Na Velký pátek rakovnická policie oznámila celkem tři případy, kdy lidé nenosili roušky a dalších 25 občanů bez ochrany na obličeji řešila pouze domluvou. „V těchto případech měli lidé roušku při sobě, například na krku, ale neměli ji na obličeji,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Richterová.

ONLINE ke koronaviru najdete ZDE

Kritická situace nastala v sobotu. Za nenošení roušky bylo nahlášeno celkem 17 osob, dalších sedm případů se vyřešilo domluvou. V neděli se domluvou vyřešily čtyři případy, na Velikonoční pondělí byli hlášeni tři rakovničtí občané, další tři vyvázli pouze s domluvou.

Roztočtí policisté vedle čtyř oznámení za nenošení roušek navíc během slunečního víkendu vydali hned 12 pokud za špatné parkování. „Řidiči parkovali na zákazu parkování, a to zejména v okolí hradu Křivoklátu, kde se sešlo docela dost lidí. Jinde to bylo bez problémů,“ přiblížila Michaela Richterová.

Ohrožení pod vlivem jiné návykové látky

Vedle přečinů za špatné parkování a nenošení roušky řešili rakovničtí policisté od pátku do úterý hned tři řidiče pod vlivem drog. Prvního z nich zastavila prvosledová hlídka v ulici Medová v Rakovníku. Po negativní dechové zkoušce byl řidič vyzván k testu na drogy, který byl pozitivní na přítomnost amfetaminu metanfetaminu. „K pozitivnímu výsledku řidič uvedl, že den předtím vykouřil jednu cigaretu marihuany. Řidiči tedy byla zakázána další jízda,“ sdělila policejní mluvčí.

Také pětatřicetiletý muž, který byl v úterý zastaven hlídkou v obci Žďár, měl pozitivní výsledek testu na drogy, který ukázal opět přítomnost amfetaminu metamfetaminu. „Na to řidič uvedl, že před dvěma týdny užil nezjištěné množství pervitinu, kokainu a vykouřil i nezjištěné množství marihuany,“ přiblížila Michaela Richterová.

Rovněž v úterý prvosledová hlídka v Lišanech načapala řidiče, u něhož stejně jako v předchozích případech test na drogy prokázal přítomnost amfetaminu metamfetaminu a také cannabisu. „Řidič uvedl, že 12. dubna vykouřil jednu cigaretu marihuany,“ dodala policejní mluvčí.

Všichni tři jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem jiné návykové látky, za což jim hrozí až jeden rok pobytu za mřížemi.