Na mysli máme pondělní, ošklivě vypadající havárii na karlovarské rychlostní silnici. A nemuselo k ní ani dojít, kdyby se sedmačtyřicetiletý řidič z Karlovarska v Peugeotu 307 nerozhodl zbytečně riskovat. Svedl ho k tomu zřejmě přehledný úsek silnice v katastru obce Hořesedly.

Krátce před šestou hodinou večerní začal na karlovarské rychlostní silnici předjíždět několik osobních vozidel jedoucích ve stejném směru od Karlových Varů na Prahu. Problém přišel ve chvíli, kdy se začal zařazovat před poslední vozidlo. Pravděpodobně totiž nezvládl řízení na lehce zasněžené komunikaci, dostal smyk, částečně přejel do protisměru, kde se bočně 
střetl s protijedoucím osobním vozidlem Peugeot 308, které řídil jedenačtyřicetiletý řidič z Prahy. Peugeot 307 se nárazem odrazil vpravo ve směru své jízdy a sjel do silničního příkopu, kde skončilo i druhé auto. Vážné zranění utrpěla žena z vozidla Peugeot 307, která seděla vzadu vlevo za řidičem. Mluvčí středočeské záchranné služby Petra 
Effenbergová popsala: „Její stav byl natolik vážný, že byla nutná intenzivní lékařská péče včetně připojení na umělou plicní ventilaci." Tu jí poskytli rakovničtí záchranáři a přizváni byli i jejich kolegové z plzeňské letecké záchranné služby. Zraněnou záchranáři po zajištění všech jejích životních funkcí letecky transportovali do plzeňské nemocnice.

Škoda na obou vozidlech je téměř 200 tisíc korun. Tato nehoda je stále ještě v šetření dopravních policistů.

A jak vypadalo velikonoční pondělí z pohledu městských strážníků v Rakovníku a Novém Strašecí? V obou městech prý vládl naštěstí poměrně klid.

Vrchní strážník Pavel Škvára konkretizoval: „Řešili jsme jen několik špatně zaparkovaných aut. Nebylo příliš pěkné počasí, a tak se v ulicích pohybovaly pouze děti, které vyšly na koledu."

Klid byl také v ulicích Nového Strašecí. Potvrdil to i vrchní strážník Stanislav Jahelka: „Ve městě byl klid. Zřejmě tomu pomohlo špatné počasí. V ulicích se v pondělí pohybovali převážně děti, mladí lidé nebo rodiče s dětmi. Na opilce jsme nenarazili. Pouze jsme odchytávali větší počet psů." Klidné Velikonoce jsou tak trochu trendem posledních let. Strážníci v těchto dnech ani neposilovali hlídky. Sloužili v běžném počtu, to jsou dva muži na směnu. I když neřešili žádné výtržnosti, ve dvou případech museli zasáhnout. Poprvé měla problém s plynem ve svém domě žena v seniorském věku. „Ženě doma unikal plyn, proto jsme ji dočasně přestěhovali do bytu v kulturním domě. Pak raději do domova seniorů. Až se plyn v jejím domě opraví, vrátí se zpět domů," popisoval případ vrchní strážník Stanislav Jahelka.

V druhém případě strážníky během velikonočního víkendu zaměstnala poraněná labuť na rybníku Stará Podhůrka. Rybník se nyní vypouští a je v něm plno bahna. Právě v něm labuť uvízla a poranila si nohu. „Přijeli jsme na místo společně s rybáři. Nakonec ale labuť u rybníka zůstala spolu s druhou labutí. Dnes ji tam jezdíme několikrát denně kontrolovat, jestli má nohu vážně zraněnou nebo jen pohmožděnou. Pokud by byla labuť zraněná, s rybáři ji odchytneme a převezeme do záchranné stanice AVES v Kladně. S tamějšími pracovníky jsme se už domluvili," vysvětloval vrchní strážník Městské policie v Novém Strašecí Stanislav Jahelka.