Splav na Valeňťáku o víkendu pokořily party kamarádů, školní skupiny i sólisté. Po řece pluly chvílemi celé konvoje vodáků.

Díky tomu, že došlo před lety k úpravě kdysi nebezpečného splavu, je nyní velmi dobře sjízdný a na jeho překonání si troufnou i nejmenší vodáci. Kdo si není jistý, může přenést loď u pravého břehu výstupem nad jezem po schůdcích.

Vodáci na Sázavě. Ilustrační foto.
FOTO: Řeka Sázava je plná vodáků. Sehnat kánoi na víkend je skoro nemožné

Stavební úpravy jsou hotové i v prostoru náhonu mlýna. V provozu už je oblíbená výletní restaurace Valentův mlýn, otevřená denně od 11 do 19 hodin, kde pivo i limonáda tečou proudem. Mezi širokou nabídkou jídel vede mezi vodáky jednoznačně smažák.

Také kemp v Račicích se postupně plní rekreanty. Hned druhý prázdninový víkend se rozezní hudbou, páteční večer 8. července bude v režii kapely Hluchavky, která tam pořádá ozvěny festivalu Country a Bluegrass nad Berounkou. „Letos jsme poslední květnový víkend pořádali už 7. ročník našeho festivalu a nyní se společně s dalšími muzikanty sejdeme při jamování,“ řekl za kapelu Hluchavky Karel Kajda Hlaváček.