Mnohým občanům se nelíbí a nelíbilo, že se nelze nikde dozvědět budoucí záměr s pozemky města. „Je to jeden veliký koncepční nepořádek. Nikde jsem se nedozvěděla, jak se bude Rakovník rozvíjet směrem na západ. Právě tady došlo k velmi citlivému zásahu do veřejné zeleně,“ vznesla již dříve kritiku na vedení města Anna Jakubská. Ta si myslí, že by město mělo nejprve zajistit zdravý vzduch a vodu. „To je základ dalšího rozvoje města,“ dodala Jakubská.

Chyba v podobě absence strategického plánu by již brzy měla být napravena. V závěru předchozího roku nechali rakovničtí radní vypsat zadávací řízení na vytvoření strategického plánu do roku 2022. O dva měsíce později byl již znám výsledek zakázku za bezmála 370 tisíc korun vyhrála firma z Prahy. Hlavním kritériem výběru firmy byla ekonomická výhodnost nabídky, především radní přihlíželi na nabídnutou cenu a dále pak na kompletní a detailní specifikaci nabízených služeb, a to včetně popisu metodiky, jakým způsobem bude strategický plán města zpracován.

„Po uzavření smlouvy by do devíti měsíců měla začít realizace strategického plánu ve dvou etapách,“ komentoval Jan Polák, mluvčí rakovnické radnice, a dodal: „Analytickou část by mělo mít město Rakovník k dispozici do sedmi měsíců, návrhovou, realizační a implementační část pak o dva měsíce později.“

Strategický plán by tak měl být hotov ještě během letošního roku. Původně ale vedení radnice slibovalo strategický plán do konce roku 2011. Tehdy se někteří zástupci nechali slyšet, že se tento nedostatek z předchozích let musí co nejrychleji napravit. Marek Pavlík tehdy dokonce prohlásil, že v případě neuskutečnění onoho plánu odstoupí.

Neodstoupil. V reakci na dotaz Rakovnického deníku tehdy přiznal, že slib sice nesplnil, ale i přesto nadále setrvá ve své funkci. „Doufal jsem, že přispěji ke zrychlení všech důležitých projektů, jako je skateboardové hřiště či strategický plán. Brzy jsem zjistil, že je to však nemožné. Tvorba strategického plánu není jednoduchá a levná záležitost. Nemá-li taková investice krachnout (příklad Slaný), je třeba ji dobře připravit,“ napsal tehdy Pavlík.