Konal se zde totiž první ročník nadačního festivalu Country a Bluegrass nad Berounkou. Byl uspořádán pro klienty Zámku Leontýn – Domova osob se zdravotním postižením. Skvělá zpráva je, že se podařilo vybrat bezmála deset tisíc korun. A festival jako takový se dle účastníků báječně vydařil.

Pořadatel Karel Kajda Hlaváček mimo jiné konstatoval: „Jsem velice dojat za samou chválu. Musím hlavně poděkovat všem pomocníkům, kteří dřeli pro dobrou věc do roztrhání těla, bez jejich pomoci bych nikdy nic takového nedokázal. Díky vám, kamarádi."

Dále Karel Kajda Hlaváček poděkoval starostce obce Račice Pavlíně Plimlové a zastupitelům za poskytnutí kempu, zázemí a jejich pomoc. „Ale největší díky patří vám, vzorným divákům, fanouškům, posluchačům a muzikantům. Bez vaší pomoci by se nepodařilo dobrovolně vybrat devět tisíc osm set šedesát korun pro domov zdravotně postižených, žijících na zámku Leontýn. Za to vám všem patří moc velké díky. Už se těšíme na druhý ročník na stejném místě,"zdůraznil Karel Kajda Hlaváček.

Dodejme, že v Račicích diváci také viděli krásné orientální tance Lavyaana, country tance Osmapůlopice a skupinu Keltoviny – ukázky práce s bičem, žonglování … „Pan Karel Kajda Hlaváček a jeho tým pro nás připravili nezapomenutelný zážitek. Naše tábořiště si nemohlo přát hezčí začátek nové sezóny. Všem moc děkuji a všichni se v Račicích těšíme na další ročník festivalu," konstatovala Pavlína Plimlová.

Týden nato tábořiště ožilo znovu. Sto šedesát lidí se přišlo pobavit, zazpívat na potlach, který pořádala Trampská osada Supové. „Počasí přímo žhavé lidi neodradilo, tak zazněly v obci Račice trampské písně a plápolal oheň. I za tuto akci zaslouží pořadatelé velké díky," dodala Pavlína Plimlová.

Účinkující: Gladly S.W , Hana Lounová a Idefix band, New Rebels, Leontýnka, Tři v trávě, Po sezóně, Modrolit, Heuréka, Michal Tučný revival Plzeň, Country Hluchavky, Blue Eyes, Kůlnabend, Farmáři, NHS band, Trio big bend
a Starý Šedivý psi.