihu z Českých Budějovic. Na dálném severovýchodě v Ostravě se narodil španělský kytarista Ivo Novák. Ze slovenských Malacek pochází akordeonista, zpěvák a skladatel Mário Bihári. New Jersey se narodil trumpetista Nicholas Roy Arthofer, bubeník Matyáš Mejzr se narodil v Montrealu. Houslista a basista Tonda Holub se narodil ve Lhotce.

Hned na to kapela spustila píseň Já za to nemůžu. Následovala píseň od Mária Bihári Záhrada. Další píseň byla 
s věnováním. „Zpívá se v ní slovensky a pak také po našem, Cikánsky. Já jsem píseň věnovala mojmu krásnému bratčekovi Máriovi Bihári, protože je taký pekný. Akorát vždy upozorňuji maminky s dětmi na nebezpečná slovíčka v cikánském refrénu. Zpívá se tam Miro šukar Mário. Nebojte se maminky. Je to naprosto korektní. Znamená to můj krásný Mário. Všechny písničky máme vyvážené a korektní. Tato je o nedostupné lásce muzikantské Lidušky k Máriovi Bihári, protože on je taký verný ako bocian čierný," představila píseň Bára Hrzánová.

Tato píseň nebyla jediná s věnováním. Píseň Otík věnovala zpěvačka citlivé, jemné duši režisérovi, velkému herci a rodinnému příteli Otu Ševčíkovi. Dále zazněl například Vlak do Budějic, Karneval, Vlaštovka. Rytmus kapela zcela změnila, když to zpěvačka „rozbalila" písní Druhá máma. Není divu, že se ani po téměř dvou hodinách nikomu nechtělo domů. Kapela tedy přidala.

Rakovnická nokturna pokaždé představují domácí kapely, což je vždy příjemné setkání se známými tvářemi, které se vždy operativně přizpůsobí termínům. Pak také pokaždé pořadatelé přivedou nějakou lahůdku či bonbonek, která by přilákala lidi a představila někoho méně známého nebo někoho, kdo je oblíbený. Tentokrát to byla Bára Hrzánová a Condurango, které, jak řekla po koncertu se v Rakovníku hrálo velmi krásně. Jezdí sem ráda, několikrát tu hrála v Tylově divadle.

Jak se kapela do rakovnického muzea dostala, vysvětlila archeoložka Muzea T. G. M. v Rakovníku, Kateřina Blažková: „Máme rádi Zuzanu Navarovou a pátrali jsme po nějaké alternativě. Manžel objevil CD Conduranga Druhá máma. Od té doby si CD pouštíme stále dokola. Děti znají texty nazpaměť. Takže, když jsme v zimě přemýšleli nad programem letošních nokturen, přišli jsme na Báru Hrzánovou, která tu ještě nehrála."
Kateřina Blažková prostřednictvím facebookových stránek oslovila manažera Mílu Šikolu.

Od března se domlouvali na termínu, protože kapela je velmi vytížená. I proto se tentokrát nokturna uskutečnila místo ve čtvrtek, v úterý.

„Bez problémů jsme se domluvili a já se těšila, jak nechám dětem podepsat spoustu CD s pohádkami, které Bára Hrzánová také namluvila. Moc se na koncert těším," řekla před koncertem Kateřina Blažková.