Ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví je podezřelý čtyřiatřicetiletý muž z Rakovnicka, který měl ve středu večer napadnout
v Mutějovicích dvacetiletou dívku a čtyřicetiletého muže.
Kromě novostrašeckých kolegů bylo nutné do Mutějovic přivolat i rakovnickou záchrannou službu. Sanita zraněnou dvojici odvezla k dalšímu ošetření do rakovnické nemocnice,“ uvedl mimo jiné k události mluvčí rakovnické policie René Černý. A primář rakovnické záchranné služby dodal:
U dívky bylo podezření na otřes mozku, muž měl řeznou ránu na zádech."
Incident se měl odehrát okolo osmé hodiny večerní
v místní restauraci a jejím okolí. „Zraněná uvedla, že ji agresor udeřil pěstí do hlavy,“ doplnil René Černý.
Lékaři rakovnické nemocnice konstatovali, že předpokládaná doba léčení mladé pacientky bude 14 dní.


Druhá oběť, muž, který byl napaden nožem, utrpěl dle ošetřujícího lékaře povrchovou řeznou ránu v délce čtyř centimetrů.
Oba byli posléze propuštěni z nemocnice do domácího léčení. Rozhodli jsme se v této kauzičce trochu zapátrat
a rozjeli se proto do Mutějovic, jak policisté říkají, na místo činu. Naše první cesta vedla za občany Mutějovic. Všichni oslovení obyvatelé však odmítali o celé záležitosti hovořit a poskytnout nám bližší informace. „Vím, že se tam něco stalo a že k něčemu došlo. Slyšela jsem to, ale nevím, jestli je to pravda. Víc vám k tomu říci nemůžu,“ řekla nejmenovaná obyvatelka Mutějovic.
Majitel, ani zaměstnanci restaurace U Lavičků, kde došlo k potyčce, nebyli k zastižení. Našli jsme pouze zamčenou budovu. Nepomohlo ani zaklepání na dveře.
Celý případ bude rozhodnut až po celkovém prošetření.

AUTOR:JANA ELZNICOVÁ A ANETA KOCHOVÁ