Drtivá většina velkých politických stran už svého kandidáta v boji o křeslo senátora představila, některé si dávají načas. Sociální demokraté opět vsadili na lídra z Rakovnicka a také současného ministra školství Marcela Chládka.

„Nechtěl bych rozhodně přerušit vztah s regionem, kde je vidět kus práce, a i proto se budu ucházet a obhajovat post senátora pro Rakovnicko a Lounsko," řekl už dříve Rakovnickému deníku Marcel Chládek. Ten již také zná jména svých politických soků.

ODS vyslala do boje o křeslo senátora Luďka Štíbra, školního inspektora a také současného zastupitele města Rakovníka. Proti Marcelu Chládkovi bude stát i další Rakovničanka, a to lékařka Eva Kašová, kterou nominovala KSČM. 

Kandidáti na post senátora jsou i z lounského regionu. Podle Žatecko – lounského deníku vládní KDU-ČSL vsadila na Lea Steinera, bývalého vysokého úředníka dotačního úřadu Severozápad, jenž upozornil na údajné machinace s evropskými dotacemi v Ústeckém a Karlovarském kraji.

Za Hnutí Ano se bude snažit získat křeslo pro svou stranu Milan Rychtařík, podnikatel z Lounska.

Rakovnická a lounská TOP 09 svého zástupce do senátních voleb nevyšle.

„Společně s lounskou TOPkou budeme podporovat na post senátora Luďka Štíbra z řad ODS," vysvětlil Jan Švácha (TOP 09), místostarosta Rakovníka.

Senátní volby se konají 10. – 11. října spolu s volbami do obecních zastupitelstev.