VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Budu tvrdý a nesmlouvavý, ale korektní soupeř

Kolotoč podzimních voleb do senátuse už pomaloučku rozjíždí. Svoji kandidaturu už oficiálně oznámil také Marcel Chládek, kandidující za Rakovnicko a Lounsko pod křídly ČSSD

25.3.2008
SDÍLEJ:

Marcel ChládekFoto: Martin Kůs

„Chtěl bych oficálně oznámit svoji kandidaturu do senátu za ČSSD. Ve schvalovacím procesu jsem byl potvrzen jak krajským vedením ČSSD Středočeského kraje, tak krajským vedením ČSSD Ústec〜kého kraje, a tak dnes oficiálně oznamuji svoji kandidaturu.“ Těmito větami zahájil místopředseda OVV ČSSD v Rakovníku a rakovnický zastupitel Marcel Chládek své posezení s novináři.
Reagoval tím také na veřejné tajemství, že se k tomuto kroku chystá.
Zásadním důvodem k tomu je fakt, že Marcel Chládek zvítězil v podzimních krajských primárních volbách, kdy o postu krajské jedničky souboje pro senát rozhodovalo třicet volitelů z Rakovnicka a šestatřicet
z Lounska. Jeho vítězství nad protikandidátem dr. Emingerem poté ještě potvrdily oba krajské ústřední výbory.
Již před několika dny oznámili svoji kandidaturu na stejný post jiní dva kandidáti – současný lounský starosta Jan Kerner za ODS a starosta Blatna Václav Beneš, který kandiduje za KSČM.
Oba protikandidáty považuje Chládek za silné osobnosti a dobré politiky. „Vím, že to nebude jednoduchý souboj. Mohu oběma vzkázat, že budu tvrdým a nesmlouvavým, ale korektním soupeřem.“

Marcel Chládek odpověděl Rakovnickému deníku na několik otázek:

Co pro vás bude znamenat práce senátora, pokud vás lidé zvolí?
Pokud mi občané umožní stát se na podzim senátorem, rád by navázal ve své práci na dosavadní činnost lokálního politika. Říkám naprosto otevřeně, že do kandidatury jdu po zodpovědné úvaze a naprosto zodpovědně a s vědomím, že se ucházím o službu občanům. Chci slyšet problémy občanů a ty chci řešit.


Myslíte si, že lidé chápou význam senátu?
Dobře vím, že občané berou senát jako jakési odkladiště politiků, kam se chodí dožít do důchodu. Pokud mne zvolí, budu ve svých čtyřiceti letech jedním z nejmladších senátorů v republice a rozhodně to nebudu brát jako čekání na důchod. Druhým pohledem je pocit občanů, že ve chvíli, kdy je politik zvolen, zapomene na region, který jej do senátu vyslal. Já bych chtěl být senátorem regionu, občanů Rakovnicka a Lounska, senátorem všech lidí bez rozdílu. Senátor je tu pro ně, má znát jejich problémy, hledat a otvírat dveře k jejich řešení.


Jak vnímáte soulad práce v regionu a senátu, jde to vůbec?
Rozhodně ano, naopak si myslím, že se to vzájemně podporuje, nesmí si toho ale člověk vzít moc, aby mohl vůbec pracovat efektivně a pro věc. Jedna úloha je ta zákonodárná, kterou senátor vykonává v Praze, a druhá je ta přímo v regionu, kterou já osobně preferuji, protože tam může senátor udělat hodně dobré práce. Cítím povinnost naslouchat občanům, protože kdo jiný, než senátor nebo poslanec může prosazovat jejich názory. Vím, že změna bude těžká, ale věřím, že když naváži na svoji práci v komunální politice, že to bude ta správná cesta.


Nedávno označili Česko za stát s velkou korupcí. I ČSSD prohlašovala, že korupci potlačí, ale nějak se nedaří. Dá se podle vás s ní bojovat?
Jsem proto, aby bylo transparentně zdůvodněno, jak politik nabyl majetek, a to jak před vstupem do senátu nebo parlamentu, tak i během jeho činnosti. S tím souvisí i ochota zveřejnit své příjmy. Podle mne je politika věcí veřejnou a tedy i politik je osoba veřejná,. S tím musí každý do této práce jít. A s tím souvisí i otázka korupce. Musí se stanovit jednotné podmínky, například, veřejné zakázky musí všechny probíhat jako veřejná soutěž. Kontrola veřejnosti je potřebná.
Velké téma dneška je zdravotnictví. Co může politik udělat pro zlepšení situace z pohledu běžného občana?
Určitě každý ví, že jsem od samého počátku byl proti prodeji rakovnické nemocnice. Dnes je soukromá a nám nezbývá, než čekat, co bude dál. Pokud by tu skutečně nebylo dětské oddělení nebo porodnice, byl by to velký problém. Kam by rakovnické maminky jezdily rodit? Do Kladna, Hořovic, nebo rovnou do Plzně? Tíží mne poplatky u lékařů, poplatky v nemocnicích. Proč člověk, který si platí zdravotní pojištění, musí platit a naopak, proč nemá placené první tři dny nemocenské? To jsou problémy, na které bych se chtěl zaměřit.
Stále více lidí z Rakovnicka míří za prací do Prahy. Myslíte si, že je to dobrá známka pro region?
Rakovnicko může těžit ze svého rekreačního potenciálu, Jesenicka, Křivoklátska a dalších míst. Tam bych viděl šanci podpořit podnikatelské aktivity. To chci mít jako jedno ze ztěžejních témat – podporu malého a středního podnikání. Vždyť to jde ruku v ruce. Vytvoří se nová pracovní místa, lidé si vydělají a nemusí za prací cestovat. Přiznám se, jsem jedním z nich, a tak dobře vím, jaký asi mají tito lidé soukromý osobní život. Dnes jsou podle mne vytvářeny pracovní příležitosti hlavně pro tzv. námezdní dělníky. Musíme ale podporovat možnosti hlavně pro kvalifikované lidi.

