Štafetou se plamínek Betlémského světla dostane do velkého množství měst a obcí. Obvykle se nosí do kostelů, představitelům měst, ale také do domovů důchodců, mateřských školek, nemocnic a na hřbitovy. Pro skauty je Betlémské světlo symbolem míru a přátelství.

Už v neděli 17. prosince budou Betlémské světlo rozdávat při adventní zastavení u stromečku v Milostíně od 17 do 18 hodin. S lucernou si mohou lidé přijít k vánočnímu stromu na náměstí v Rakovníku, a sice ve čtvrtek 21. prosince od 16 do 18 hodin a v pátek 22. prosince ve stejném čase.  

| Video: Youtube

Tradiční setkání u Berounky nad Roztokami v místě zvaném U Jezzu se v sobotu 23. prosince koná pouštění světýlek naděje po řece, zpívání vánočních písní, sousedské a přátelské setkání a také předávání Betlémského světla. Akce se koná od 16 do 18 hodin. 

Plamínek si mohu lidé připálit také na nádvoří hradu Křivoklát už v neděli 17. prosince od 10 do 17 hodin. 

Další místa na Rakovníku, odkud si lidé mohou do svých domovů odnést Betlémské světlo, najdete na webových stránkách Betlémské světlo.

   close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoční pouták

Svůj příspěvek doplňte o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste, děkujeme. Příspěvky posílejte na mail vanoce@denik.cz.