Prut v ruce měl i Jiří Půta z Plzně: „Jezdím sem pravidelně. Jsem tady asi už podesáté." Kývám hlavou a pak přichází překvapivá odpověď na moji otázku, jak dopadl v minulé soutěži: „Minule jsem vyhrál. Zadařilo se. To jsem nachytal asi jedenáct metrů ryb," konstatoval Jiří Půta a uvedl, že téměř každou rybu, kterou chytí, zase pustí zpět do vody. Pokud si může vybrat, kterou rybu mít na talíři, tak je to candát, protože nemá kosti a nesmrdí rybinou. „Má nejoblíbenější úprava ryby je řízek," dodal Jiří Půta.

Ve vodě by měli být dle pořadatelů karasové, kapři, perlíni, líni a okouni.

Pokračuji mokrou travou v cestě za dalším rybářem. Zastavuji u Rudolfa Sochora z Petrohradu: „Jezdím sem moc rád. Je to tady doslova bájo. Myslím tím, že je tady bezva parta. Navzájem se dovedeme v dobrém hecovat. Padli jsme si tady tak nějak všichni do noty." Dále se dozvídám další překvapující informaci. Do Kolešova dorazili hned čtyři Sochorové! „Je to poprvé. Jinak sem jezdíme jen tři. Já, syn a brácha, a letos se přidal ještě můj druhý syn," vyjmenoval Rudolf Sochor s tím, že bratr neváhá přijet každý rok na Rakovnicka až z Přeštic na Plzeňsku.

Ceny, které jsou ve hře, znějí lákavě: Pohár starosty, dále například dle výběru LCD televize, navigace, telefony, kamera.

Na druhé straně rybníka, v jehož středu toho rána plavala nebojácně divoká kachna, oslovuji malého Tobiáše Bedra, který přišel k vodě podpořit v chytání dědečka Josefa Šajnera. „Moje přítelkyně má tady v Kolešovicích dům a tak tady dnes chytám ryby. Jezdíme sem často, ale na závodech jsem tady poprvé. Až bude soutěž pro děti, tak se Tobiáš také jistě přidá," vysvětlil Josef Šajner. A Tobiáš dodává, že na rybaření se mu nejvíce líbí fakt, že si pak může upéci úlovek. „Nejvíc mi chutná kapr. Toho jsem měl naposledy na hracholuské přehradě,"prozradil chlapec.

Jak již bylo řečeno, v Kolešově se hrálo o Pohár starosty. A právě starostu Václava Porazíka nacházím také sedícího na malé rybářské sedačce s prutem v ruce. „Počasí nám dnes bude, jak vidno, přát. Závod máme plně obsazen. Bylo zamluveno dvaatřicet míst, aby bylo mezi závodníky místo a nemačkali se. Zatím je to trochu ospalejší, ryby moc neberou, ale věříme, že se to dneska ještě rozhýbe," uvedl starosta.

 Pohár starosty a LED televizor si na kolešovské hasičské nádrži vychytal Jiří Půta z Plzně. Na druhém místě byl Jan Šmíd z Rakovníka a na třetím Roman Půta z Plzně.