Autor: Martin Kůs

25.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 25 020 Kč Učitelé odborných předmětů (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) Učitel odborného výcviku - pro obor vzdělávání zemědělec. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25020 kč, mzda max. 30760 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadované vzdělání dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících, řidičské oprávnění skupiny B, T., Kontakt: osobně, tel. 313599325 (7:00-15:00 hod.) nebo e-mailem issjesenice@issjesenice.cz. Pracoviště: Integrovaná střední škola, jesenice, žatecká 1, Žatecká, č.p. 1, 270 33 Jesenice u Rakovníka. Informace: Eva Tomková, +420 313 599 325,739 494 200. Výroba - Výroba Zámečníci strojů 17 500 Kč Zámečníci strojů Zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme manuálně zručného člověka, jedná se o demontáž a montáž el. čerpadel a motorů. Řidičský průkaz sk. B výhodou pro svoz zakázek od zákazníků., Nabízíme: stravenky., Kontakt: tel. 608282868. Pracoviště: Aquamo s.r.o., Karlovarská, č.p. 613, 271 01 Nové Strašecí. Informace: Luboš Mikšovský, +420 608 282 868. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 500 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Operátor/ka logistiky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20500 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: Požadujeme: manuální zručnost, přesnost, pečlivost, ochotu učit se novým věcem a pracovat ve třísměnném či čtyřsměnném provozu a týmového ducha. Ve všem ostatním Vás rádi zaučíme., Nabízíme: nadstandartní balík benefitů zahrnující 6 týdnů dovolené, firemní jídelnu, stravenky a flexipassy pro volný čas, další finanční bonusy závislé na výsledcích týmu/firmy, příspěvek na penzijní připojištění 5 % z hrubé mzdy po roce u nás., Kontakt: tel. 313527236 nebo e-mailem katerina.husakova@valeo.com. Pracoviště: Valeo autoklimatizace k.s., Kuštova, č.p. 2596, 269 01 Rakovník 1. Informace: Kateřina Husáková, +420 313 527 236. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 12 200 Kč Dělníci v oblasti výstavby budov Přípravné a dokončovací stavební práce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Požadujeme čistý trestní rejstřík., Kontakt: tel. 777038145 (čtvrtek 11:00-13:00 hod.). Pracoviště: Podsnižnyk s.r.o. - stavební podnik, Lubenská, č.p. 2013, 269 01 Rakovník 1. Informace: Šeiner, +420 777 038 145.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Politolog Vladimír Srb
30

Politolog: Okupaci plánovali Sověti několik měsíců dopředu, naznačují informace

Ilustrační foto
8

Na zlepšení silnic má ročně plynout čtyři až šest miliard

Na ochranu domů po H-Systemu chce kraj dát 750 tisíc

Střední Čechy – Na pomoc obyvatelům domů v Horoměřicích, jejichž výstavbu před dvaceti lety zahájila zkrachovaná společnost H-System a nyní hrozí 65 rodinám vystěhování, aby domy mohl konkursní správce prodat v dražbě, chtějí krajští radní vyčlenit tři čtvrtě milionu. V pondělí doporučili zastupitelům schválit finanční pomoc ve výši 750 tisíc korun pro Stavební bytové družstvo Svatopluk, k němuž Horoměřičtí patří.

OBRAZEM: Před Slepicí zaduněl poctivý rock

Rakovník – U Zlaté Slepice se opět po roce sešly kapely, které vyznávají rock a staré pecky, většinou z minulého století.

Vydáváním účtenek se některé kempy nezatěžovaly

Střední Čechy – Příznivější výsledky než jiné turisticky atraktivní regiony zaznamenaly střední Čechy během rozsáhlé kontrolní akce celníků nazvané Kemp II, při níž se kontroloři v průběhu prvních dvou srpnových týdnů zaměřili výhradně na to, jak provozovatelé tábořišť plní povinnosti vyplývající ze zákona o elektronické evidenci tržeb: podnikateli často proklínaného EET. Jiným slovy: zda zákazníkům vydávají účtenky – a také zda elektronické údaje o platbách řádně zasílají do evidenčního systému správce daně.

Až na vrcholky hor se 165 kily na zádech a neckyáda na suchu: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 18. až 19. srpna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT