Barušky a Berušky totiž zaujaly kromě českého publika i davy lidí ze všech koutů světa. A tak tradiční české koledy zazněly třeba v němčině či japonštině, jak prozradil l Milan Nehasil, který soubor do Prahy doprovázel. „ Při zpěvu koledy Tichá noc jsem slyšel mezi diváky tuto píseň v němčině a kousek ode mě si ji pozpěvovala i skupinka japonských turistů, což bylo mírně řečeno hodně zajímavé,“ popisoval se smíchem. 


Soubor na pódiu jednoho z nejnavštěvovanějších míst Prahy předvedl svůj vánoční pořad, při kterém za zpěvu koled oslavoval Ježíška a nosil mu dary tak, jak vypráví známý příběh. 


Sehrané Barušky a Berušky, se kterými ve sboru zpívají a hrají také děti z okolních rakovnických vesnic, nerozhodila ani nepřízeň počasí. „Během zpívání začalo sněžit, ale to jen dotvořilo vánoční atmosféru. Bohužel už se to nedá říct o silném větru, který v jednu chvíli odfoukl levou část stěny pódia tvořenou dlouhým závěsem. Celý sbor se tak ocitl v nepříjemném ledovém větru. Ale i s tím si jeho členové poradili a bez mrknutí oka dokončili rozezpívanou píseň,“ komentoval úskalí pražského vystoupení Milan Nehasil. Nedělní akci na Staroměstském náměstí však všichni členové souboru zvládli s velkým úspěchem a odměnou jim proto jistě byl zasloužený potlesk publika.