Po loňském ročníku konaném v Samopších organizátoři vybrali kraj zeleného zlata. Účastníci akce tak budou mít možnost seznámit se s tradicí a historií našeho pivovarnictví. Navštíví proto vedle Chmelařského muzea v Žatci také Královský pivovar Krusovice.

Do letošního ročníku je zatím přihlášeno devadesát lidí, kteří tvoří padesát posádek. Akce začne v sobotu v poledne, kdy se všichni účastníci sjedou do krušovického pivovaru. Tam je pro ně připraven zajímavý program.Nejprve si všichni prohlédnou pivovar. K tomu samozřejmě patří i odborný výklad. Ti, co nebudou řídit, ochutnají zdejší pivo v místní staré sladovně.

Ani řidiči nepřijdou zkrátka. Pro ně se bude čepovat nealkoholické pivo.

Pro legendární „Brouky“ bude vyhrazeno parkoviště u pivovaru. Tady všichni zájemci uvidí nejen legendy značky Volkswagen, ale i další automobilové lahůdky.

Zhruba ve čtrnáct hodin vyrazí posádky na soutěžní orientační jízdu v délce padesát kilometrů. Než dojedou posádky do Žerotína, užijí si krásnou okolní přírodu v babím létě a také potkají řadu chmelnic kolem silnic, které v tomto období už pomalu ztrácejí svou krásu, protože jsou téměř všechny očesané.