Už od srpna mohou rakovničtí občané i občané z blízkého okolí dojíždět pro léky během víkendu do Rakovníka. Na tiskové konferenci navíc starosta města Zdeněk Nejdl uvedl, že se uvažuje o zřízení pohotovosti i v Novém Strašecí, kde by se o službu měly střídat dvě lékárny.

Právě pro občany Nového Strašecí a okolí by to byla svým způsobem výhra. Většina z nich totiž musí o víkendu pro léky dojíždět do Rakovníka nebo do nedalekého Kladna. Což je pro některé, zejména starší občany problém. Většina z nich nemá možnosti, jak se pro běžné léky dostat.

Z pohledu občanů by s touto variantou souhlasil i starosta města Nové Strašecí Pavel Vaic. „Pro lidi by to bylo určitě dobře. To je bez komentáře.“ Ovšem sám starosta potvrdil, že město o této variantě zatím nejednalo. „U nás nic projednaného není. Kdyby se ovšem něco takového naskytlo, určitě o tom budeme uvažovat a samozřejmě jednat,“ dodal Vaic.

Zda by ze strany občanů ve Strašecí byl o pohotovost lékáren zájem, je zatím ve hvězdách. Ovšem co se týká Rakovníka, lidé jsou s pohotovostí spokojeni a jsou rádi, že si pro léky mohou zajít i v neděli.

„Jsem rád, že mám možnost koupit léky i o víkendu. Nikdy nevíte, co vás o víkendu potká. Když je člověk nastydlý nebo nemocný, tak si může v klidu zajít do lékárny a koupit potřebné léky. Přál bych to i lidem ve Strašecí. Není to tak malé město, aby nemohlo mít otevřenou alespoň jednu lékárnu,“ řekl Miloš z Rakovníka.

Podle zprávy okresního sdružení lékárníků se průměrná návštěvnost pohotovostních lékáren v Rakovníku pohybuje okolo sedmi klientů s receptem. Zaznamenán je i případ, kdy lékárny odbavily sedmnáct klientů.