Rakovnickem se v noci ze středy na čtvrtek prohnaly bouřky. Ty doprovázel také silný vítr, který srazil i několik stromů.

Mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková potvrdila: „Hned po Příbramsku kde jsme od půlnoci až do rána zaznamenali pětadvacet výjezdů je Rakovnicko s šestnácti výjezdy na druhém místě.“ Do akce vyrazili jak profesionální tak i dobrovolní hasiči. Na Rakovnicko jim přijeli pomoci i kolegové ze Stochova a Slaného.

„Většinou se ale nejednalo o nic velkého. Jak již bylo řečeno, jen samé stromy, a to doslova po celém Rakovnicku. Jmenujme například Hořesedly, Hřebečníky, Křivoklát, Mutějovice, Kněževes…,“ doplnila Lenka Kostková. Větší problém měli obyvatelé Bukova nedaleko obce Hořovičky, kde naplaveniny ucpaly místní potok. „Hasiči pomáhali potok vyčistit. Hrozilo totiž, že se vylije z koryta. Vše nakonec dobře dopadlo,“ dodala ještě Lenka Kostková.

V Krtech se dokonce potok vylil z koryta a zaplavil několik budov a sklepů. Nejednalo se jen o potok, ale obrovská přívalová vlna z okolních polí, kompletně zalila část obce, kde se potok změnil ve velkou řeku. „Došlo i ke škodám, kdy bylo poničeno nově zřízené dětské hřiště. Po celou dobu zasahovali na místě hasiči z Jesenice a Krtští dobrovolní hasiči,“ řekl svědek událostí Jan Brda.