Kromě toho hasiči také v šesti případech čerpali vodu z nemovitostí. Nejčastěji zasahovali přímo v Rakovníku, a to v sedmi případech, pět událostí bylo hlášeno od úterní 18. hodiny do středeční 10. hodiny v Lužné a čtyři v Šanově.

„V Šanově spadl před desátou hodinou večerní strom přímo na koleje. Dále došlo k přerušení elektrického vedení v trafostanici, kde jsme provedli zabezpečení a předali událost k řešení technikům. V Rakovníku padlý strom komplikoval dopravu a podobně tomu bylo na silnici z Rakovníka na Kněževes, kde nám řidič oznámil, že kvůli padlému stromu nemůže postupovat dál,“ shrnul nejzajímavější události mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

V Rakovníku Údržba městských komunikací od časného rána odklízela popadané stromy a podle jednatele Dušana Godeši jich bylo více než deset. „Většinou se jednalo o popadané lípy v parku nebo podél Rakovnického potoka. Jeden strom spadl přímo do potoka. Také nám někdo hlásil, že mu spadl strom přímo na garáž,“ popsal Dušan Godeša.