A vůbec se netají tím, že skutečně chce navázat na tradici hejtmanských jízd z plynulých let. Jejich cílem bylo navštívit malé obce, pohovořit s jejich představiteli i s občany, seznámit se s jejich problémy – a také se pokusit pomoci s jejich řešením.

Nic jiného Bendl podle vlastních slov nechce dělat ani nyní. „Nechceme překážet, ale pomáhat. Tam kde na to nemáme vliv, alespoň ukázat cestu nebo zprostředkovat informace,“ připomněl v pátek místopředseda ODS Bendl, jenž společně se svými spolupracovníky (ale také s náhodnými kolaři, kteří se připojí třeba jen na kousek trasy) poprvé šlápne do pedálů v úterý. To vyjede na trasu vedenou Posázavím a Benešovskem. Ve druhé polovině měsíce (konkrétně 20., 21., 27. a 28. srpna) se pak Bendlův peloton vypraví ještě na Mělnicko a Rakovnicko.

Na první z plánovaných putování, jehož trasa vede 4. srpna z Ondřejova na Praze-východ do Týnce nad Sázavou na Benešovsku, navazuje od 16.30 setkání s podnikateli, starosty a lidmi aktivními v cestovním ruchu na týnecké radnici. A jak připomíná někdejší Bendlův mluvčí Martin Kupka (dnes vedoucí mediální sekce Hlavní kanceláře ODS), program nekončí ani večer. „Od 18 hodin se na týneckém tábořišti uskuteční rodinný turnaj v pétanque družstev z řad místních spolků, sdružení, vodáků a příchozích. Nebudou chybět zábavné atrakce pro děti,“ láká Kupka návštěvníky. A podobně jako na akcích konaných v éře Bendla na hejtmanském postu si prý bude možné poslechnout také poberounskou hudební skupinu Třehusk.