V dubnu se zde běhá maraton a 1. říjnovou sobotu pětadvacítka, která nese název Běh kokořínských údolím. Hlavní pořadatel těchto závodů Sváťa Lugr se svým organizačním týmem dokáže z těchto běhů vytvořit slavnostní společenskou akci. Sobotní pětadvacítky se zúčastnila i skupinka běžců z našeho regionu. Zkušený Josef Beránek i poprvé zde běžící Pavel Bříza přijeli s jasným cílem, dobře si zazávodit a zdolat trať do dvou hodin. Prvně zde startovala i Lucka Růžková, která přijela rovnou z noční směny z rakovnické nemocnice, a tudíž mohla mít cíl jediný, alespoň doběhnout.

Závod byl odstartován na mělnickém náměstí za účasti 55 závodníků všech věkových kategorií. Roli favorita závodu splnil reprezentant v běhu do vrchu Petr Pechek z Metrostavu Úpice. Brzy po startu si vybudoval náskok a prakticky v sólo závodě zvítězil v čase 1:25:55. Druhý doběhl se ztrátou šesti minut Miloš Lamberk z Milovic. Třetí místo vybojoval Pavel Slepička z MK Žebrák v čase 1:33:16. Všichni startovali v kategorii do 39 let.
Souboj s puncem okresního derby mezi sebou svedli oba naši zástupci.

Závod rozběhl rychleji krušovický Josef Beránek a po 3. kilometru měl na řevničovského Pavla Břízu náskok asi 100 metrů. Zvolené tempo nakonec Bříza zachytil a jeho ztráta zůstávala dlouhé kilometry prakticky stejná. Situace se začala měnit zhruba na 15. kilometru. Při ostrém stoupání z kokořínského dolu využil Pavel změny rytmu a ze své ztráty pomalu ukrajoval metr po metru. Beránek ovšem nedal nic zadarmo a držel mírný náskok až na 21. kilometr, kde byl přeci jenom Pavlem dostižen. O vítězi tohoto souboje tak rozhodl až poslední kilometr. V těžkém stoupání od Pšovky nahoru do cíle na mělnické náměstí Beránek již nestačil Břízově tempu a o vítězi okresního derby bylo rozhodnuto. V cílovém pořadí tak Bříza doběh na 20. místě ve velmi dobrém čase 1:54:20 a ve své kategorii do 39 let skončil 14. (24 běžců). Se ztrátou 24 vteřin doběhl celkově na 21. místě Josef Beránek a ve své kategorii do 49 let obsadil 5. místo (14 účastníků).

Vítězkou ženské kategorie se stala Slovenka Svatoslava Kacířová, která náročnou pětadvacítku zvládla za 1:56:48. S velkou ztrátou 14 minut doběhla do cíle na druhém místě Helena Hradecká z Dolního Cetna. Třetí místo obsadila Dagmar Zemanová z Černé v Pošumaví v čase 2:12:12. Do cíle doběhla i řevničovská Lucie Růžková, která dosáhla času 2:39:41.
Po ukončení závodu a slavnostním vyhlášení výsledků nezbývá než se rozloučit s pořadateli a v novém kalendáři si zaškrtnou první říjnovou sobotu.