Je známo, že v obci Branov vládne už řadu měsíců napjatá atmosféra (Rakovnický deník informoval). To, že je obec rozdělena na dva tábory, potvrdily i komunální volby, kdy šly tentokrát opět do hry, na rozdíl od voleb minulých, dvě kandidátky: ČSSD a Sdružení nezávislých kandidátů „Za společný Branov".

Obě strany se ale nakonec shodly v tom, že volby nenarušila žádná nepatřičná událost, plynuly v poklidu. Zástupce ČSSD v Branově František Štiller uvedl: „S výsledkem voleb tady v Branově jsem spokojen. Vadí mi ale následné přepočty hlasů. Tím pádem se do zastupitelstva nedostal třeba Tomáš Dubský, který dostal od voličů mnohem více hlasů, nežli jiní lidé ze druhé kandidátky. Tak to mě moc mrzí."

Za Sdružení nezávislých kandidátů „Za společný Branov" zhodnotil výsledek voleb na Branově Karel Sklenička: „Jsme rádi, že volby na Branově dopadly tak, jak dopadly. Nečekali jsme takovou podporu. Uvidíme, co další dny přinesou. Zatím jsme žádná jednání s druhou stranou neměli, ale naše sdružení je rozhodně připraveno s opozicí začít jednat."

Jediným překvapujícím momentem byla na Branově 
v čase volebním přítomnost ochranky. František Štiller vysvětlil: „Na zastupitelstvu jsme se rozhodli, že necháme preventivně objekt, kde je volební místnost, střežit. Chtěli jsme tak předejít spekulacím, že se dovnitř v noci může každý dostat, a že se ve volební místnosti dějí nějaké manipulace s volebními hlasy."

O pomoc tak prý byla požádána agentura z Nového Strašecí. „Přijeli patnáct minut před desátou hodinou večerní a odjeli před osmou hodinou ranní," konstatoval František Štiller.

K přítomnosti ochranky na Branově řekl Karel Sklenička: „Do tohoto tématu bych se nechtěl pouštět. Ani nevím, jak to celé vzniklo. Od jednoho člena volební komise vím, že během voleb nevznikl žádný problém."
František Štiller se ještě vrátil k výsledkům voleb. „S výsledkem voleb jsem spokojen ale nejsem spokojen s tím, jak se provádí vyhodnocení voleb. Takže naše vítězství je trochu trpké. Touto volbou, kterou schválil parlament, se do zastupitelstva nedostali ti, které lidi zvolili. Hlasy by všeobecně měly zůstat tak, jak je lidé dají. Aby se do zastupitelstev nedostávali lidé, kterým voliči nedali tolik hlasů. Je to ale dáno zákonem a volby dopadly tak, jak dopadly, a nejen u nás."

Nově zvolené zastupitelstvo by se v Branově mělo sejít tento týden. „To, jestli najdeme s opozicí společnou řeč, uvidíme po prvním jednání. Jaké budou mít podmínky a požadavky. Každopádně se chceme dále snažit o to, dobře sloužit našim občanům, tak jak tomu bylo doposud."

Sdružení nezávislých kandidátů „Za společný Branov" by slovy Karla Skleničky například rádo změnilo to, jakým způsobem jsou v Branově informováni občané o dění v obci. „Chce to zlepšit komunikaci obce s občany. Chtělo by to třeba lepší webové stránky, které by měly být živější s aktuálními informacemi. Co si budeme povídat, to že se vyvěsí někde u krámu letáček na patnáct dní, že se něco v obci koná, tak to je naprosto nedostačující. Nevím, kolik se nám toho se třemi mandáty podaří prosadit, ale budeme se snažit také pro obec něco udělat," dodal Karel Sklenička.