Sloupek teploměru se v posledních dnech pohybuje okolo třicítky. Proto není divu, že se lidé do bazénu přímo hrnou. Vedení rakovnického plaveckého bazénu je s návštěvností v letošním roce opravdu spokojen. „Návštěvnost je velice dobrá. Dokonce předčila všechna moje očekávání. V minulém roce v červenci jsme měli návštěvnost 7900 lidí. Dnes ji máme už 9106. Myslím, že nám k tomu hodně přispělo jak krásné počasí, tak hlavně tobogán pro děti,“ řekl vedoucí plaveckého bazénu Pavel Kumpa.

Jak jsme vás již informovali, v budoucnu by rakovnický bazén mohl mít i novou vířivku. Vše je však v jednání rady města. „Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby to rada schválila. Myslím, že když pomineme aquaparky a srovnáme většinu bazénů, tak nemůžeme říct, že máme chudý bazén. Máme tady finskou saunu, parní lázně, vodní atrakci, a kdyby vyšla vířivka, nemohli bychom si na nic stěžovat,“ uvedl Kumpa.

Tyršovo koupaliště v Rakovníku má v letošním roce s návštěvníky problém. Přestože sezona začala úderem velikonoc, provozovatelé hlásí menší počet návštěvníků než v loňském roce. „I když v neděli navštívilo koupaliště tři sta lidí, představovali bychom si něco jiného. Podle statistiky ředitele je letošní sezona horší než vloni. Musím ale říci, že děláme vše proto, aby k nám lidé chodili. První plus vidím v tom, že se změnil majitel zdejší hospůdky. Ten se snaží o to, pořádat tady různé kulturní akce. Měli jsme tady třeba Hradní Duo nebo různé country večery,“ řekla za Tyršovo koupaliště v Rakovníku Jana Bechyňová.

Atrakce, kterou může koupaliště nabídnout, je tobogán. Ten funguje už několik let a děti ho mohou využívat při příznivém počasí od deseti do osmnácti hodin odpoledne. Hospůdku na koupališti využívají také cyklisté. „Protože je tady kousek cyklostezka, lidé se zastaví tady v areálu a v hospůdce se občerství. Myslím, že to je pro ně hezké zpestření,“ uvedla Bechyňová.